Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Tipo - Гасне на кръстовищата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Tipo - Гасне на кръстовищата

    Здравейте. От скоро имам следния проблем - на кръстовищата падат оборотите и колата изгасва. Колата е Типо 1.4 i 1994г. Като я запаля на място си работи добре. Разгледах двигателя и видях че ако подам газ, след отпускане оборотите падат много и не се поддържат. Не знам как се казва (автоматичен смукач или нещо такова) тази джаджа, но видях че с едно буталце (май някой каза че е стъпков мотор) се регулират оборотите на празен ход. В него влизат 4 кабела. Та това буталце сякаш не излиза, т.е. задържа. Въпроса ми е някой имал ли е подобен проблем и от къде се управлява това устройство. Занимавам се с електроника , но с двигатели за сега не съм. Искам да разбера дали не се управлява нормално този ’смукач’ или проблема е в самия него? Благодаря предварително!п.п. Като че ли проблема се появи след като свалях акомулатора за заряд, но може и да се лъжа или да е съвпадение. Чувал съм че някой по нови коли не можели доли да запалят след като се сваля акомулатора. Имали някаква памет която трябвало да се програмира. Но не вярвам че има такова нещо в моето Типо от 94 година.Или се лъжа ?

    #2
    Здравейте. От скоро имам следния проблем - на кръстовищата падат оборотите и колата изгасва.... Мисля, че колата ти е страх от сфетофари и затова гасне :D карай е на диагностика да гледат дека е проблема
    MB 280 S W108 67' - pickUp
    MB 450 SEL 6.9 W116 75' - RESTORATION
    ex.VWPOLO6N1 95'; Fiat Bravo 1.8 GT 95'
    Now : private - MB 230 CE Sportline W124 89' - Black Dream
    office - Skoda Fabia HTP 1.2 04' - Blue Kid

    Коментар

    Working...
    X