Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Турбо на Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Турбо на Браво

    Колеги решил съм твърдо да си сложа на Бравото турбо, сега ме интересува какви финансови ресурси ще ми трябват за да се осъществи замисъла.....става въпрос за двигател 1.8 16V, преди време смених съединител и пичовете които го правиха ми казаха, че двигателя ми ще издържи, трябва ми и второ мнение по въпроса......Благодаря предварително!

    #2
    По добре си купи турбо кола и не разваляй хубавото Браво!Примерно при едно Пунто ГТ започваш от 130 кс а не от 113 както е при теб Винаги е по добре да ъпгрейдваш турбо мотор отколкото да правиш конверсия.Не че няма да успееш , но си помисли само че единственото нещо което може би ще остане на твоето Браво ще е блока.Не влизай в тоя филм с тази кола.

    Коментар


      #3
      Моето мение е...Натоварването което се получава от турбото върху скоростните предавки не е по голямо от натоварването на първа предавка с максимална газ без турбо... Поне така съм чел...А колкото до това дали е разумно или не според мен е относително...Но знам че монтаж със всичките му останали глупости излиза около 5 бона... Което е солидна цифра... Аз специално не бих се решил на такова нещо... По скоро бих си купил кола с турбо от колкото да се прави допълнително... Мое лично мнение... П.С. Турбото е хубаво нещо но скъсява живота на автомобила и в частност ДВГ-то...
      Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
      Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

      Коментар


        #4
        bankov няма ли да стане по-добре да търсиш двигател от купе 2.0 турбо. Най-малкото има кой от форума да ти помогне със съвети за напасването в коша.
        FIAT Bravo JTD GT '99

        Коментар


          #5
          Абсолютно неси заслужава и аз съм на мнение че е по добре да си купиш турбо автомобил.За 5-те бона които ще дадеш за турбинирането на този мотор ще си купиш пунто 1 GT,което според мен е по добрият вариант.
          Fiat Tipo
          Corsa b комби !

          Коментар


            #6
            А не е ли по-добре да си купи само двигател от Ланчия или Фиат с турбо ,ами трябва да си купува 2-ра кола. А иначе аз защо си мисля че на Пунтото GT неможеш да вдигнеш конете толкова , колкото на един двигател който оригинално е 180 коня примерно. Аз лично ако имах парите и късмета,бих си намерил двигател 2.0 с турбо и бих го праснал в коша на мойто си Браво, а не да плащам данъците и застраховките на още една кола заради едното турбо!
            Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
            Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
            Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

            Коментар


              #7
              Много благодаря за помоща и откровените отговори....от всичко написано смятам, че за да си докарам удоволствие от порядака на 200-220 коня под капака ще е най-лесно да си закупя двигател с турбо......а само блока ли ми трябва или заедно със скоросната кутия и т.н.

              Коментар


                #8
                Виж в тунинг раздела.http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p....php?t=39019и успех
                FIAT Bravo JTD GT '99

                Коментар


                  #9
                  Смяна на двигател..... Не е най добрия варянт ... Лично мнение разбира се!Смяната е свързана с доста разправия в кат тестове такси и т.н. А и до колкото знам мощноста не трябва да надхвърля 30% от мощноста на оригиналния ДВГ.А ако не се премине през тези процедури ... ами най вероятно няма да има проблеми но ако те хванат кофти работа....
                  Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
                  Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

                  Коментар


                    #10
                    Нека за това разкажат някои от колегите с турбо конверсии...!?
                    Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
                    Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
                    Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

                    Коментар

                    Working...
                    X