Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Прекъснато кабелче - за какво може да е?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Прекъснато кабелче - за какво може да е?

    Колата е от подписа.Днес си сменях гумите и като махнах предна лява, забелязах едно прекъснато кабелче, което идва от подкалника и отива към спирачния диск. Личи си, че е прекъснато с някакви секачи или др. подобен инструмент, а не се е скъсало само в следствие на протриване. Освен това си личеше, че тази интервенция не е отскоро. Забравих да го снимам, но е тънък проводник - 5-6-жилен.Мисля си да не е за датчик за износване на диска отпред. Вие какво мислите, че утре ще пътувам.Поздрави
    Alfa 147 JTD 115 hp
    ex Punto SX 1,2 (73 hp), 1994 +LPG

    #2
    Най-вероятно е за датчик за износване на накладките.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

    Коментар


      #3
      Датчик АБС ? Датчик накладки ?
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #4
        аз за датчик за износване на диск не съм чувал но съм чувал за датчик за износване на накладки.
        FIAT Bravo 1.4 12v

        Коментар


          #5
          Вероятно това е имал в предвид Колегата .
          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

          Коментар


            #6
            предположих, но е 4-жилно така че остава да е за абс-а
            FIAT Bravo 1.4 12v

            Коментар


              #7
              И това е вариант но Punto SX има ли АБС?
              Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
              Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

              Коментар


                #8
                Ако е за АБС ще му свети лампа. Датчик наладки.

                Коментар


                  #9
                  Re: Прекъснато кабелче - за какво може да е?

                  chandler написа:
                  Колата е от подписа.Днес си сменях гумите и като махнах предна лява, забелязах едно прекъснато кабелче, което идва от подкалника и отива към спирачния диск. Личи си, че е прекъснато с някакви секачи или др. подобен инструмент, а не се е скъсало само в следствие на протриване. Освен това си личеше, че тази интервенция не е отскоро. Забравих да го снимам, но е тънък проводник - 5-6-жилен.Мисля си да не е за датчик за износване на диска отпред. Вие какво мислите, че утре ще пътувам.Поздрави
                  Колега, мисля, че се заблуждаваш относно жила и отделни кабели-както го описваш, проводника е много жилен за гъвкавост, но не са отделни/изолирани един от друг проводникови жици /- и при АБС са само два отделнини кабела-многожилни...обаче са за всяко едно от колелата.Най-вероятно става въпрос точно за индикатора за износване-той е само за предна лява...При прекъсване на датчик /проводник от АБС ще ти свети оранжевата лампа за обща неизправност по АБС.
                  Ex. Grande Punto Driver

                  Коментар


                    #10
                    Залагам на датчик за износване на наклатките. Лампата е червена и е с символ на кръгче заградено в скобки. Ще светне ако кабела е един и го допреш на маса. Кабела е многожилен и е в платнена оплетка (най-често мръсно бял или черен). Шансът да е ABC е много малък. По-вероятно щеше да си усетил при спиране, че датчика не функционира. Разбира се ако наистина имаш такъв тип спирачна система. (ABC-а ще те нарита и ще изпуснат спирачките)
                    Fiat Tipo 1.4i.e. 72hp 1993 - истинският автомобил
                    Fiat Coupe 2000 16V 139hp 1995 - като хубавата жена - кеф ти е да си с нея, но ти къса нервите и джоба - продадена
                    -------------------------------------------------------------

                    Коментар


                      #11
                      дали датчик за накладки или за диск се казва не зная. явно се казва за накладки. важното е, че предположението ми ще се окаже вярно. АБС нямам. И този кабел наистина е само отпред вляво. При дясното колело няма такъв - проверих.Значи сега идва въпросът - защо е прекъснат? Явно, за да не свети постоянно лампата на таблото, но... В сервиз ходих да гледат спирачките преди време и казаха, че са ок.
                      Alfa 147 JTD 115 hp
                      ex Punto SX 1,2 (73 hp), 1994 +LPG

                      Коментар


                        #12
                        Защото някой идиот го е мързяло да го върже колега, или бившият собственик е сложил накладки без датчик, но това не го оправдава оня да го отреже. Какво му е пречело да си стои буксата?

                        Коментар


                          #13
                          naskobg написа:
                          Защото някой идиот го е мързяло да го върже колега, или бившият собственик е сложил накладки без датчик, но това не го оправдава оня да го отреже. Какво му е пречело да си стои буксата?
                          Точно !
                          Ex. Grande Punto Driver

                          Коментар


                            #14
                            А бе идиоти всякакви и навсякъде.
                            Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                            Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                            Коментар

                            Working...
                            X