Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

относно аирбега

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    относно аирбега

    Аз съм от тези собственици на фиат, на които радиатора на парното е протекъл и залял с антифриз управлението на аирбега.Модулът не подлежи на ремонт.Почти целият е овъглен.Та въпросът ми е след като вече има много брави по моргите мога ли да купя някакъв модул от друга брава/браво или трябва да търся абсолютно същия(по номера) като моя.
    FIAT Brava 1.6 16v 1996г.
    FIAT Doblo 1.2 8v 2001г.

    #2
    Можеш,не е задължително номер,само трябва да гледаш ако си с един еърбег модула да е за един ако си с два да е за два.Доколкото знам е добре да е поне от брава като в твоя случай.Аз имам същия проблем с мареята и ми казаха да си търся втора употреба но от марея.
    Marea Wekeend 1999 1.6 16V

    Коментар


      #3
      Благодаря!А има ли значение дали компютърът за аирбега е от катастрофирал автомобил или не.Може ли да се ползва отново след катастрофа,защото по автоморгите са главно такива автомобили.
      FIAT Brava 1.6 16v 1996г.
      FIAT Doblo 1.2 8v 2001г.

      Коментар


        #4
        к

        когато монтираш компютър невсеки път тръгва в повечето случаи е необходимо да се включи на диагностика имах случаи преди 3дни монтирахме втора употреба компютър и заравоти вездатрием грешките апреди 2седмици монтирахме на кола 3компютара от морга които неработеха чак четвъртия тръгна когато изттрихме грешките не е проблем ако са изкарвали аербеци слчваломисее да монтирам само аербек да изтрия грешката и даравоти.
        тел.0897943620

        Коментар


          #5
          Някой знаели във Варна евентуално къде правят такава диагностика и трият грешки.
          FIAT Brava 1.6 16v 1996г.
          FIAT Doblo 1.2 8v 2001г.

          Коментар


            #6
            Re: к

            gal76 написа:
            когато монтираш компютър невсикипът тръгва в повечето случаи е необходимо дасе включи на диагностика имах случаи преди 3дни монтирахме втора опотреба компютър и заравоти вездатрием грешките апреди 2седмици монтирахме на кола 3компютара от морга които неработеха чак четвъртия тръгна когато изттрихме грешките не е проблем ако са изкарвали аербеци слчваломисее да монтирам само аербек да изтрия грешката и даравоти.
            Aбе хора, вий правопис не сте ли учили. Това като първо.2-ро. Еърбега, ако е от катастрофирала кола, не може да се ползва пак! Просто няма да тръгне никога. Тоест датчика му ще свети постоянно и не може да се изтрие такава грешка. Това прави изключение само ако са се задействали единствено патроните на коланите, без еърбеците и то не повече от два пъти. При третия път компютъра блокира и се заменя с нов. Това си го пиши като се закачи на диагностична програма. Има си хронология, която не може да бъде изтривана.
            Fiat Marea TD100

            Коментар


              #7
              flash написа:
              Някой знаели във Варна евентуално къде правят такава диагностика и трият грешки.
              Аз имам диагностична апаратура и ако искаш ми пиши да я закачим. Преди ден си оправих упорита грешка в компа на еърбега.
              Fiat Marea TD100

              Коментар


                #8
                Първо ще трябва да купя и кабелите с оранжавата букса която се включва в компютъра,защото и тя до половината е овъглена.Прати ми на ЛС колко ще ми струва диагностиката.
                FIAT Brava 1.6 16v 1996г.
                FIAT Doblo 1.2 8v 2001г.

                Коментар


                  #9
                  Кабели и букса не трябва да купуваш, защото аз се закачам направо със сонди. За диагностиката нищо няма да струва, освен ако имаш желание за малка почерпка.
                  Fiat Marea TD100

                  Коментар


                    #10
                    FIAT Brava 1.6 16v 1996г.
                    FIAT Doblo 1.2 8v 2001г.

                    Коментар


                      #11
                      ОК. Няма проблем, обади се тия дни и ще я закачим. След сряда идната седмица, ще съм по свободен. Пиши на лично, че рядко гледам тая тема.
                      Fiat Marea TD100

                      Коментар


                        #12
                        б

                        изгоряла е буксата на компютъра невиждам начин за четене без инсталация жълтата букса етази която се вклчва компютара на арбека.може данемога да пиша нознам досто нешта по италианките.
                        тел.0897943620

                        Коментар


                          #13
                          Днес от една автоморга се спрях и си купих комп. за еърбега заедно с буксата(доволен съм от работниците в автоморгата).Та сложих първо новата букса и закачих компютъра.Вкючих акумолатора.Светна лампата за еърбега и след секунда две изгасва заедно с останалита контролни лампи.И така е вече привсяко палене на колата.Всичко наред ли е вече по системата?
                          FIAT Brava 1.6 16v 1996г.
                          FIAT Doblo 1.2 8v 2001г.

                          Коментар

                          Working...
                          X