Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как се пресмята разхода на гориво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как се пресмята разхода на гориво

    Искам да ви попитам има ли някаква програма или калкулатор или формула - за точното пресмятане на разхода на гориво спрямо изминатите километри ПРИМЕР: ЗАРЕДИЛ СЪМ 55л.и съм изминал 640км. колко средния разход на гориво???
    LANCIA KAPPA 2.4 TDS 1996g.

    #2
    Re: Как се пресмята разхода на гориво

    maxuel82 написа:
    Искам да ви попитам има ли някаква програма или калкулатор или формула - за точното пресмятане на разхода на гориво спрямо изминатите километри ПРИМЕР: ЗАРЕДИЛ СЪМ 55л.и съм изминал 640км. колко средния разход на гориво???
    Aз съм си направил елементарна таблица в Excel.Попълваш колони А и В - автоматично се изчислява в С.
    Прикачени файлове
    Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

    Коментар


      #3
      Колега ето формулата:Търсил колко литра сме изгорили за 100 км - тоест:Х литра на 100 км.И става литри/километри = изгорени литри за 1 км. Като умножиш по 100 км. получаваш разхода по стандарт.В твоя случай: 55л./640км.=0.0859375 л./ 1км.Умножено по 100км. = приблизително 8.6л./100км. :D Поздрави!
      `99 FIAT Marea Weekend 100TD

      Коментар


        #4
        Много благодаря Искам само да попитам за фаила да го отворя Exel ли трябва да си кача -че ми казва че неможе да го отвори?
        LANCIA KAPPA 2.4 TDS 1996g.

        Коментар


          #5
          maxuel82 написа:
          Много благодаря Искам само да попитам за фаила да го отворя Exel ли трябва да си кача -че ми казва че неможе да го отвори?
          Да, трябва да инсталираш Мicrosoft Office или Open Office
          Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

          Коментар


            #6
            Браво точно това ми трябваше работи перфектно!Благодаря
            LANCIA KAPPA 2.4 TDS 1996g.

            Коментар


              #7
              Това е е...и елементарната математика. Справка - ,,Това го знае всяко хлапе" . Хората от другите форуми ще си кажат за нас: Е...и тия от Фиат кви са т.пи! Що за тема... Елементарно Уотсън!
              Fiat Marea TD100

              Коментар


                #8
                iuly_vn написа:
                Това е е...и елементарната математика. Справка - ,,Това го знае всяко хлапе" . Хората от другите форуми ще си кажат за нас: Е...и тия от Фиат кви са т.пи! Що за тема... Елементарно Уотсън!
                и по-лоши неща могат да си кажат
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #9
                  Здравейте. Преди време намерих този калкулатор на разхода написан на Java за мобилни телефони.При коректно въведени стойности работи перфектно.
                  Прикачени файлове
                  Fiat Bravo 1.4 12V SPI 1996

                  Коментар


                    #10
                    iuly_vn написа:
                    Това е е...и елементарната математика. Справка - ,,Това го знае всяко хлапе" . Хората от другите форуми ще си кажат за нас: Е...и тия от Фиат кви са т.пи! Що за тема... Елементарно Уотсън!
                    Да може да е елементарно но аз доста време се чудех как става смятането а и карам камион а там цифрите са много повече и ми беше трудно да сметна сега с тези таблички всечко е ок Извинявам се ако съм обидил някой МОЖЕ ДА ИЗТРИЕТЕ ТЕМАТА БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ
                    LANCIA KAPPA 2.4 TDS 1996g.

                    Коментар


                      #11
                      пълниш до горе - караш 100км. и пак пълниш до горе и ти излиза разхода

                      Коментар


                        #12
                        Сайтът www.spritmonitor.de също предлага добра възможност за следене на разхода, много колеги го използват в подписите си, вкл. и аз. Колега, а ти като зареждаш камион, снабди се с карта за отстъпка на форума, и така без никакви усилия ще помагаш за развитието му, я виж какви пичове има, и как бързо и точно ти помагат!

                        Коментар


                          #13
                          ogi28b написа:
                          Сайтът www.spritmonitor.de също предлага добра възможност за следене на разхода, много колеги го използват в подписите си, вкл. и аз. Колега, а ти като зареждаш камион, снабди се с карта за отстъпка на форума, и така без никакви усилия ще помагаш за развитието му, я виж какви пичове има, и как бързо и точно ти помагат!
                          Искам и аз да се снабдя с една ...Карам и служебни бусове и доста зареждам месечно...Към 320-370л/месечно...отделно с мойта !!Няма ли някой от София с такива карти останали,че повечето колеги са от други градове и докато дойде !!!
                          Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
                          Fiat Punto 1.2 16v LPG

                          Коментар

                          Working...
                          X