Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за джанти ......

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за джанти ......

    Здравейте, един малко тъп въпрос .... даже доста, но ме няма изобщо в тея неща, та харесах си едни джанти ( от Гоуф ) , въпроса е следния до колкото разбрах те са 4х100 , а на Brava-та са 4х98 . Има ли начин да ги сложа освен фланци? Думите на тоя от който мисля да ги взема бяха "Абе немаш грижи ше ги напаснем" ,ама това някакси не ме удовлетвори .... също и опасно ли ще е да се пригодят така, ако въобще може де, не съм някакъв съзтезател, карам си даже пенсионерската ако това има значение, но идва лято и си мислех да я обуя малко по така ... лятно .Мерси предварителноТози раздел е по-подходящ за такава тема.Модераторски екип на fiat-bg.org
    Fiat Brava 1.4/12v (96).... ммм бордо !
    Citroen Berlingo 1.4/8v (04)

    #2
    Брат аз карам от както имам колата на 4х100 и до сега съм нямал проблеми
    1.6 16v Abarth

    Коментар


      #3
      хубаво е да си вземеш поне ексцентрични болтове (ако си мислиш доброто)
      FIAT BRAVA 1.6 16v

      Коментар


        #4
        Колега не ти препоръчвам подобни глупости без да се обиждат колеги ползващи 4 по 100. Сега ще започнат да те обеждават как ставало с болтове с самонагаждащи се конуси и прочие измислици. При тези болтове наистина стягат добре джантата към главината но немогат да я центроват добре защото подобна джанта трябва да влиза плътно на главината а ти използваш Голфова. На дали ще отговаря централния отвор с точност зада може да се центрова джантата добре и чак тогава болтовете да си свършат тяхната работа , да стегнат. За такива джанти се иска прецизен струг на които да се престърже джантата и да се направи втулка преходна втулка . Втулката трябва да е набита в джантата и тогава да се обработи по размера на главината в които при монтаж да влиза с добра плътност , гарантираща центроването на самата джанта. Дълга и широка , майстора който го прави това трябва да е Майстор не човек който е решил да ти вземе парите. Малко стругари се наемат да правят нещо по ходовата част на колата. Ако определен майстор ти каже лесна работа това не е нищо , давай да го направим , :D бягай този човек въобще не се е замислил с каква отговорна задача се е захванал. Моя съвет е купи си нови джанти 4 по 98 , обикновено ги нямат в наличност но ти питай за доставка и изчакай. Всеки магазин който се занимава сериозно с продажба на джанти и гуми няма да те върне ще ти изпълнят желанието но такива които ти кажат " А бе бягай що ти са Фиат-ски джанти и тези 4 по 100 стават , бягай и те са като стругаря по-горе Моят опит в търсене на джанти е следния , отидох във вулканизатора който си посещавам от край време и разгледах каталог с джанти . Попитах за определен модел дали има с размер на карето 4 по 98 и човека ми каза има , само ми кажи по рано защото ходя през 2 седмици до склада да направя поръчката и като отида да знам че джантите са престигнали и да ги взема :D Попитах цената на тези в каталога бяха 480лв. моите като са поръчка 4 по 98 колко ще струват , отговора беше същата цена . Ако били друг цолаж имало разлика в цената вече. Много се очудих че може веднага да си взема джанти не са толкова дефицитна стока просто на повечето места ги няма в наличност а има само Голфови И накрая новото си е ново , като не караме нови коли поне гумите и джантите да са нови :D
        Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

        Коментар


          #5
          Колегата има право.И аз по принцип не подкрепям това да слагаш гжанти с друг размер на каквото и да било. Казах да си вземе поне ексцентрични болтове.Поне те да не са под голямо напрежение.Ето и един пресен пример:Имам двама колеги от работа единият има ибиза,а другия бмв.Този с ибизата скоро си сложи джанти петолъчки (оригиналните на опел тигра).Момчето е студент и пътува често до Варна.Миналия ден ми се оплака,че както си карал по магистралата на връщане от Варна и нещо започнало да му хлопа от към гумите.Отбил в страни и звъннал на някакъв негов приятел да потърси съвет от него,защото не можал да разбере от какво е.Човека му казал да си провери болтовете да не би да са разхлабени.И така се оказало!Оплаква ми се,че няколко пъти слизал да ги натяга и докато бил в движение постоянно бил в страх да не му хвръкне някое колело. Другия ми колега и той си сложи някакви измислени джанти и имаше същия проблем,само,че в града.Така,че ти си прецени какво ще направиш."Винаги евтиното излиза по-скъпо"
          FIAT BRAVA 1.6 16v

          Коментар


            #6
            bg_bombeto написа:
            Колегата има право.И аз по принцип не подкрепям това да слагаш гжанти с друг размер на каквото и да било. Казах да си вземе поне ексцентрични болтове.Поне те да не са под голямо напрежение.Ето и един пресен пример:Имам двама колеги от работа единият има ибиза,а другия бмв.Този с ибизата скоро си сложи джанти петолъчки (оригиналните на опел тигра).Момчето е студент и пътува често до Варна.Миналия ден ми се оплака,че както си карал по магистралата на връщане от Варна и нещо започнало да му хлопа от към гумите.Отбил в страни и звъннал на някакъв негов приятел да потърси съвет от него,защото не можал да разбере от какво е.Човека му казал да си провери болтовете да не би да са разхлабени.И така се оказало!Оплаква ми се,че няколко пъти слизал да ги натяга и докато бил в движение постоянно бил в страх да не му хвръкне някое колело. Другия ми колега и той си сложи някакви измислени джанти и имаше същия проблем,само,че в града.Така,че ти си прецени какво ще направиш."Винаги евтиното излиза по-скъпо"
            Да така е колега , явно тези джанти на твоя приятел нямат плътност в главината , просто джантата се центрова само по болтовете и затова се е разхлабила на магистралата . Явно и твоя приятел е карал бързичко Ужас.
            Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

            Коментар


              #7
              Ами достатъчно бързо.Макар,че тя колата му е с мотор 1.4 8клапана 60к.с. и не върви кой знае колко.Но не е задължително да караш бързо за да ти се случи това.Достатъчно е да влезеш в някоя "дупчица" и пак да те сполети такова нещастие или (да не се случва на никой)както си караш и някоя от гумите да те изпревари.Малиииии!!!И тогава ще има да се вайкаш: "Абе защо ми трябваха тези джанти,с тези втулки,с тези болтове и т.н.".
              FIAT BRAVA 1.6 16v

              Коментар


                #8
                Мерси на всички за отговорите, мисля наистина да не избързвам и да си намеря нещо за модела, или пък да поразпитам някой стругар да видим какво може да се измисли.
                Fiat Brava 1.4/12v (96).... ммм бордо !
                Citroen Berlingo 1.4/8v (04)

                Коментар


                  #9
                  Джанти 4Х98 има колкото искаш, с малко повече късмет и търпение ще си намериш .
                  Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                  Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                  Коментар


                    #10
                    Atanas71 написа:
                    Колега не ти препоръчвам подобни глупости без да се обиждат колеги ползващи 4 по 100.
                    Много добре знаеш че мойте джанти са 4*100.Карам ги вече повиче от месец към 1800км съм им навъртял без никакви проблеми,с тъй наречените ’’есцентрични’’ болтови съм и от мястото където ги купих ми дадоха и втулки които се поставят във централния отвор,днес сложих и по един ’’секретен’’ болт на всяка джанта.Та моето мнение и от опит не само че съм го чул или чел някъде мога да ти кажа че 4по100 стават с ’’ексцентрични’’ болтове и подходящи втулки за централния отвор за да не ’’виси’’ джантата само на болтове.
                    BRAVA 1.9 JTD 105hp+ EX
                    E46 320D

                    Коментар


                      #11
                      2she написа:
                      Atanas71 написа:
                      Колега не ти препоръчвам подобни глупости без да се обиждат колеги ползващи 4 по 100.
                      Много добре знаеш че мойте джанти са 4*100.Карам ги вече повиче от месец към 1800км съм им навъртял без никакви проблеми,с тъй наречените ’’есцентрични’’ болтови съм и от мястото където ги купих ми дадоха и втулки които се поставят във централния отвор,днес сложих и по един ’’секретен’’ болт на всяка джанта.Та моето мнение и от опит не само че съм го чул или чел някъде мога да ти кажа че 4по100 стават с ’’ексцентрични’’ болтове и подходящи втулки за централния отвор за да не ’’виси’’ джантата само на болтове.
                      Браво прозрял си истината че без тези втулки не е безопастно И точно защото знам затова и давам съвет на колегата
                      Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                      Коментар


                        #12
                        2she написа:
                        Atanas71 написа:
                        Колега не ти препоръчвам подобни глупости без да се обиждат колеги ползващи 4 по 100.
                        Много добре знаеш че мойте джанти са 4*100.Карам ги вече повиче от месец към 1800км съм им навъртял без никакви проблеми,с тъй наречените ’’есцентрични’’ болтови съм и от мястото където ги купих ми дадоха и втулки които се поставят във централния отвор,днес сложих и по един ’’секретен’’ болт на всяка джанта.Та моето мнение и от опит не само че съм го чул или чел някъде мога да ти кажа че 4по100 стават с ’’ексцентрични’’ болтове и подходящи втулки за централния отвор за да не ’’виси’’ джантата само на болтове.
                        И аз съм по същия начин от 2г и над 30 000км, даже с 16"
                        0899288885-Краси

                        Коментар


                          #13
                          kraskata_83 написа:
                          2she написа:
                          Atanas71 написа:
                          Колега не ти препоръчвам подобни глупости без да се обиждат колеги ползващи 4 по 100.
                          Много добре знаеш че мойте джанти са 4*100.Карам ги вече повиче от месец към 1800км съм им навъртял без никакви проблеми,с тъй наречените ’’есцентрични’’ болтови съм и от мястото където ги купих ми дадоха и втулки които се поставят във централния отвор,днес сложих и по един ’’секретен’’ болт на всяка джанта.Та моето мнение и от опит не само че съм го чул или чел някъде мога да ти кажа че 4по100 стават с ’’ексцентрични’’ болтове и подходящи втулки за централния отвор за да не ’’виси’’ джантата само на болтове.
                          И аз съм по същия начин от 2г и над 30 000км, даже с 16"
                          По горе съм писал че със центроваща втулка става особедно когато тя е оригинална , нямаш проблеми.
                          Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                          Коментар


                            #14
                            Джантите от Браво 15-ки ще паснат ли на Брава?
                            Fiat Brava 1.8 16V GT

                            Коментар


                              #15
                              niko09 написа:
                              Джантите от Браво 15-ки ще паснат ли на Брава?
                              Естествено! Всички фиати са еднакво междуболтово растояние, може би някой по-нови правят изключение!!Джанти от alfa и lanciа с 4 болта също стават!!
                              ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                              // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                              Коментар

                              Working...
                              X