Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Резервоар на Brava 1.4

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Резервоар на Brava 1.4

    Здравейте!Имам въпрос относно резервоара на Бравата и по-точно обезвъздушителя. Виждал съм на Пунто как маркуча на обезвъздушителя минава успоредно на маркуча на резорвоара /вижда се под калника/, даже са захванати заедно. Обаче гледам на моята Брава /а и на всички останали, разбира се/ такъв маркуч не се вижда Та се питах, знае ли някой къде се намира, защото мисля че имам проблем - запушване или нещо такова. Когато бензина е по-малко от половината /т.е. въздуха е повече/ понякога в движение стрелката ми пада до долу и лампата свети все едно няма бензин, задържа се малко така и после пак се вдига и показва че има бензин. Даже понякога като падне стрелката на дъното, колата прехълцва за кратко и в този момент святка лампата на инжекциона. Когато напълних резорвоара догоре, такъв проблем не се получаваше и си карах спокойно, докато безнина след време не падна пак под половината. Да не би капачката на резервоара да върши тази работа /свободното движение на въздуха/, защото отскоро си купих колата и незнам на какъв принцип е? Гледах капачката, но не ми прилича да е на такъв принцип. Затова реших да задам въпрос, за да разбера откъде минава обезвъздушителя /ако го има/, за да проверя за евентуално запушване. Разбира се това е най-малкия проблем /поне според мен/ и затова реших да започна оттам, пък дано това да е причината за да пада стрелката...Благодаря ви предварително за вниманието!ПП: Сега прочетох тази тема: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...rt=0Много ми помогна, защото излиза, че Бравите нямат одушник, а някаква "еко" система с въгленов филтър /под десния преден калник/, която играе ролята на одушник, но без да се замърсява околната среда. Може би е запушен при мен този филтър, но значи трябва да го потърся като за начало. Другото, което се сещам, е направо да правя дупка на капачката на резервоара, защото бенз. ми помпа явно се тормози при това налягане... оттам и прехълцването...
Working...
X