Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колата бяга надясно

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колата бяга надясно

    Ходих да сменям зимните гуми и понеже имам само 1 джанти след смяната колата дърпаше зверски наляво. Отидох пак при гумаджията и той вика че нямали посока, смени ги и сега бяга наляво. Ако отида на регулаж ( което ще направя ) дали ще отмине проблема. А проблема заради гумаджията ли се е появил за да не го посещавам вече
    Fiat Bravo 1.4 12v

    #2
    Да, ако отидеш на реглаж би трябвало да изчезне проблема или поне ако са нормални майстори да ти кажат от какво идва.Не виждам какво толкова може да е направил гумаджията.
    _/''''''''''''''''''''''''\_
    //---------------\\
    [( )== //// ==( )]
    |_|'------------'|_| ....Punto

    Коментар


      #3
      Първо провери дали налягането в гумите е еднакво и може да пробваш да размениш предните две да видиш ще има ли разлика.
      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

      Коментар


        #4
        щом казваш че зверски ти дарпа не е само реглажа но той е задалжителен да се направи ПОНЕ на предните джанти както и да са с еднакво налягане.Другото което е щом е "зверски" дарпането може и да имаш крива джанта, носач или нещо от сорта.
        Bravo HGT 2.0 20V

        Коментар


          #5
          Еми имам изпуснал ляв преден амартисьор ако има значение
          Fiat Bravo 1.4 12v

          Коментар


            #6
            Има!
            Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
            Втората......пак същата!
            (_-_)______////_______(_-_)
            Punto75-Вече на жената!
            Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

            Коментар


              #7
              Балансира ли дажантите поне.Ако си кажи как е не се ли пооправи малко?
              Bravo HGT 2.0 20V

              Коментар


                #8
                Мойта пък бие в ляво но ни реглаж, ни баланс, ни нови амортис. помогнаха ....
                Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


                Когато целта е всичко и пътят е без значение!

                Коментар


                  #9
                  Ами сега се връщам от Маргел и майстора каза да си сменя десния носач защото явно от някой дупка се е изместил назад, и след това да отида за реглаж
                  Fiat Bravo 1.4 12v

                  Коментар


                    #10
                    gamencerista написа:
                    Ами сега се връщам от Маргел и майстора каза да си сменя десния носач защото явно от някой дупка се е изместил назад, и след това да отида за реглаж
                    колега каква марка са ти гумите
                    Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                    Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                    Коментар


                      #11
                      И четирите са SAVA
                      Fiat Bravo 1.4 12v

                      Коментар


                        #12
                        защото когато аз си купувах гумите имаше едни по ефтинички.. проверих им само скоросния и товарния индекс и ги купих.. след това си бях изкривил джантата и ходих при друг гумаджия който като видя с кви гуми съм и вика то може да ти тресе не от двантата а от гумите.. тва са най големите болклуци и доста често излизат криви от завода.. каза ми гуми Trayal и Debica никога да не си купувам.. не съм много запознатс марките гуми и незнам тояно за SAVA кви са но имай предвид че може да се изръсиш сумалъкати пари за регулажи и така нататака и да е от гумите накрая.. най добре сложи гумите с които си бил преди това и направи проба
                        Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                        Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                        Коментар


                          #13
                          Колега и аз се съмнявах че е от гумата понеже като махнах зимните сложих летните на тяхно място на същите джанти и колата почна да бяга наляво, смених гумите и тръгна надясно. Но пък гумите са седяли легнали една в/у друга, нищо не ги е натискало, пък и преди да сложа зимните всичко беше супер. Утре ще карам колата на майстор да види тоя носач как па така се е изместил назад
                          Fiat Bravo 1.4 12v

                          Коментар


                            #14
                            gamencerista написа:
                            Колега и аз се съмнявах че е от гумата понеже като махнах зимните сложих летните на тяхно място на същите джанти и колата почна да бяга наляво, смених гумите и тръгна надясно. Но пък гумите са седяли легнали една в/у друга, нищо не ги е натискало, пък и преди да сложа зимните всичко беше супер. Утре ще карам колата на майстор да види тоя носач как па така се е изместил назад
                            няма значение как се седяли.. но пък като се замислиш миналото лято си нямал проблеми сигорно с тях.. незнам.. но обикновенно човек почва да търски какви ли не сложни решения без да се замисли че може да е накоя дреболия.. като пробваш кажи какво е станало
                            Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                            Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                            Коментар


                              #15
                              MorningEnergy написа:
                              Да, ако отидеш на реглаж би трябвало да изчезне проблема или поне ако са нормални майстори да ти кажат от какво идва.Не виждам какво толкова може да е направил гумаджията.
                              размени гумите с джантите
                              Fiat Bravo 1.6, 16V, 103 к.с.,
                              182A4.000, 1998г.

                              Коментар

                              Working...
                              X