Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сутринта, веднага след потегляне-много силно чукане

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Сутринта, веднага след потегляне-много силно чукане

    от амортесьор (преден)!...След 20 -ина минути каране почти се оправи!?...Сега след поклащане в началото се чува леко чукане, но след това-не! Изглежда амортесьорът си е за смяна, но нямаше , за момента, в магазина за части на "Фиат" на "Оборище", София. Сега чакам да доставят някакви италиански-нещо като "Домко(?)" им е фирмата, по 72 лв. единия. Междувременно един майстор ми каза 10 лв. /амортесьор за смяна, друг 20, трети 30 лв./амортесьор!??...Има ли някаква особеност и трудност при смяната?...Колата е Фиат Пунто от първия модел, кубатура 1242. Чудя се защо сега вече амортесьора е добре (или почти добре), а сутринта (температурата навън беше около нулата)-много зле!? Някакви съвети за марка амортесьори (с адреси и указания за магаизни в София)?...Благодаря!

    #2
    на предния капак сядат двама трима мъжаги връзваш прожината на амортисьора за да не се разгъне като го сменяш и това е общо взето.... от горе има един болт можеби два на главината са още три четири и готово... работа за около час два...
    Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
    Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

    Коментар


      #3
      Интересно е, че сега си е наред(?), амортесьора, в смисъл-не се усеща нещо особено!

      Коментар


        #4
        ем да ама сега е топло... маслото ти се сгъстява като е студено и став амного твърд
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          Амортисьорите които ти предлагат са "Дампо". Е такива не си купувай. Не мога да ти дам съвет какви амортисьори да си купиш, защото досега от всички коли които съм карал, само на Фиат-а съм сменявал амортисьори, но тези просто не струват. Това разбира се е лично мое мнение, но предвид това, че ги смених август миналата година и това, че карам даже прекалено внимателно, не е нормално според мен да изпуснат за толкова кратко време.
          Fiat Punto 1.1 '97

          Коментар


            #6
            Един познат предположи, че може да е "скъсан маншон и да е замръзнала вода, която временно да го е блокирала"! Пак обръщам внимание, че беше блокиран изцяло, за около 15-ина минути, а ето-сега е добре!...Амортисьорите вече ги купих! ...-"Дампо"!

            Коментар


              #7
              hann написа:
              Амортисьорите които ти предлагат са "Дампо". Е такива не си купувай. Не мога да ти дам съвет какви амортисьори да си купиш, защото досега от всички коли които съм карал, само на Фиат-а съм сменявал амортисьори, но тези просто не струват. Това разбира се е лично мое мнение, но предвид това, че ги смених август миналата година и това, че карам даже прекалено внимателно, не е нормално според мен да изпуснат за толкова кратко време.
              Е мойте задните са Дампо двойнодеистващи и съм си много доволен,предните сащо са ми Дампо само че са слагани от предния собственик 2006г и за сега им няма нищо.Иначе ако не беше купил щях да ти препоръчам Кофап
              Fiat Tipo
              Corsa b комби !

              Коментар


                #8
                Тези "Кофал" къде се продават и какво производство са?

                Коментар


                  #9
                  maycal написа:
                  Тези "Кофал" къде се продават и какво производство са?
                  http://axm-auto.com/ Ima gi tuk,v Sofiq imat magazin w Liulin 3 ima si i karta ka4ena.Az samo ot tuk pazaruvam i sym mnogo dovolen.
                  Fiat Tipo
                  Corsa b комби !

                  Коментар


                    #10
                    Благодаря!...Жалко, че не знаех за тази възможност по-рано!....Впрочем, защо са представени два варианта, при това равностойни като цена: Амортисьор преден Снимка на продукта[снимка на продукта]Производител: COFAPОписание на продукта: MP - маслениGP - газовиКаталожен номер: GP27256.CОригинален номер: 46481126, 71713674, 7778834Цена на продукта: 80,90 лв.(Цената е с включен ДДС) Аз съм профан, и почти не съм запознат-чувал съм бегло-"маслени", газови".... Каква е разликата-в смисъл предимства, минуси?...А , всъщност, май са комбинирани....Дали всички, които се предлагат на пазара са комбинирани?А моят амортисьор-вчера напълно негоден в разстояние на около половин час, както съм писал в начолото, в момента е идеално състояние!? Ходих в "Радиал" на бул. Ген. Даваил Николаев", София, за проверка на амортисьори, но вече не предлагат тази услуга и не знаят къде я има....

                    Коментар

                    Working...
                    X