Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нещо пуши от пред

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нещо пуши от пред

    Едно питане:Взимам днеска Пунтото (МК1 - 1998, 1,2СПИ) на жената да го заредя, покарам и видя в какво състояние е. Паля и отивам до бачкането без инциденти. Там спирам до една девойка и понеже съм си услужлив и дадох ток да си запали автомобила. В последствие като затварях капака и гледам нещо пуши из под предния десен фар Поогледах радиатора - вижда ми се сух и здрав. Пушека си изглежда кат пушек, иддига се бавно и спокойно, а не като пара, пък и си дими лекинко, не е като да съска от налягането в охладителната система. И ми се стори че намирисва на изгорели газове, но е възможно миризмата да е била някъде от мотора.като поизстине ще проверя нивото на антифриза. Някакви идеи от какво може да е???
    ● MB Е320 CDI 4 Matic 11.2007 ● Mazda 3 BL 08.2011 ● Toyota Hilux 2,5 D-4D 05.2007 ● Punto 1,2 SPI 10.1998 ●
    o Експертни оценки на имоти. Бизнес оценки o

    #2
    Хм как свърза жиците за подаване на ток, нали знаеш че твоя + към нейния , а - зе заземява!!!!
    Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
    Втората......пак същата!
    (_-_)______////_______(_-_)
    Punto75-Вече на жената!
    Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

    Коментар


      #3
      bmahob написа:
      а - зе заземява!!!!
      ЗАМАСЯВА!Да го заземиш, значи да го забодеш в земята
      Alfa 159 SW 2.4 Ti
      Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
      "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

      Коментар


        #4
        Ами сега кат се замисля всъщност беше - на - и фиатката беше запаленакво може да се е случило?
        ● MB Е320 CDI 4 Matic 11.2007 ● Mazda 3 BL 08.2011 ● Toyota Hilux 2,5 D-4D 05.2007 ● Punto 1,2 SPI 10.1998 ●
        o Експертни оценки на имоти. Бизнес оценки o

        Коментар


          #5
          Ми така можеш да приибеш ЕКУ
          Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
          Втората......пак същата!
          (_-_)______////_______(_-_)
          Punto75-Вече на жената!
          Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

          Коментар


            #6
            минус задължително се слага далеч от акумуалтора, поне това научих от темата за палене с кабели, която пуснах преди време. Ня някои коли има специално ухо на двигателя, на което е обозначено че там е минуса.

            Коментар


              #7
              извинявам се че се намесвам но по моята логика няма значение къде се закачи минуса понеже където и да е закачен по купето на метал е свъурзано към минуса на акумолатора и според мен дали ще е закачен на минуса на акумолатора или на двигателя или на някоя ламарина е все едно П.С. Лично мое мислене по моята логика. А това пушене може да е от това ако си минал през някоя локва и се е намокрил горещия двигател или радиатор и водата естествено се е изпарила.
              Fiat TEMPRA 1.6 i.e. 159A3.048 75Hp + L.P.G
              Fiat BRAVO 1.4 12V SX 80Hp + L.P.G
              Fiat TIPO 1.6 i.e. Selecta 159A3.048 75Hp + L.P.G LOVATO

              Коментар


                #8
                WRS написа:
                извинявам се че се намесвам но по моята логика няма значение къде се закачи минуса понеже където и да е закачен по купето на метал е свъурзано към минуса на акумолатора и според мен дали ще е закачен на минуса на акумолатора или на двигателя или на някоя ламарина е все едно П.С. Лично мое мислене по моята логика. А това пушене може да е от това ако си минал през някоя локва и се е намокрил горещия двигател или радиатор и водата естествено се е изпарила.
                Явно е нещо такова. на обяд гледах, оглеждах - вода има, пушек няма. Но интирисното е че сутринта пуши около 2-3 минути относно Минуса и аз бях чел някъде че се закача отстрани, ама кой да помни Иначе имаше и обяснение защо се прави така, нещо от сорта да се избегне драма ако има повреда във вторият акумулатор
                ● MB Е320 CDI 4 Matic 11.2007 ● Mazda 3 BL 08.2011 ● Toyota Hilux 2,5 D-4D 05.2007 ● Punto 1,2 SPI 10.1998 ●
                o Експертни оценки на имоти. Бизнес оценки o

                Коментар


                  #9
                  Причини за пушенето много колега, и повечето нямат връзка с това че си давал ток.Следващия път като видиш че пуши гледай по внимателно откъде идва дима точно.Ти пред колата не си успял да видиш кое пуши, а се надяваш някой тук да ти каже, не сме врачки Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 П.П. Какъв цвят е пунтото?
                  http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                  Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                  FIAT БРАВО 1.2 16v
                  ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                  FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                  Коментар


                    #10
                    А какъв цвят е пушека, бял син или сив?
                    Fiat Stilo 1.8 16V

                    Коментар


                      #11
                      колеги на мен 2-3 пъти са ми давали ток и все ’-’ го окачвам на акумулатора и за сега колата е Ок,но за друг път ще знам да не го слагам там
                      1.6 16v Abarth

                      Коментар


                        #12
                        Stoyan_68 написа:
                        А какъв цвят е пушека, бял син или сив?
                        Бяло-сив. Притеснението ми беше да не се е случило нещо с алтернатора, че той е от тая страна относно "П.П. Какъв цвят е пунтото?" другарят infineon да пита майка си
                        ● MB Е320 CDI 4 Matic 11.2007 ● Mazda 3 BL 08.2011 ● Toyota Hilux 2,5 D-4D 05.2007 ● Punto 1,2 SPI 10.1998 ●
                        o Експертни оценки на имоти. Бизнес оценки o

                        Коментар

                        Working...
                        X