Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скърцане в багажника на Мареа Weekend

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Скърцане в багажника на Мареа Weekend

    Колеги, нещо ми скърцат пластмасите в багажника на мареата.Доста дразнещ факт и често срещан при фиат.Някой правил ли е подобрения по този модел?Чудя се дали ако на всяко място на контакт между две пластмаси сложа някаква гума ще има ефект?
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    #2
    Здравей колега,и при мен скърца леко от дясно , но не ми прави особенно впечатление. Качи се отзад в багажника и помоли някой да покара малко автомобила. Просто чуй и установи от къде идва гадното скърцане. След товасъм сигурен , че ще измислиш нещо. Успех!!!
    Fiat Marea 1.8 HLX

    Коментар


      #3
      tedodimov написа:
      Здравей колега,и при мен скърца леко от дясно , но не ми прави особенно впечатление. Качи се отзад в багажника и помоли някой да покара малко автомобила. Просто чуй и установи от къде идва гадното скърцане. След товасъм сигурен , че ще измислиш нещо. Успех!!!
      Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 Колега какви са тези покани"качи се в багажника" Yellow_Flash_Colorz_PDT_07 Съжалявам но не се сдържах Сега по темата , колега сваляй една по една пласмасите и ги оглеждай добре . Контактните[скърцащи] места се намират бързо. На местата кадето контактуват , направи тънак слой от безцветен силикон . Остави ги да изсъхнат и монтирай обратно. Със сигурност ще забравиш за скърцането :D
      Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

      Коментар


        #4

        Коментар


          #5
          Здравей,колега и аз имах същия проблем и установих че шума идва от задната седалка зад шофьора освободих ключалката на облегалката и шумът изчезна.Ако изкаш опитаи.

          Коментар


            #6
            За скърцането на пластмасите преди време беше пусната тема. Препоръчваше се силиконов спрей. Аз пробвах, наистина има (+) резултат, но пък се лепи прах. Според един колега с Рено (и те скърцат :D), имало спрей, точно за такива случаи , уж го поръчва, но не му го доставиха. На мен пък ми претраква нещо от дясно пак в багажното отделение. Свалял съм всички пластмаси, лепил съм донапрен на някои места. Мисля, че шума идва от машинката на десния заден колан, но не ми се занимава пак. Все се каня да сработя, застопоря машинката и така да пробвам, ама само се каня......
            FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

            Коментар


              #7
              При мен скърцаше от 2 места:1. Ключалките на облегалките на задните седалки. Гресирах ги леко и спряха да скърцат.2. Като отвориш капака на багажника, зад третия стоп има една пластмаса. Аз я свалих (пада целия трети стоп с нея), после я наместих отново и затегнах добре. Това окончателно ми реши проблемът с всички скърцания.Тъй като моят багажник е целия мокетен, при други колеги е пластмасов, то аз лично притегнах всички винтчета, които държат тапицерията в багажника профилактично.

              Коментар


                #8
                Airfan написа:
                При мен скърцаше от 2 места:1. Ключалките на облегалките на задните седалки. Гресирах ги леко и спряха да скърцат.2. Като отвориш капака на багажника, зад третия стоп има една пластмаса. Аз я свалих (пада целия трети стоп с нея), после я наместих отново и затегнах добре. Това окончателно ми реши проблемът с всички скърцания.Тъй като моят багажник е целия мокетен, при други колеги е пластмасов, то аз лично притегнах всички винтчета, които държат тапицерията в багажника профилактично.
                Имали такива които са с пласмаса защото и моят е целия с мокет.
                Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                Коментар


                  #9
                  Atanas71 написа:
                  Airfan написа:
                  При мен скърцаше от 2 места:1. Ключалките на облегалките на задните седалки. Гресирах ги леко и спряха да скърцат.2. Като отвориш капака на багажника, зад третия стоп има една пластмаса. Аз я свалих (пада целия трети стоп с нея), после я наместих отново и затегнах добре. Това окончателно ми реши проблемът с всички скърцания.Тъй като моят багажник е целия мокетен, при други колеги е пластмасов, то аз лично притегнах всички винтчета, които държат тапицерията в багажника профилактично.
                  Имали такива които са с пласмаса защото и моят е целия с мокет.
                  Аз видях една бензинова 1.6, обаче година и ниво на екстрите не помня вече. Преди година се случи.

                  Коментар


                    #10
                    какво имате в предвид "целите пластмаса" защото моята е цялата пластмаса само пода е мокет
                    Fiat Tipo Turbo Integrale | powered by ICIDesign
                    Fiat Marea 1.6 16v

                    Коментар


                      #11
                      porosenoq написа:
                      какво имате в предвид "целите пластмаса" защото моята е цялата пластмаса само пода е мокет
                      и мoя е така.може би е от нивото на оборудване (ELX,HLX).

                      Коментар


                        #12
                        Здравей ,колега и аз имах скърцане отзад (Брава 1.6) но открих че при мен е от липсатана едно гумено уплътнение върху кето лежи задната кора , замених го с ръчно изработена опора и монтайна гума и сега не скърца.Огледай внимателно задните кори и най вече местата на свръзка от там най често има шумове.Късмет
                        Fiat Brava 1.6,100

                        Коментар


                          #13
                          Не всички задни кори са кори. Моята е мокетена и няма какво да й скърца, примерно. Изобщо отзад пластмаса има само на колонките между стъклата и на капака на багажника. Явно зависи от изпълнението.

                          Коментар

                          Working...
                          X