Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Алтернатор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Алтернатор

    Здравейте колеги, много се радвам да ви съобщя и да се похваля с придобивката си Фиат Пунто 1,1 55к.с. Колата е 1997г. с 5 врати, тъй като от скоро я имам веднага се заех с леки подобрения и и сложих Би-ксенон и аларма, тъй като нямаше. Много съм доволен и щастлив от първата ми кола, много и се радвам, сигурно някой ще кажат какво пък толкова, но за мен си е голяма гордост и радост, все пак е първата ми кола и аз съм много доволен. Снимки ще кача да ви я покожа до ден два.За съжаление обаче ми се помрачи настроението от един проблем изкочил вчера, появи се странен шум и аз веднага побързах да закарам колата на майстор, оказа се че на алтернатора му е пукнат корпуса и по думите на майстора неставало да се прави, посъветва ме да си купя друг, само че в бързината си аз похарчих наличните пари за ксенон, аларма, застраховки, данъци, регистрации, CD, обслужване и консумативи. Получи се един много неприятен момент в които сега се притеснявам да карам колата, защото майстора каза че ако я карам така можело да стане голяма беля, понеже не съм много запознат по тази тема съм силно притеснен, а и ме притеснява това че нямам пари за нов алтернатор в момента. Ще съм ви безкрайно благодарен ако някой който е имал подобен проблем каже нещо по въпроса, как може да се оправи проблема с възможно най-малко пари, често срещан ли е проблема и дали някой тук не е спец по тези неща. Благодаря ви предварително.Ето и едни снимчици за какво става дума.
    Прикачени файлове
    Човек е толкова голям, колкото са мечтите му.

    #2
    ами колега, човека е прав, не може да се кара така без да се оправи. сега дали може да се ремонтира този или не не мога да кажа по една снимка. но си представи, че корпуса му се сцепи целия- ще се разхвърчат чаркалаци, ремъци, шаиби.... кабелажи- кой знае къде ще се напъхат- колата хем ще те остави на пътя, хем може да се потроши доста отпред.
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      pakumba написа:
      ами колега, човека е прав, не може да се кара така без да се оправи. сега дали може да се ремонтира този или не не мога да кажа по една снимка. но си представи, че корпуса му се сцепи целия- ще се разхвърчат чаркалаци, ремъци, шаиби.... кабелажи- кой знае къде ще се напъхат- колата хем ще те остави на пътя, хем може да се потроши доста отпред.
      Благодаря ти много колега, а случайно да можеш да ми кажеш къде или кой би могъл да ми помогне или кака да го направя за по малко пари. Ще имам да черпя.
      Човек е толкова голям, колкото са мечтите му.

      Коментар


        #4
        puntich написа:
        pakumba написа:
        ами колега, човека е прав, не може да се кара така без да се оправи. сега дали може да се ремонтира този или не не мога да кажа по една снимка. но си представи, че корпуса му се сцепи целия- ще се разхвърчат чаркалаци, ремъци, шаиби.... кабелажи- кой знае къде ще се напъхат- колата хем ще те остави на пътя, хем може да се потроши доста отпред.
        Благодаря ти много колега, а случайно да можеш да ми кажеш къде или кой би могъл да ми помогне или кака да го направя за по малко пари. Ще имам да черпя.
        Най-добре да го направиш със същия втора употреба.Всякакви заварки или други подобни могат до доведат до повече разходи ,а така ще ти останат и малко части за обслужване.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          Според мен е по-добре да намериш един повреден генератор тук и да го ремонтираш някъде, защото ако вземеш 2-ра ръка и го сложиш на колата не се знае колко ще изкара.
          --Старата ръжда любов не хваща!--
          156 sportwagon 1,9 jtd 115
          ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

          Коментар


            #6
            puntich написа:
            pakumba написа:
            ами колега, човека е прав, не може да се кара така без да се оправи. сега дали може да се ремонтира този или не не мога да кажа по една снимка. но си представи, че корпуса му се сцепи целия- ще се разхвърчат чаркалаци, ремъци, шаиби.... кабелажи- кой знае къде ще се напъхат- колата хем ще те остави на пътя, хем може да се потроши доста отпред.
            Благодаря ти много колега, а случайно да можеш да ми кажеш къде или кой би могъл да ми помогне или кака да го направя за по малко пари. Ще имам да черпя.
            ами мога да ти кажа къде правят по принцип алтернатори, но принципно ремонта е средно над 70 лв... по-добре търси от колега изгоден друг
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              алтернатор

              що се занимавате с глурпости при ИТАЛЯНЕЦА може да си го вземе за 40 лв работещ да гледате само да е добре лагера и да дава 13.5V
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #8
                Много ви благодаря на всички, за изказаните мнения и помоща ви, наистина много ми помагате, оценявам го и ви благодаря на всички. Ще потърся и тук дали някой колега не продава или както каза колегата "kluchar" ще видя и при Италианеца, разбрах къде се намира и ще го посетя и него. Благодаря ви още веднъж.
                Човек е толкова голям, колкото са мечтите му.

                Коментар


                  #9
                  Днес купих алтернатор втора употреба и закарах колата да го монтират и всичко вече е наред, още веднъж ви благодаря на всички.
                  Човек е толкова голям, колкото са мечтите му.

                  Коментар

                  Working...
                  X