Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моля помощ не ми работят ел. стъклата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Моля помощ не ми работят ел. стъклата

    колеги махах жабката и съм направил нещо на ел стъклата не работят и двете дори и лампи4ките на коп4енцата не светят.Може би нещо съм бутнал кабелите зад жабката дето са.Бушон ли ще е или някое реле. Помогнете моля!
    Bravo HGT 2.0 20V

    #2
    Провери буксите там към една черна кутия, точно над жабката се пада. Закрепена е на гредата. Тя отговаря за ел. стъклата. Там в едната букса влизат два червени кабела. Трябва да има напрежение близко до акумулаторното, на контакт. Ако няма напрежение е бушон. Ако си има и стъклата не работят - сменяш модула.
    Fiat Marea TD100

    Коментар


      #3
      със сигурност ли е черна кутиата.Кутиата където казваш не е ли самиа модул.И от къде да си купа нов?
      Bravo HGT 2.0 20V

      Коментар


        #4
        В някои модели е зелена но повечето са черни. Едни са два куплунга и мисля че твоята е такава, а други - Марея,Брава са с три. Аз имам една такава с два извода, която я купих за Мареята ми, от един колега от форума, но се оказа че не става и е от Браво. Ако искаш ще ти я дам за колкото съм я купил. Но първо си провери двата червени кабела които влизат в една от двете букси дали имат напрежение и дали не е от бушона. За да не стане така, че да имаш после два здрави модула и да се чудиш като мен, какво да ги правиш. Иначе аз я купих за 30 лв.
        Fiat Marea TD100

        Коментар


          #5
          Да това е модула и той управлява ел. стъклата.
          Fiat Marea TD100

          Коментар


            #6
            При мен имаше проблем с ел. стъклата,оказа се едно реле над "капака" на жабката(при мен е жълто) което се беше разместило и нямаше добър контакт.Почти съм сигурен че там е проблема.
            Seat Altea XL 1.4/16v 92kW '14
            ex:Astra H 1.4/16v 66 kW '08
            ex:Brava 1.6/16v klima, LPG Lovato, 76 kW '96
            ex:Astra 1.7 D, 42 kW-мъртвец '93

            Коментар

            Working...
            X