Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Регулировка на клапани

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Регулировка на клапани

    Фиат Мареа Уикенд 1.8 бензин 16 клапана 1997 г. Как се регулират клапаните, дали не са с хидравлични повдигачи. Че нещо изведнъж започна да чука много остро и мисля, че е клапан.
    FIAT Marea Weekend 1.8 бензин/газ 115 к. с. 1997 г.

    #2
    Изобщо не се регулират!

    Коментар


      #3
      Някой повдигач се е разтропал, не е от клапаните. Как се получи назорвана ли е колата нещо или?
      --Старата ръжда любов не хваща!--
      156 sportwagon 1,9 jtd 115
      ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

      Коментар


        #4
        к

        колата е с хидравлични повдигачи
        тел.0897943620

        Коментар


          #5
          Значи не е клапан. колата не е назорвана, карам я спокойно и по равно. Днес на връщане от Перник взе да трепери на празни обороти и на газ, и на бензин. първо мислех, че прекъсва, я свещ, я ламбда сонда. Отворих моторния отсек и започнах да чувам остро чукане под капака на клапаните, и то в едения ъгъл, точно като клапан. там няма и верига да чука. Иначе върви нормално, не работи на три цилиндъра, при вдигане на оборотите вибрирането изчезва.
          FIAT Marea Weekend 1.8 бензин/газ 115 к. с. 1997 г.

          Коментар


            #6
            mesi написа:
            Значи не е клапан. колата не е назорвана, карам я спокойно и по равно. Днес на връщане от Перник взе да трепери на празни обороти и на газ, и на бензин. първо мислех, че прекъсва, я свещ, я ламбда сонда. Отворих моторния отсек и започнах да чувам остро чукане под капака на клапаните, и то в едения ъгъл, точно като клапан. там няма и верига да чука. Иначе върви нормално, не работи на три цилиндъра, при вдигане на оборотите вибрирането изчезва.
            - ниво на маслото как е?- кога си го сменял последно?- с какво го смени ?- с какъв маслен филтър си?

            Коментар


              #7
              Счупена или умекнала пружина на клапан, задържащ клапан или повдигач ако има в тоя мотор такъв, пропадане седло на клапан или чъждо тяло в цилиндъра. Извади последователно кабелите на свещите за да установиш кой цилиндър прекъсва на празен ход. Отвори капака на разпределителният механизъм и провери състоянието на детайлите. Всичко това след като си проверил по поста на U-bo. Успех.
              Fiat Marea TD100

              Коментар


                #8
                б

                твоята кола няма кабели на свещите задаги издърпаш.мисля чее бобина .задаразбереш коя неработи им изклчваи буксите които ги захранват така щтеразбереш изгорялата.вкоято сесъмняваш е премести вдруг целиндър ако спре тои титрябва нова .свалят се със 8мм ключ
                тел.0897943620

                Коментар


                  #9
                  Ако е бобина, от какво е чукането? Или девете неща не са свързани? Ще я водя в сервиз, но ще работят чак след празниците. Иначе една бобина досега е горяла и е сменяна. А за маслата не знам нищо. Откакто я купих не съм сменял нито масло, нито филтри, вече една година. Вярно, малко съм я карал.
                  FIAT Marea Weekend 1.8 бензин/газ 115 к. с. 1997 г.

                  Коментар


                    #10
                    Много смело от твоя страна да караш без да смениш консумативите след като си я купил. Предполагам че не си сменил и ангренажния ремък, а е напълно възможно и ремъка да има отлепено парче и то да се удря по ролки или другаде и оттам да се чува чукане. Не я карай повече и смени най-напред всички консумативи - масла, филтри, ремъци, а след това ако не се оправи търси други причини.
                    FIAT PUNTO 1.7 TD
                    CITROEN XSARA 1.8 16V VTS EXCLUSIVE

                    Коментар


                      #11
                      http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...787&highlight=
                      reter написа:
                      Проблема е решен..!!! Свалиха ми ангренажа и на обтяжната ролка има една прожина и беше счупена.. иначе ролката била нова. Смени я тоя и сияко заспа.. цялата работа 40 лева
                      Влез прочети.. моя проблем се реши така.. и моите съмнения бяха насочени към клапан но се оказа по малкия дявол
                      Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                      Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                      Коментар

                      Working...
                      X