Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос относно разход на гориво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос относно разход на гориво

    Здравейте, Напълно нов съм за Фиат, а и за автомобилите като цяло. Купих си Fiat Punto, 1,2 кубика, 1997 година и по разни места намирам информация, че колата харчи около 8 л бензин на 100 км в града, а на табелката в автосалона пишеше че харчи 5 л на 100 км, моля кажете ми коя цифра е по-реална. Напълно разбирам, че всичко е твърде субективно, но все пак като ориентир. Важно е за мен, защото ако в града харчи 5-6 л, няма да й сложа газова уредба, но ако е над това ще трябва да сложа май май.Благодаря.
    Fiat Punto, 1,2 cc, 1997, но нищо не разбирам от автомобили

    #2
    И двете са вярни. В града 8л/100, а извън града 5л/100. И най-икономичните бензинови трудно свалят под 7л/100 градско.
    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

    Коментар


      #3
      Благодаря много за бързия отговор.Значи АГУ е добра идея, защото много хора ми казаха, че след като сложиш АГУ се започват и проблемите ...Аз си бях поставил едни таргет от 10лв за 100км градско, но май е за по-нови автомобили.Също така като пълен лаик всички ми казваха че Фиат се повреждат много, та искам да питам дали това са митове, защото ми казаха, че всеки месец ще трябва да сменям части по окачването.
      Fiat Punto, 1,2 cc, 1997, но нищо не разбирам от автомобили

      Коментар


        #4
        Re: Въпрос относно разход на гориво

        scrolllock написа:
        Здравейте, Напълно нов съм за Фиат, а и за автомобилите като цяло. Купих си Fiat Punto, 1,2 кубика, 1997 година и по разни места намирам информация, че колата харчи около 8 л бензин на 100 км в града, а на табелката в автосалона пишеше че харчи 5 л на 100 км, моля кажете ми коя цифра е по-реална. Напълно разбирам, че всичко е твърде субективно, но все пак като ориентир. Важно е за мен, защото ако в града харчи 5-6 л, няма да й сложа газова уредба, но ако е над това ще трябва да сложа май май.Благодаря.
        В града под 7л. бензин трудно се сваля да кажа невъзможно,поради тая причина съм на газ,харчи ми 9 градскои съм много доволен особено сега с тия разлики в цената.
        Fiat Multipla 1.6 16v BiPower 03:Lancia Delta3 1.6 16v 120 multijet

        Коментар


          #5
          scrolllock написа:
          Благодаря много за бързия отговор.Значи АГУ е добра идея, защото много хора ми казаха, че след като сложиш АГУ се започват и проблемите ...Аз си бях поставил едни таргет от 10лв за 100км градско, но май е за по-нови автомобили.Също така като пълен лаик всички ми казваха че Фиат се повреждат много, та искам да питам дали това са митове, защото ми казаха, че всеки месец ще трябва да сменям части по окачването.
          лошо си се минал , ФИАТ се повреждат много, от твойта десетина годишна кола надали има една оригинална част с която да е излязла от завода.като сметнеш - 10 години са 120 месеца - знаеш ли колко пари са дадени при тези смени ВСЕКИ месец - това са 120 месеца по средно 100 лв. - 12 000 лв. са дадени само по окачването.а на мен ми казаха , че американците говорят на американски език, австралийците на австралийски , а канадците имали освен канадския и някъв друг език - как мислите се разбират тези народи?

          Коментар


            #6
            u_bo написа:
            а на мен ми казаха , че американците говорят на американски език, австралийците на австралийски , а канадците имали освен канадския и някъв друг език - как мислите се разбират тези народи?
            Димитър Димитров, известен в бизнеса като Херо, заяви по дарик преди време че си говори с бразилците в нефтохимик наа бразилски , така че ...

            Коментар


              #7
              :P
              фиат мареа 1.6 16v 97г

              Коментар


                #8
                :P не е кой знае колко скъпа подръжката зависи как караш и какъв късмет си имал като си купил колата аз съм с мареа и засега съм доволен
                фиат мареа 1.6 16v 97г

                Коментар


                  #9
                  Благодаря за отговорите, очевидно или отношението към по новите в областта на автомобилите и фиат е по-високомерно тук или просто отговора на моя въпрос е твърде субективен, както и да е.Ако някой реши да сподели мнение с по малко ирония ще му бъда благодарен.Относно лигвистичните нюанси на английския език ... смея да твърдя че около 40% от лексикалния състав на British, American, Aussie и тн. вариации на езика се различават, примери има много. Определено в лигвистичните среди има разделение на тези видове английски (примерно като инсталираш някакво офис приложение те пита дали да ползува American или British English Treasures) ... за Портогаеш не зная ...
                  Fiat Punto, 1,2 cc, 1997, но нищо не разбирам от автомобили

                  Коментар


                    #10
                    scrolllock смешно е да се говори, че окачването на една кола е по-добро от друга, в този ценови клас всичките са еднакви, дали ще е голф, астра, корса, пежо или ситроен се ще изкараш горе-долу еднакви километри преди да ти се счупи нещо. Друг е въпроса, че като купуваш това пунто може амортисьорите да са му в края на ресурса си и да са на 300 000км. , а на комшиятата ти на голфа са здрави и на 500 000, да ама някой гламанак в германия преди сигурно ги е сменял....много е относително. Иначе 10лв. в момента са съвсем реална цена за 100км. на газ аз минавам в момента 130км. 80% от които градско, а пунтото ще гори и по-малко даже, а проблеми с газовата няма да имаш стига да е сложена кадърно и да си я палиш на бензин.
                    --Старата ръжда любов не хваща!--
                    156 sportwagon 1,9 jtd 115
                    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                    Коментар


                      #11
                      Благодаря за отговора, просто от многото хули, които получих след покупката на фиат реших че наистина са много слаби, по думи на хора, които ползувах като консултанти при покупката, колата е в добро състояние, но реших и да попитам тук ... по едно време наистина се притесних, че всеки месец ще кисна при монтьора.Благодаря специално и за инфото, което получих на ЛС.
                      Fiat Punto, 1,2 cc, 1997, но нищо не разбирам от автомобили

                      Коментар


                        #12
                        scrolllock написа:
                        Благодаря за отговора, просто от многото хули, които получих след покупката на фиат реших че наистина са много слаби, по думи на хора, които ползувах като консултанти при покупката, колата е в добро състояние, но реших и да попитам тук ... по едно време наистина се притесних, че всеки месец ще кисна при монтьора.Благодаря специално и за инфото, което получих на ЛС.
                        колега не се плаши ! пазиш ли я като очите си ще си доволен.ето аз утре сам в сервиза ,защото позволявам на баща ми чат пат да кара колата.пича се качва натисна гаста в дъно и стиска яко волана през дупките и след няколко поредни пропаднали шахти и окопи осталани от балканската война на платното всяка кола ще иде в бокса.така че споко таркаляй си разумно колицата и тва е

                        Коментар


                          #13
                          колега, в днешно време да се говори за европейска марка кола ’че били слаби в окачването’ или нещо подобно за ДВГ е просто прекалено несериозно - затова и получи леко иронични отговори.а за многото хули, които си получил - сигурен съм че е така , обикновено са от хора НИЩО не разбиращи от коли.иначе ако търсиш кола със ниски експоатационни разходи - правилно си избрал.За газовото - преди да се хвърляш да слагаш при ’майстори ’ ето две препоръки1. прецени колко км ще караш на година , сметни си ’печалбата’ от газта и виж за колко време ще я избиеш - ако е за повече от 12 - 18 месеца --> не си заслужава да слагаш АГУ2. ако все пак ще слагаш АГУ - има колега във форума, който ще ти сложи грамотно газовата и на добра цена - виж с търсачката , много е писано за него.айде успех ! и поздравления за чувството ти за хумор !!!

                          Коментар


                            #14
                            Благодаря на всички, май към момента ще остана на бензин.Успешна седмица на всички!
                            Fiat Punto, 1,2 cc, 1997, но нищо не разбирам от автомобили

                            Коментар


                              #15
                              И на Теб успешна седмица Колега, да Си Я караш със здраве и много безаварийни километри .
                              Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                              Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                              Коментар

                              Working...
                              X