Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

...междуболтово разстояние???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ...междуболтово разстояние???

    Здравейте,колеги.Имам едно питане към тези,които са наясно с Джантите...Конкретно-как с точност да измеря "междуболтовото" на едни джанти???По принцип си мислех,че съм наясно,но днес мерих,смятах,умувах ...Джантите са от Хонда Сивик-5 дупки х ???мм.Не се сещам да има размер 5х110 на японец,а все това ми показва рулетката/шублера не можах да го навра/.Пускам и снимка,ако на някой му се занимава да нарисува обяснителна картинка.
    Прикачени файлове
    ===============================
    // ..."Денят не си личи по сутринта"... //
    ===============================

    #2
    Вземи един шублер и мери. С рулетка няма да стане На картинката по-долу съм показал, че разстоянията между "началата" на отворите са същите, като тези между центровете им. Мериш два срещуположни отвора!Размерите на картинките са ПРИМЕРНИ!!!
    Прикачени файлове
    Alfa 159 SW 2.4 Ti
    Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
    "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

    Коментар


      #3
      Айде още един вариант.Събираш двете разстояния
      Прикачени файлове
      Alfa 159 SW 2.4 Ti
      Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
      "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

      Коментар


        #4
        ...мииии тоо ...Хората са си го казали"малко трябва,ама навреме"Благодаря за бързата реакция
        ===============================
        // ..."Денят не си личи по сутринта"... //
        ===============================

        Коментар


          #5
          gamma написа:
          Айде още един вариант.Събираш двете разстояния
          Това важи само за 4 отвора, а в случая се пита за 5 отвора! Ето този размер се търси!
          Прикачени файлове

          Коментар


            #6
            Еее, ако не беше казал, щеше да се получи интересно. То не че и с 4 отвора става де, поне така ми говорят моите скромни познания по геометрия... ама може и да са твърде скромни, кой знае Yellow_Flash_Colorz_PDT_07

            Коментар


              #7
              Е,аз пък изобщо не я познавам тая мома/Геометрия/.Помолих за помощ и ще съм благодарен на всеки,който ме запознае,макар и бегло.
              ===============================
              // ..."Денят не си личи по сутринта"... //
              ===============================

              Коментар


                #8
                ///// написа:
                gamma написа:
                Айде още един вариант.Събираш двете разстояния
                Това важи само за 4 отвора, а в случая се пита за 5 отвора! Ето този размер се търси!
                ПРАВИЛНО!!!!Не съм видял, че става въпрос за джанта с пет отвора...Предложения от мен вариант е приложим за джанти с ЧЕТЕН брой отвори!
                Alfa 159 SW 2.4 Ti
                Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                Коментар


                  #9
                  Значи:1. Махаш капачката на джантата!2. Измерваш централния отвор3. Измерваш диаметъра на някой от отворите за болтовете4. Измерваш разстоянието между централния отвор и отвора на единия болт и умножаваш по 25. Сумираш 3-те резултата от т.2, т.3 и т.4 и получаваш каквото те интересуваДълбокомера на шублера вероятно ще ти пречи - демонтирай го! Ако не можеш - направи измерванията откъм лицевата страна на джантата!

                  Коментар


                    #10
                    Събираш разстояние 3, 1 и ДВА пъти разстояние 2.ЕДИТ:Докато съм правил чертежчето, колегата ///// също го е написал ЕДИТ 2:Сега говорих с брат ми, който има Хонда. Той каза, че един от стандартните размери на техните джанти е 114.3мм
                    Прикачени файлове
                    Alfa 159 SW 2.4 Ti
                    Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                    "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                    Коментар

                    Working...
                    X