Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

На колко да оставя гумите?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    На колко да оставя гумите?

    Вчера смених зимните с летни.Не ми харесват новите,но нямах голям избор.Мареа Уикенд 2.4.Зимните бяха 185/65/15.Много доволен от размера.Летните са 195/60/15 88 VГледам,че колегите карат с 55.На мен 60 ми се струва ниско,камоли 55.Както и да е.От сервиза ги напомпиха на 2.2.На мен ми се стори твърда возията (зимните возиха много по-меко и ги държах на 2.2-2.3)и ги проверих,като мислех,че са поне на 2.5.Оставих и 4-те на 2.1.На пипане са много меки(каучука)Предполагам,че мога да ги върна на 2.2 или 2.4,2.5?Прегледах няколко форума,но на всякъде различни коли и гуми.Дайте съвет Малко е по-тежък волана и малко по-тромава,но предполагам,че е от широчината и от гумите все пак,де(няма да сравнявам Йокохама с Корморан-ки)
    Прикачени файлове
    Marea Weekend
    2,4 JTD 130 '99

    #2
    на гумата си пише

    Коментар


      #3
      Да де,но нали си зависи и от теглото на колата и т.н.След малко ще ида да видя колко,не съм ги разглеждал.Малко ме дразнят :P
      Marea Weekend
      2,4 JTD 130 '99

      Коментар


        #4
        колега ако не знаеш каде пише отиди на гумаджия тои знае...пише го в "PSI’’... не в атмосвери,а на манометара има две скали едната е в "PSI" другата в атмосвери...но лятото ги остави с 2 десети надолу

        Коментар


          #5
          нищо не пише на гуматавиж в книжката на колатанормално е летните гуми да возят по-твърдозимните са от по-мека смес
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            Sev написа:
            нищо не пише на гуматавиж в книжката на колатанормално е летните гуми да возят по-твърдозимните са от по-мека смес
            Колега пише...бил съм гумаджия 4 години...на всяка си пише

            Коментар


              #7
              На 2.1 за лятото е добре.
              Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
              Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

              Коментар


                #8
                2.4 - 2.5 като за 2.4 двигател. Нормално е да ти е твърдичко, все пак са 15-ки. Аз със 195/55 съм като лагерна количка.

                Коментар


                  #9
                  4api написа:
                  Sev написа:
                  нищо не пише на гуматавиж в книжката на колатанормално е летните гуми да возят по-твърдозимните са от по-мека смес
                  Колега пише...бил съм гумаджия 4 години...на всяка си пише
                  ами още по-лошо тогава...пише съвсем други нещадопустимо налягане и допустим товар
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    #10
                    2.2 са моите, но вози твърдо, ама ме мързи да ги пробвам на 2.1
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      #11
                      Пишело,ама не съм се заглеждал.51 PSI- това е равно на 3,5 бара или 3,47 атмосф.,но това е максимума,нали?Гледам да нацеля да не са много напомпани(за да не разбия предницата),но да не са и меки(да изкрива пък джантите :D )Мисля да ги надуя на 2.3 да пробвам как ще е.Ще сляза да видя какво пише в книгите. ,ама тоя италиянски ...
                      Marea Weekend
                      2,4 JTD 130 '99

                      Коментар


                        #12
                        Е как ще пише на гумата бе, къде отивате може би. Ми нали една и съща гума може да се сложи на мареа с 2.4 жтд, и с 1.6 бензин. И какво - на еднакво налягане ли ще бъде? В книжката за всеки двигател си има графа за гумитеТова че повечето може би съвпадат е друг въпросред.: Там където си снимал колега, отпред не забеляза ли надписа MAX. PRESSURE

                        Коментар


                          #13
                          Ето и какво казва книгата
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                            #14
                            Значи до колкото виждам аз съм най-доло.2.4 куб,че съм нацелил и размера.Сега ще видя и мойта книжка.Вие много бързо реагирате :D Сега ги надух на 2,3 според манометъра на ОМВ-то.Трябва да си купя мой си и да си ги следя.Вчера ги оставих на 2,1 уж,но мерени на друга безинджийница с друго манометърче.Та спокойно мога да си ги търкалям на 2,4 ,нали?
                            Marea Weekend
                            2,4 JTD 130 '99

                            Коментар


                              #15
                              Остави си ги на 2.3 то като се постопли ще се понадуят и от по-топлия асфалт, така че не ги помпи чак толкова много.
                              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                              Коментар

                              Working...
                              X