Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос относно лампа на таблото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос относно лампа на таблото

    Здравейте,Фиата ми е Темпра с електронното табло.. има една лампичка в Check-a сектора на колата, която е като спринцовка.. тя мига от време на време.. не мога да кажа кога точно, не мога да я засека. Търсих в интернет снимки за такъв индикатор.. не можах да намеря информация за нея. Свети когато си иска и угасва същевременно по същия начин. Проверявам си редовно маслото в двигателя и всички други гивизелъци.. Въпроса ми е: това някаква неизправност в таблото ли е или нещо липсва?
    Прикачени файлове

    #2
    Имах Темпра с такова табло и това е за нивото на маслото в двигателя. Казваш че проверяваш редовно маслото, но то не трябва да пада до минимума, защото когато е към минимума започва да присветва. Датчика се намира на самата щека и ако не е лоша връзка в куплунга до щеката, значи датчика си заминава.
    FIAT PUNTO 1.7 TD
    CITROEN XSARA 1.8 16V VTS EXCLUSIVE

    Коментар


      #3
      колега товае датчик които показва дрешка провериси компютара на елком в някои сервис

      Коментар


        #4
        мисля да долея още малко масло да проверя дали ще спре да мига, но се опасявам да не почне да изхвърля масло заради турбото..

        Коментар


          #5
          Ако нивото на маслото не надвишава максимума на щеката, няма от какво да се притесняваш.
          FIAT PUNTO 1.7 TD
          CITROEN XSARA 1.8 16V VTS EXCLUSIVE

          Коментар


            #6
            това е само от компа натрупва грешки или просто нещо от него е в грешка. караш ли я в максимални обороти?
            FIAT Bravo 1.4 12v

            Коментар


              #7
              Добре де, защо продължавате да гадаете, и да давате погрешни съвети, след като още в първият пост по темата колегата много точно и ясно е отговорил за какво става въпрос? Или датчика си "заминава", или нивото на маслото е ниско. Второто е по-малко вероятно. В Браво/а ЖТД контролът на нивото е при контакт, ако е ниско - лапмпата мига 30 секунди. Ако е критично ниско - свети постоянно ако не се лъжа, а ако има проблем с датчика - мига по специфичен начин, различен от първото мигане.

              Коментар

              Working...
              X