Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Повдигане на ходова част на Брава 1,6 с няколко см?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Повдигане на ходова част на Брава 1,6 с няколко см?

    Повдигане на ходова част на Брава 1,6 - някой правил ли е тази щуротия?Причина: - ще ползвам колата по планински път (2км) до вила събота и неделя.В интерес на истината съм свикнал на пътя и рядко закача по неравност или камък. Пътя е наклонен и се качва на първа с малко газ.Коментирах с приятели варианта за подлагане на гумено-транспортна лента над пружината, но никой не го е правил на Брава? Става въпрос за няколко сантиметра, така че загубата на устойчивост не ме притеснява. Гумите са ми чисто нови на по 5000км така че няма да ги сменям скоро. Пружините също не ми се сменят с нови или по-високи.Благодаря предварително.
    Brava 98' 1.6 16V - Червенокосата италианка

    #2
    Re: Повдигане на ходова част на Брава 1,6 с няколко см?

    rockfan написа:
    Повдигане на ходова част на Брава 1,6 - някой правил ли е тази щуротия?Причина: - ще ползвам колата по планински път (2км) до вила събота и неделя.В интерес на истината съм свикнал на пътя и рядко закача по неравност или камък. Пътя е наклонен и се качва на първа с малко газ.Коментирах с приятели варианта за подлагане на гумено-транспортна лента над пружината, но никой не го е правил на Брава? Става въпрос за няколко сантиметра, така че загубата на устойчивост не ме притеснява. Гумите са ми чисто нови на по 5000км така че няма да ги сменям скоро. Пружините също не ми се сменят с нови или по-високи.Благодаря предварително.
    Поне на предния мост мисля ,че на пружината няма как да подложиш.Мисля си нещо за фланци на тампона който държи амортисьора ама става по сложно.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Re: Повдигане на ходова част на Брава 1,6 с няколко см?

      rockfan написа:
      Повдигане на ходова част на Брава 1,6 - някой правил ли е тази щуротия?Причина: - ще ползвам колата по планински път (2км) до вила събота и неделя.В интерес на истината съм свикнал на пътя и рядко закача по неравност или камък. Пътя е наклонен и се качва на първа с малко газ.Коментирах с приятели варианта за подлагане на гумено-транспортна лента над пружината, но никой не го е правил на Брава? Става въпрос за няколко сантиметра, така че загубата на устойчивост не ме притеснява. Гумите са ми чисто нови на по 5000км така че няма да ги сменям скоро. Пружините също не ми се сменят с нови или по-високи.Благодаря предварително.
      Купи си лада нива :D :D :D :D :D

      Коментар


        #4
        Не си прави експерименти . Най много да си прецакаш колата!

        Коментар


          #5
          Колега,Тия коли не са за ниви, не знам за твоята Брава, но на мен и София ми се вижда като нива.На мен ми е такава 1-ва скорос, че по някои по-лунни пейзажи ги вземам на полусъединител, за да не ми изпадат пломбите и картера, та не те знам теб с повдигането - успех, но ако искаш да си ходиш по-нивите - вземи си москвич дванайсетак, евтино ще го вземеш.... - най-бързия трактор и най-лекия танк...
          Brava 1.6 EL, '98
          182A4

          Коментар


            #6
            Колеги,като не можете да дадете отговор,защо спамите темата?Мен също ме интересува дали има начин да се повдигне с 1-2 сантиметра бравата и ако такъв какъв е?
            Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
            Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

            Коментар


              #7
              Искам само една кола! Скоро може да я сменя ван или нещо от рода - HRV ... ....
              Brava 98' 1.6 16V - Червенокосата италианка

              Коментар


                #8
                колега, въпреки новите ти гуми, най-лесно, най-бързо и най-евтино като става дума за 1-2 санта- ами вземи си просто по-високи гуми, какви подложки... то ще е разглабяне, па пак сглабяне, па ще изместиш натоварвания али бали... така мисля, че с гуми е най-добре
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #9
                  pakumba написа:
                  колега, въпреки новите ти гуми, най-лесно, най-бързо и най-евтино като става дума за 1-2 санта- ами вземи си просто по-високи гуми, какви подложки... то ще е разглабяне, па пак сглабяне, па ще изместиш натоварвания али бали... така мисля, че с гуми е най-добре
                  Сложен е максималният размер,който може да понесе колата.Все пак проблема се получава когато има 4 вместо 1-2 пътника,а тогава гумите не могат да помогнат.Не искам да сменям пружините с нови,затова търся някаква друга алтернатива.
                  Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                  Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                  Коментар


                    #10
                    До съседния блок има една Брава,която ми се струва с доста "вирната задница".От много време се каня да причакам собственика и да го попитам как е постигнал резултата,но в най-скоро време и това ще стане.Ако разбера нещо ще пиша.А през това време ще следя темата,че и аз искам да не съм толкова нисък .

                    Fiat Brava SX 1.4 12V 1997

                    Коментар


                      #11
                      Знае ли някой, 1см гумена подложка - колко ше вдигне колата?Колата ми закача, само от пред. Отзад е доста върната и няма проблем.
                      Brava 98' 1.6 16V - Червенокосата италианка

                      Коментар


                        #12
                        rockfan написа:
                        Знае ли някой, 1см гумена подложка - колко ше вдигне колата?Колата ми закача, само от пред. Отзад е доста върната и няма проблем.
                        Ми сигурно с един сантиметър ако гумата е много твърда, иначе по-малко. Не ви съветвам да подлагате на самите пружини! Ако ще вдигате предницата подложете на тампоните! Може би и директно други тампони! А най-добре се посъветвайте със специалист по тези неща. Аз също катеря планина и изминавам на 1-ва ~4км, като на повечето места си ми трябва 4х4 - има наклони от 35гр. Под мотора имам метална кора за защита, която дефинира просвета отпред - 165мм. Това само за сравнение с вашия. Все пак Пандата е с късо междуосие и това я спасява. Но два пъти, почти съм увисвал на тази кора, и то без последствия - е на тия места и няма боята но тя се възтановява. Евентуално помислете и за такъв вариант. Един добре работещ с електрожена човек ще може да я направи. Но просвета още ще се свие!И все пак, автомобилите които караме не са за извън пътя! Но наистина не е оправдано за два километра черен път да се поддържа още един автомобил!
                        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                        Коментар


                          #13
                          dudulia написа:
                          pakumba написа:
                          колега, въпреки новите ти гуми, най-лесно, най-бързо и най-евтино като става дума за 1-2 санта- ами вземи си просто по-високи гуми, какви подложки... то ще е разглабяне, па пак сглабяне, па ще изместиш натоварвания али бали... така мисля, че с гуми е най-добре
                          Сложен е максималният размер,който може да понесе колата.Все пак проблема се получава когато има 4 вместо 1-2 пътника,а тогава гумите не могат да помогнат.Не искам да сменям пружините с нови,затова търся някаква друга алтернатива.
                          Колега вземи си от магазините за авточасти гумени тампони за между намотките на пружините и не знам дали ще се вдигне ама няма да имат значение 2-3 пътника в повече :D Изпробвано на старата ми кола.И всичко става само с крика вдигаш пружината си се поразтега сама слагаш тампоните и пускаш долу и си ОК

                          Коментар


                            #14
                            4o4kata написа:
                            Колега вземи си от магазините за авточасти гумени тампони за между намотките на пружините и не знам дали ще се вдигне ама няма да имат значение 2-3 пътника в повече :D Изпробвано на старата ми кола.И всичко става само с крика вдигаш пружината си се поразтега сама слагаш тампоните и пускаш долу и си ОК
                            дай някакви снимки на това !!

                            Коментар


                              #15
                              Колеги тези тампони са малко нож с две остриета, защото те закъсяват пружината. Освен влошената возия, има отрицателно въздействие и върху окачването. Това знам че се практикува, само преди смяна на много омекнали пружини.
                              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                              Коментар

                              Working...
                              X