Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За Смяна Ли Е Термостата?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Съжалявам, че не са ти свършили работа.

    Коментар


      #47
      а така дееее.....

      термостата ти е цял корпус и струва 76лв и го има
      -------------------------------
      0898506763

      Коментар


        #48
        няма да повярвате, но вчера, като се захванах да си сменям термостата, се оказа че разкачането на маркучите ми е най-трудната опреация гледах ги половин час, нищо не измислих и наново си сложих стария термостат, щото почна да се стъмва и ме достраша да не си остана с разглобена кола. та така, някой има ли идея, как се разкачат тези неверойтни скоби на маркучите на термостата?
        "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
        (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

        Коментар


          #49
          здравей, незнам как става защото ми го сменяха в сервиз, в DKV ми взеха тогава 17лв за смяната, ако решиш че си струва обади им се и не се мъчи
          FIAT Stilo 1.4 16V
          FIAT Bravo 1.6 16V (преди)

          Коментар


            #50
            абе тони, ти на не би да си попаднал на някаква промоция...? днес званнах в DKV и ми казаха че смяната на термостат струва 42.00 лв?!? Yellow_Flash_Colorz_PDT_29
            "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
            (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

            Коментар


              #51
              Абе колеги ... сменях моя на темпрата ... гледах снимки на вашите Брава/Браво ... аналогичен е с моя - стои на блока на двигателя и е цял корпус а не само пружината като ан другите коли ... закрепя се с два болта и в него влизат две тръби едната от радиатора а другата от парното .... + това термостата е в най високата точка на системата охлажаща ... намира се на лесно място - под бубината ... поне моя е там и се сменя за 10 мин. даже пред блока ... не изтече никакъв антифриз е 200 -300 грама .... Що не си го смените сами а?
              Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

              Коментар


                #52
                ivo написа:
                Абе колеги ... сменях моя на темпрата ... гледах снимки на вашите Брава/Браво ... аналогичен е с моя - стои на блока на двигателя и е цял корпус а не само пружината като ан другите коли ... закрепя се с два болта и в него влизат две тръби едната от радиатора а другата от парното .... + това термостата е в най високата точка на системата охлажаща ... намира се на лесно място - под бубината ... поне моя е там и се сменя за 10 мин. даже пред блока ... не изтече никакъв антифриз е 200 -300 грама .... Що не си го смените сами а?
                абе проблема е че аз си разкачих всичко, без шибаните маркучи Yellow_Flash_Colorz_PDT_29 - скобите са им некви адски, и не можах да им открия "паролата", пък и го правих привечер и започна да се стъмва и ме достраша да не се стъмни преди да съм си сглобил колата наново.... така че проблема са маркучите. някой ако им разбира да свирка.
                "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                Коментар


                  #53
                  charlie написа:
                  абе тони, ти на не би да си попаднал на някаква промоция...? днес званнах в DKV и ми казаха че смяната на термостат струва 42.00 лв?!? Yellow_Flash_Colorz_PDT_29
                  вероятно съм минал с намаление защото си купих от тях и термостата (75.40лв), освен това само там си ходя и наистина съм оставил доста парички при тях -може да съм станал VIP клиент , глупости пиша, не пожелавам на никой да е чест посетител на който и да е сервиз,със смяната на моя доста се измъчиха може това да ги е накарало да преразгледат тарифата за смяна Успех
                  FIAT Stilo 1.4 16V
                  FIAT Bravo 1.6 16V (преди)

                  Коментар


                    #54
                    За скобите

                    Колега и аз скоро си сменях термостата на Мареата и видях доста зор с тези скоби. Поне аз не намерих начина да ги отворя така че да стават после пак за стягане. Купих си нови скоби,а старите с клещите доста трудно ги разпечатах и изхвърлих. По късно един майстор ми каза че били еднократни.

                    Коментар


                      #55
                      Скобите наистина са еднократни!
                      SKODA 105L '78
                      PUNTO 1.2 MPI ELX '94
                      FIAT 126p '89
                      TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
                      GRANDE PUNTO 1.2 '06

                      Коментар


                        #56
                        Re: За скобите

                        KKK написа:
                        Колега и аз скоро си сменях термостата на Мареата и видях доста зор с тези скоби. Поне аз не намерих начина да ги отворя така че да стават после пак за стягане. Купих си нови скоби,а старите с клещите доста трудно ги разпечатах и изхвърлих. По късно един майстор ми каза че били еднократни.
                        Абе и аз мислех да му играя грубо на термостата, ама ми беше жал...Нот воя постинг ми даде смелост и утре ще има намеса на груба животинска сила Yellow_Flash_Colorz_PDT_45
                        "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                        (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                        Коментар


                          #57
                          charlie написа:
                          абе тони, ти на не би да си попаднал на някаква промоция...? днес званнах в DKV и ми казаха че смяната на термостат струва 42.00 лв?!? Yellow_Flash_Colorz_PDT_29
                          Точно така ми бяха казали и на мен преди време, а за цена на термостата 99лв

                          Коментар


                            #58
                            аз все пак успях да си го сменя сам - като се изключат запеклите се маркучи термостата се сваля сравнително лесно!!!
                            "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                            (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                            Коментар

                            Working...
                            X