Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Брава - осветление на таблото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Брава - осветление на таблото

    Вчера ми изгоря една от крушките - точно под оборотомера.Голяма играчка ли е да се разглоби и да се смени, че ме дразни така?Мерси!Само това ли е : "май бяха три болта отгоре в таблото (за които пишеш), + два болта които се виждат зад волана в таблото като го пуснеш максимално волана надолу + махаш капака на предпазителите и от там отвиваш един който е навит в лявата "духалка", след това дърпаш внимателно че в горния ляв край на таблото (над същата "духалка" Smile има май и щипки, дано съм бил полезен . Успех "
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    #2
    И аз да ползвам тука да питам - тия болтчета отгоре точно какви са, че при мене едното го липсва а искам да си го сложа...
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
    http://forum.fiat-bg.org

    Коментар


      #3
      Таблото се демонтира моного лесно, а и крушките се подменят без усилие.Аз като взех бравата имах осем изгорели крушки и ги смених за няма и час задно с времето за отиване и връщане до магазина. С други думи операцията е направо елементарна.
      BRAVA 1,4 12V
      Nissan Navara

      Коментар


        #4
        georgiarg написа:
        Таблото се демонтира моного лесно, а и крушките се подменят без усилие.Аз като взех бравата имах осем изгорели крушки и ги смених за няма и час задно с времето за отиване и връщане до магазина. С други думи операцията е направо елементарна.
        идеалномерси
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          Колеги, ето ви една схема за разглабяне на таблото. Гледайте да не забравите болтчето от схема #3, което е под капака за бушонното табло. Освен това двете болтчета най-долу под таблото се развиват при свален най-ниско волан! Внимавайте, като изкарвате таблото да не надерете с долната част пластмасовият капак над волана! И нали знаете... само качествени крушки! Болтчетата са, някакъв шестограм, но не му помня номера.
          Прикачени файлове
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            Влади, приятелю да нямаш някаква книжка от където вадиш тия схемички?
            Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
            Fiat Linea 1.3 Multijet'08
            Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
            http://forum.fiat-bg.org

            Коментар


              #7
              zgabrovski написа:
              Влади, приятелю да нямаш някаква книжка от където вадиш тия схемички?
              и аз ги имам тези картинки и цяло ръководство само че на Чешки...
              FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

              Коментар


                #8
                И аз, ама на полски! :P Имам подозрение, че имаме едно и също :D
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #9
                  "Vladim" , много цена информация, спестяваш ми много време и нерви !Благодаря!На мен ми е изгоряла крушката която осветява индикацията за на пробега, свалих част от винтовето, ама винт номер 3 го бях пропуснал.Аз имам само сервизната книжка за колата, но там няма много детайли.
                  Карам Brava 1,8 16V EL & BSM LPG

                  Коментар


                    #10
                    Затова сме тук, да си помагаме! Радвам се, че съм бил полезен. Някой ден с един цифров фотоапарат ще направя снимки на операцията и ще я предложа за Evergreen, защото често горят крушки...
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #11
                      а някой случайно да се е пробвал да смени цвета на тия лампички? И може ли въобще че ми се ще да сложа сини. Пък и няма да откажа едно How To за свалянето на таблото със снимки )
                      Fiat Bravo 1.9 TD100

                      Коментар


                        #12
                        Няма да стане със сини крушки. 1. Самият циферблат е оцветен във зелено и ако сложиш само сини диоди ще стане много тъмно синьо- почти нищо няма да се виджда2. Ако сложиш много силни диоди ще се вижда, но ще свети на точки3. Стрелките ти са черврни ако сложиш сини крушки, стрелките нощем Изобщо няма да се виждат 4. Трябва да си намериш диоди в PNP цокъл, за да паснат, или да си запоиш сам 5. Можеш да изтриеш цвета отзад на циферблата, но тогава ще стане на точки. Ако сложи дифузно фолио ще стане, но остава проблема със стрелките..Трябва да си купиш бели6. Ако сменяш циферблатите(със синьо осветление) трябва много точно да отбележиш,като махаш стрелките, къде са били. Иначе може да се разместят при слагането и да не показват вярноВсичкото това ти го пиша , защото 2 пъти пробвах. Голяма играчка и накая не стана. Пробвах със червени диоди, но пък тогава се виждаше само трелката. За да стане нещо трябва да смениш самите циферблати. Мога да ти дам адрес, но не знам дали доставят до Бг, а и струват 50евро Все пак : www.wunschtacho.de Там вече можеш да си избереш марка и модел на колата. Има не само за Фиат
                        FIAT BRAVO 1.6 16V

                        Коментар


                          #13
                          Евала на Divaka за подробното инфо!
                          Frontera Sport, X20SE март 1998

                          Коментар


                            #14
                            евала брато наистина добро инфо . Гледам че си ентосиаст ако измислиш начин сподели може да експериментираме а съм за Качествения тунинг тип направи си сам
                            Fiat Bravo 1.9 TD100

                            Коментар


                              #15
                              Meрси

                              Благодаря на всички за полезната информация ще започвам като се постопли
                              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                              Коментар

                              Working...
                              X