Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход на Пунто 1.2 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Разход на Пунто 1.2 16V

    Можете ли да ми кажеде колко гори Фиат Пунто 1.6 88 к.с и Пунто 1.2 16V 86к.с. Благодаря предварително Колега, промених заглавието на темата - моля, бъди по-специфичен.Zaphod

    #2
    По въпроса с разхода на гориво почти всяка седмица я дъфчем тая тема.Относителна работа.Зависи в града ли се кара или извън града дали на близки разтояния или на по далечни. Според мен противно на очакванията 1.6 би трябвало да ти гори по малко от 1.2 Сега карам 1.2 Пунто 75 коня но като че ли 1 .6 ще е по добро.По малкото кубици искат повечко напъване и газ и оставам с впечатлението че и гори повече.
    Фиат Панда 1.2 2006година
    Синджира си идва ,а козата я няма...

    Коментар


      #3
      Аз говоря за 1.2 16V, то я горе долу същите коне, а двигателя е по малък. Градско и извънградско разход? Би трябвало според мен да гори по малко 1.2 16V. Нека тези които карат такива Пунтовци да кажат

      Коментар


        #4
        коцев написа:
        По въпроса с разхода на гориво почти всяка седмица я дъфчем тая тема.Относителна работа.Зависи в града ли се кара или извън града дали на близки разтояния или на по далечни. Според мен противно на очакванията 1.6 би трябвало да ти гори по малко от 1.2 Сега карам 1.2 Пунто 75 коня но като че ли 1 .6 ще е по добро.По малкото кубици искат повечко напъване и газ и оставам с впечатлението че и гори повече.
        според мен колега си много прав.. едно са изпитания в "клинични условия", друго си е задръстването към 8,30-9,00ч., още повече съм карал две години уно 45 и разхода беше около 8 в града и извън него, а го дават под 6/100 да харчи!
        "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

        Коментар


          #5
          toko написа:
          коцев написа:
          По въпроса с разхода на гориво почти всяка седмица я дъфчем тая тема.Относителна работа.Зависи в града ли се кара или извън града дали на близки разтояния или на по далечни. Според мен противно на очакванията 1.6 би трябвало да ти гори по малко от 1.2 Сега карам 1.2 Пунто 75 коня но като че ли 1 .6 ще е по добро.По малкото кубици искат повечко напъване и газ и оставам с впечатлението че и гори повече.
          според мен колега си много прав.. едно са изпитания в "клинични условия", друго си е задръстването към 8,30-9,00ч., още повече съм карал две години уно 45 и разхода беше около 8 в града и извън него, а го дават под 6/100 да харчи!
          аааааа недей така да обиждаш уно 45 /FIRE/ :D и аз карам такова и разхода ми е 7-7,5 газ в града и 5,5-6,5 извън града при скорост съответно 100-130 км на твойто нещо му е имало да гори толкова много тва е най икономичната колица за която се сещам /за бензинова става въпрос/
          TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
          UNO 1.0 FIRE

          Коментар


            #6
            Има голяма разлика в разхода при т.н. "градско" в различните градове. Предлагам софианци да си въведат термина "софийско".
            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
            Нека Силата на бъде с Нас...

            Коментар


              #7
              kiro_of_the_day написа:
              Предлагам софианци да си въведат термина "софийско".
              Yellow_Flash_Colorz_PDT_04
              FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

              Коментар


                #8
                kiro_of_the_day написа:
                Има голяма разлика в разхода при т.н. "градско" в различните градове. Предлагам софианци да си въведат термина "софийско".
                много си прав ,без да се изпростява темата в София и провинция ,но никъде няма задръствания като в София ,аналог имат само бургаските задръствания в сезона на лятото
                фиатче Браво 2.0

                Коментар


                  #9
                  tomazo написа:
                  kiro_of_the_day написа:
                  Има голяма разлика в разхода при т.н. "градско" в различните градове. Предлагам софианци да си въведат термина "софийско".
                  много си прав ,без да се изпростява темата в София и провинция ,но никъде няма задръствания като в София ,аналог имат само бургаските задръствания в сезона на лятото
                  и пловдивските в момента след като затвориха моста на марица
                  TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                  UNO 1.0 FIRE

                  Коментар


                    #10
                    не съм пътувал скоро до там ,но май е актуално само да споделяме разхода на извънградско и скороста с която е постигнат ....а иначе другото за градското е по скоро ,абе у ред ми колата виж на тоя колко харчи(в рамките на шегата разбира се ).p.s.но смея да твърдя всички коли които съм карал за повече време и преди това съм ,гледал техн.характеристки и тем подобни за разход или нещо друго -само едно ауди 90 се е доближавало до цифрите (всички коли са 2-ра ръка разбира се )
                    фиатче Браво 2.0

                    Коментар


                      #11
                      И в крайна сметка разхода на тези два модела (извънградско или градско)

                      Коментар


                        #12
                        stef написа:
                        toko написа:
                        коцев написа:
                        По въпроса с разхода на гориво почти всяка седмица я дъфчем тая тема.Относителна работа.Зависи в града ли се кара или извън града дали на близки разтояния или на по далечни. Според мен противно на очакванията 1.6 би трябвало да ти гори по малко от 1.2 Сега карам 1.2 Пунто 75 коня но като че ли 1 .6 ще е по добро.По малкото кубици искат повечко напъване и газ и оставам с впечатлението че и гори повече.
                        според мен колега си много прав.. едно са изпитания в "клинични условия", друго си е задръстването към 8,30-9,00ч., още повече съм карал две години уно 45 и разхода беше около 8 в града и извън него, а го дават под 6/100 да харчи!
                        аааааа недей така да обиждаш уно 45 /FIRE/ :D и аз карам такова и разхода ми е 7-7,5 газ в града и 5,5-6,5 извън града при скорост съответно 100-130 км на твойто нещо му е имало да гори толкова много тва е най икономичната колица за която се сещам /за бензинова става въпрос/
                        леко сме извън темата, но за протокола уното не беше файър а 903сс. версия! файъра си е друго нещо!
                        "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

                        Коментар


                          #13
                          goreneto

                          eee evala edin 4ovek da se pohvali 4e my gori malko fiata.az karam punto i gori mnogo

                          Коментар


                            #14
                            моята Пунта гори грубо около 8 градско и 6 извънградско а си я настъпвам доста стабилно ... общо взето очаквах да гори пове4е и съм доста доволен
                            Madness Motorsport
                            (\__/)
                            (='.'=) This is Bunny. Copy and paste bunny into your
                            (")_(") signature to help him gain world domination.

                            Коментар


                              #15
                              Re: goreneto

                              Mitko написа:
                              Карам Tipo 1.6 DOHC. 9 в града и 6 извън града.
                              Това на бензин или на газ? А и тези стойности важат ли и за големите студове? Ако е така, браво, много добро постижение! :P

                              Коментар

                              Working...
                              X