Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Леко виене (стържене), идващо от ремъка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Леко виене (стържене), идващо от ремъка

    Здравейте колеги. Чудя се дали някой се е сблъсквал със следния случай: паля колата, вдигам капака и исках нещо да видя около въздушния филтър, при което чувам нещо като виене (и то не отначало още) или стържене ли как да го кажа и аз незнам. Идва точно от пластмасата, която покрива ангренажния ремък. Сменял съм го преди 2-3 седмици ремъка, но всичко си беше ок. Струва ми се че шума идва от генераторния ремък, даже се чудя дали не е лагер това нещо. Първия път като запалих се чу още отначало (и то само при отворен капак, в купето не се чува), втория път като завъртях отначало не се чуваше и след 2 минути работа започна да се чува. Пипах генераторния ремък дали е обтегнат, всичко си е наред. Не съм свалял пластмасата на агренажа, но съм сигурен че с него всичко е ОК. Колата е Брава 1.4 12V, но това едва ли има значение. Та, на някой ако му се е случвало да сподели
    Fiat Brava 1.4 12V

    #2
    по вероятно е да ти вие от ролка той ремъка ако се чува той свисти
    Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
    Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

    Коментар


      #3
      Да, случи ми се същото съвсем скоро. "Майсторът" ми смени ролка и лагер на пистовия ремък и генератора. Извика ме да си взема колата, но пак си виеше по същия начин. Оказа се водната помпа. Сменихме я съответно. Но естествено там повече няма да стъпя...
      FIAT Idea 1.9 Multijet 2004 г.
      FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г. - предишен. Служи вярно над 9 години!

      Коментар


        #4
        колеги и при мен го има това свестене...мислех че е ролка,смених я,но пак свести...нещо.Ако е водната помпа колко ще ми струва ремонта,и какви са последствиата ако не се смени навреме

        Коментар

        Working...
        X