Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със скоростите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със скоростите

    Здравейте имам проблем със задната скорост на фиат браво 1.9 тд 1997г. докато я намеря виждам бая зор .. или по скоро влиза когато си иска. имате ли някаква идея от какво може да е . мерси предварително

    #2
    Съединителя ти как е сменял ли си? Пробвай първо да вкараш първа тръгваш леко и след това задна

    Коментар


      #3
      Пробвал съм какво ли не... не става. съединителя не е нов ама има хляб в него .. по скоро ми се струва, че е нещо по скоростите или по точно нали имало някаква пластмаса която се чупела.

      Коментар


        #4
        Не не трябва да се тръгва на 1ва защото излиза блокировката на задната скорост! Това е защита! Трябва да си напълно спрял и пуснат съединител, натискаш съединителя и вкарваш задна, ако тогава не влиза значи има проблем!!
        ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
        // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

        Коментар


          #5
          Re: Проблем със скоростите

          evrobom написа:
          Здравейте имам проблем със задната скорост на фиат браво 1.9 тд 1997г. докато я намеря виждам бая зор .. или по скоро влиза когато си иска. имате ли някаква идея от какво може да е . мерси предварително
          Изключвам лош съединител,защото ако е така ще има проблеми с всички скорости.По скоро увеличени хлабини по сверичните стави на щангите за превключване.А те са доста на брой.

          Коментар


            #6
            На всички Браво/а и Марея като дадеш леко напред и след това веднага задна още докато колата леко се връща назад няма никакъм проблем. Няма хъркане влиза идеално Тия нашите кутии са на доста километри.
            Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
            Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

            Коментар


              #7
              При мен е по странно, че задната все едно има нещо което и пречи да влезе. Тези сверични стави сменят ли се и много ли са скъпи. иначе както казах всички други скорости няма проблем ... влизат си нормално ама задната я лъжа като вкарам 4-та и оттам леко леко и се намества.

              Коментар


                #8
                И мен ме интересува, че нещо зор виждам да включа задна.

                Здравейте,Няма ли някои, да обясни защо така се получава? Не е нормално като колата ми е студена да включва без проблеми задната, а като загрее да не успявам да я уцеля нито веднъж. Като загрее олеле мамайчице то са едни упражнения със лоста, ха на 2, на 3, на 4 -та та зор неземен.Дайте съвет или някои които има е имал такъв проблем....?И друго....... пак като загрее.... на първа се включва трудно с натиск, а втора да не говорим, че даже понякога и не иска.Другите предавки са ОК 3,4,5 няма грижи ама 1 и 2 -ра ..... лелллеле и само на загрял двигател...?!Поздрави
                Skoda AMfabia 1.2 12v
                exBrava 1.8 16V ELX + Анти Гравитационно Устройство (АГУ)

                Коментар


                  #9
                  калпав съединител
                  Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                  Коментар


                    #10
                    ХМММММММММ
                    Marea Wekeend 1999 1.6 16V

                    Коментар


                      #11
                      смени си маслото на скоростната кутия и 10 дни по-късно кажи как е

                      Коментар


                        #12
                        Дали не е възможно да има калпав тампон на двигателя, който да променя наклона на двигателя с промяната на температурата и по този начин да пречи на превклучването.
                        Fiat Tipo 1.4i.e. 72hp 1993 - истинският автомобил
                        Fiat Coupe 2000 16V 139hp 1995 - като хубавата жена - кеф ти е да си с нея, но ти къса нервите и джоба - продадена
                        -------------------------------------------------------------

                        Коментар


                          #13
                          2000_16V написа:
                          Дали не е възможно да има калпав тампон на двигателя, който да променя наклона на двигателя с промяната на температурата и по този начин да пречи на превклучването.
                          само на задната ли ?

                          Коментар


                            #14
                            Не е в това проблема, кутията си е стара и си иска малко чалъми дет се вика. Като свикнеш да погаждаш оборотите, да правиш и ти малко синхронизиране и скоростите си влизат. Аз съм си свикнал с междинната газ от бусовете и като карам лека кола някой като се вози при мен и се чуди как като автоматик ги сменям без да се усеща смяната на предавката На доста коли съм забелязал, че студени кутиите включват по-добре, не знам защо е така.А за задна съм писал, че винаги давам съвсем леко напред и веднага задна още докато колата се движи леко назад и влиза без проблем.
                            Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                            Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                            Коментар


                              #15
                              Абе мислех че в предния пост има грешка, ама я все пак ми обясни как "даваш леко напред и докато колата се движжи назад, включваш задна" ? Като дадеш леко напред, колата не се ли движи напред?

                              Коментар

                              Working...
                              X