Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

оборатомера играе

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    оборатомера играе

    Здравейте колеги. Купих колата фиат мареа 2,4тд с следния проблем Оборатомера играе и колата променя звука и оборотите. Това го прави и при студен и топъл двигател. Забелязах че след като завъртя волана наляво и надясно и този проблем се оправя. Въпроса ми е може ли да е свързан проблема с хидравликата на волана. Познати ми казаха че може да е от диоден блок на генератора или електромотор - не разбрах точно кое, но не виждам причина да се нормализират оборотите с въртене на волана. Моля за съвети.
    фиат мареа 2.4тд
    опел фронтера

    #2
    колеги няма ли кой да помогне, или поне да е имал подобен проблем и да го е решил. Лошото е че в Плевен, ходих на четири места и никой не може да "влезе" в компютъра и да провери и изчисти грешки, а нямам път към София
    фиат мареа 2.4тд
    опел фронтера

    Коментар


      #3
      Колега, на място ли играе оборотомера. В смисъл без да си натиснал педала на газта (играят оборотите на празен ход)? Колата придърпва ли като я караш, на втора примерно като ускоряваш. Ако играят само оборотите на празен ход е възможно да е от стъпковото моторче за празния ход. Опитай да го почистиш.
      Fiat Punto 1.1 '97

      Коментар


        #4
        на празен ход играе оборатомера благодаря, ще го почистя стъпковото моторче
        фиат мареа 2.4тд
        опел фронтера

        Коментар


          #5
          Провери ли в Elmira дали не могат да ти изчистят грешките в компа или пък зад автомивка Кенеди 2 при двамата братя, които имат някакъв софтуер за фиат. Мисля, че ако не за друго поне грешките ще успеят да ти изчистят.
          Fiat Tipo 1.4i.e. 72hp 1993 - истинският автомобил
          Fiat Coupe 2000 16V 139hp 1995 - като хубавата жена - кеф ти е да си с нея, но ти къса нервите и джоба - продадена
          -------------------------------------------------------------

          Коментар


            #6
            благодаря ще ида при тях дано успеят да помогнат
            фиат мареа 2.4тд
            опел фронтера

            Коментар


              #7
              Моля ако има някой схема къде точно се намира стъпковото моторче на Фиат мареа 2,4тд да я пусне, защото не съвпада с другите, модели. Или поне някой да ми обясни къде е и дали ще има ли проблем сам да се опитам да го почистя
              фиат мареа 2.4тд
              опел фронтера

              Коментар


                #8
                пиши в търсачката вчера или оня ден имаше обяснено точно...
                ex.Мареа ТД100

                Коментар


                  #9
                  опитвам се да обясна, че не намирам тема, в която да разбера за моята Мареа 2,4 къде се намира, защото аз не мога да се ориентирам, не е там както е по другите схеми на другите модели
                  фиат мареа 2.4тд
                  опел фронтера

                  Коментар

                  Working...
                  X