Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво означава тази грешка?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво означава тази грешка?

    Днес ходих на диагностика да ми изчистят грешки ако има.Майстора като закачи компа и излязоха две.Той не ми обясни много подробно какво значат и ги изчисти,но аз запомних горе-долу какви бяха ама незнам каква е причината да ги дава и какво значат.едната,която си я беше запаметило беше свързана с фиат кода ,а другата пишеше нещо "адаптация на двигател" нещо такова беше и тая грешка ми излиза постоянно когато изгася колата той я изтрива и като я запаля пак се появява.Възможно ли е да я дава при неправилно зацепен ремък?
    FIAT BRAVA 1.6 16v

    #2
    Егати диагностиката, такава и аз мога да направя, да я закача на компа и да изтрия грешките, и после да бръщолевя... Кой е тоя мастър, да не ходим при него?

    Коментар


      #3
      мастъра е от търново.Сервиза му е точно срещу практикер.Дъга авто мисля,че се казва.
      FIAT BRAVA 1.6 16v

      Коментар


        #4
        Значии по същество.Правил съм диагностика с KTS на бош, после си правих сам с виза.При КТС тази грешка беше "адаптация на ламбда сонда на максимум"А визата просто изкарваше грешка "Self Learning"- което значи самообучение.Имай го предвид това че може да е
        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
        FIAT БРАВО 1.2 16v
        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

        Коментар


          #5
          infineon написа:
          Значии по същество.Правил съм диагностика с KTS на бош, после си правих сам с виза.При КТС тази грешка беше "адаптация на ламбда сонда на максимум"А визата просто изкарваше грешка "Self Learning"- което значи самообучение.Имай го предвид това че може да е
          След регистрация на такива грешки трябва да се извърши прецизен тест на Ламбда сондата,защото е възможно да е за подмяна.Теста трябва да се извърши в различни режими на двигателя-пр.ход,средни обороти,високи обороти.

          Коментар


            #6
            Грешка

            infineon написа:
            Значии по същество.Правил съм диагностика с KTS на бош, после си правих сам с виза.При КТС тази грешка беше "адаптация на ламбда сонда на максимум"А визата просто изкарваше грешка "Self Learning"- което значи самообучение.Имай го предвид това че може да е
            и добре де какво значи това самообучение?
            FIAT BRAVA 1.6 16v

            Коментар


              #7
              значи тоя псевдо-майстор ми обясни,че фиат я имали тая функция на компа да се адаптира сам към износването на двигателя за максимално ефикасна и добра работа на мотора или нещо подобно май беше.Кажете дали е прав тоя човек или е в грешка и съм си дал 20-те левчета напразно.
              FIAT BRAVA 1.6 16v

              Коментар


                #8
                bg_bombeto написа:
                значи тоя псевдо-майстор ми обясни,че фиат я имали тая функция на компа да се адаптира сам към износването на двигателя за максимално ефикасна и добра работа на мотора или нещо подобно май беше.Кажете дали е прав тоя човек или е в грешка и съм си дал 20-те левчета напразно.
                Да, това значи и не те е излъгал. Тази грешка може да се появи по много причини и обикновенно не се чисти. При мен я има от ремап примерно. Може и от ламбда сонда да се появи, както и от много други причини. Ако нямаш проблеми с колата не и обръщай внимание. В тоя ред на мисли защо отиде на диагностика? Не ти е взел много, даже са малко - обикновенно диагностиката върви по 30лв.
                The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                Коментар


                  #9
                  bg_bombeto написа:
                  мастъра е от търново.Сервиза му е точно срещу практикер.Дъга авто мисля,че се казва.
                  Слизаш по тясната уличка и покрай автомивка минаваш, нали ? И аз съм ходил там и ми изтри една грешка за ламбда сонда и нищо не каза като го питах. Повече там няма да стъпя...
                  Fiat Brava 1.4 12V

                  Коментар


                    #10
                    Да точно там ходих.А относно въпроса на колегата wwalker "защо съм отишъл на диагностика"?Ами отидох,защото от както съм я взел (миналата година по това време)Никога не съм ходил на диагностика и ми беше интересно как се прави и дали ще има някакви грешки,защото ми се случва ама много рядко да ми светва дюзичката на таблото за кратко(което,до колкото знам от обща култура благодарение на този форум означава,че компютъра отчита някаква грешка),но колата не ми е прекъсвала или гаснела при светването на тази лампичка.Само когато беше по студено времето и когато сутринта ходя за работа и като тръгна особенно на втора или 3-та като натискам газта колата тръгва да ускорява,след това за кратко време се зачудва малко и след това се оправя.Карах до вчера с кабелите и свещите с които съм я взел.Сега съм сменил само свещите,а на заплата ще сменя и кабелите.
                    FIAT BRAVA 1.6 16v

                    Коментар


                      #11
                      bg_bombeto написа:
                      значи тоя псевдо-майстор ми обясни,че фиат я имали тая функция на компа да се адаптира сам към износването на двигателя за максимално ефикасна и добра работа на мотора или нещо подобно май беше.Кажете дали е прав тоя човек или е в грешка и съм си дал 20-те левчета напразно.
                      Горе-долу правилно ти е казал.Може да се добави и още.Не е бил псевдомайстор.

                      Коментар


                        #12
                        bg_bombeto написа:
                        Само когато беше по студено времето и когато сутринта ходя за работа и като тръгна особенно на втора или 3-та като натискам газта колата тръгва да ускорява,след това за кратко време се зачудва малко и след това се оправя.Карах до вчера с кабелите и свещите с които съм я взел.Сега съм сменил само свещите,а на заплата ще сменя и кабелите.
                        За студен режим на работа е нормално това повведение на двигателя.Защо ще сменяш кабелите,като нямаш оплаквания.Не са шич евтини,а може и да попаднеш на някое менте.

                        Коментар


                          #13
                          Здравейте колеги на моята МАРИЯ също ми е светвала дюзата(на таблото).Къде мога да намеря нещо по въпроса?Благодаря.
                          marea.2000:20v:150kc

                          Коментар


                            #14
                            bg_bombeto колега значи един съвет НЕ ХОДИ ПОВЕЧЕ ПРИ ТОЗИ "МАЙСТОР" там .. толкова е учен и знаещ и можещ и вещ във системата на двигателите че освен да те.. натвари от към кинти друго няма какво да направи НЕ И ДА ТИ ОПРАВИ КОЛАТА ! на мен ми взе 100 лв за диагностика смяна на бенз филтър и няква добавка .. защото колата нямаше мошност и по неговите изчисленияя и на комютърът колата не даваше никакви грешки , но имало дюзи който пикаели .. вика сега с тази добавка ако не ти се оправят дюзите и не тръгне колата ела след 2 дена ще ти почистим дюзите за 80 лв ..! и аз му пожелах приятен ден .. и повече не съм се връщал там и няма и да се върна (като сметнеш че е и познат на наште) . и в края на крайщата отидох горе до гробищата там има един викат му факира мн точен пич пипна колата закачия .. нищо не излезе и на неговия комп ама пари не ми е вземал той се самняваше в свещите .. отидох взех нови свещи смених ги , и се оправи всичко така че те саветвам ако имаш ходене натам отбии се ! ще останеш доволен .. ама там повече при този ДОЯЧ ! не ходи да си даваш парите на вятъра )
                            ГТ ли е ..., няма да е лесно ...

                            Коментар


                              #15
                              като тръгнеш към беляковец и преди гробищата в ляво където има много сервизи или тръгваш по един път в дясно?Къде е тоя факир?
                              FIAT BRAVA 1.6 16v

                              Коментар

                              Working...
                              X