Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Пунто - мнения и впечатления

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Пунто - мнения и впечатления

    Здравейте! Предстои ми да си купя първата кола в живота ми и засега съм се спрял на Пунто. Ще съм ви благодарен ако споделите впечатленията си за модела. Кои са слабите и кои силните страни? Кой двигател е по удачен избор ? За какво трябва да внимавам ? Абе общо взето всяко едно мнение ще ми е от полза. За малко да забравя, става въпрос за Пунто МК1

    #2
    Ами аз лично съм много доволен от моята красавица ... дребно е, вредно е, лесна подръжка, малък разход на гориво, лесно се паркира мен си ми харесва
    Продавам части след суапа: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=969475#969475
    Punto. 1.2 16v. 86hp+

    Коментар


      #3
      Какъв разход ти дава ? Едно от нещата които ме привлече в пунтото беше именно че ще е икономично. Даже май ще се насоча към дизелов двигател макар да съм свикнал да карам бензин. Все пак има много шофьори които продават нафта изгодно. А сега се сетих нещо друго, може ли да се подържа по висока скорост при дълги пътувания с тези малки мотори.

      Коментар


        #4
        1.2 НЕ си взимай или направо посъбери някой друг лев за МК2, защото изобщо не са икономични. Виж тук за справка http://punto.hit.bg/teh.htmlНа колежката пунтото 1.2 75кс 10-11л градско си ги прави стой та гледай.
        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

        Коментар


          #5
          Тези цифри определено ме изненадаха. Благодаря за таблицата много е полезна :D fast_ghost ти с какъв двигател си ?

          Коментар


            #6
            аз съм 1.2 мотор и мога да кажа че съм доволен много а относно разхода сега зимата градско ми гори макс 8 и то като имаш предвид че карам само на къси разтояния а извънградско ако не е ръчкам 5-5.5

            Коментар


              #7
              Моята над 9 градски разход не ми е давала,но предполагам си зависи и от стила на каране и условията за шофиране.Колегата е прав - събери парета и си вземи МК2,а и ако се насочваш към дизел мисля,че МК2 са с по-добрите двигатели,но некада се изкажат колегите с дизелите,все пак имат пряки наблюдения. :D
              Fiat Punto 1.1 6Speed

              Коментар


                #8
                аз съм с 1.2 двигател - на бензин градско ми дава 8-9 на сто. на газ вече е 10 градското.
                Alfa 147 JTD 115 hp
                ex Punto SX 1,2 (73 hp), 1994 +LPG

                Коментар


                  #9
                  neronmiro написа:
                  аз съм 1.2 мотор и мога да кажа че съм доволен много а относно разхода сега зимата градско ми гори макс 8 и то като имаш предвид че карам само на къси разтояния а извънградско ако не е ръчкам 5-5.5
                  нашето пунтаче-55 коня, 1.1 дава кажи речи същото, ужасно е икономично, мъничко, маневрено, абе страшно сме доволни, и на моя приятел тва му беше първата автомобилна любов сериозни проблеми досега не сме имали хич, а побира и издържа непредпоагани натоварвания и невероятни терени :Dвчера примерно сме отишли до Стара Загора и сме се върнали за има няма 2,5 часа в едната посока, без проблем, редовно си пътуваме на дълги разстояния...
                  Manowar forever!

                  Коментар


                    #10
                    lilimnwr написа:
                    ...нашето пунтаче-55 коня, 1.1 дава кажи речи същото, ужасно е икономично, мъничко, маневрено...
                    Punto-1.1, 55к.с.-1996г. Почти само на газ. Разход 8,5 на 100км. смесено. Спазване на всички ограничения, галене и максимум 100км/час.чичо Нено
                    Fiat Punto 1,1- 1996г.
                    газ-бензин , "Lovato"

                    Коментар


                      #11
                      Само хубави неща за Пунто. А ако ти е ограничен бюджетът, изобщо не се колебай - няма да забравя ремък+ролка=28 лева. Поддръжка без пари. Изключителна надеждност! Разход - извън града 4.9-5.5, в града 7.5-10 според зависи :D За двигатели 1.1 и 1.2 изобщо не ти трябва АГУ.
                      She was only a whisky maker but he loved her still.

                      Коментар


                        #12
                        Точно защото ми е ограничен бюджета съм се насочил към пунтото. То даже бюджета никакъв го няма - ще тегля заем. Притеснявах се, че за фиатите общоприетото мнение е че се чупят много а, на колегата бравото напълно оправда това. За пунто обаче май не съм срещал нищо лошо засега. Сега само ако ми кажете за какво да внимавам като оглеждам коли ще съм ви много благодарен

                        Коментар


                          #13
                          А и кажете каква скорост макс сте постигали...не че съм састезател ама все пак понякога искам да се движа по-бързо

                          Коментар


                            #14
                            Punto-то е перфектно за града, лесно се управлява и т.н. по горе са ти изброили за поддръжката. Прегледай тук http://avtomobili.info/d.php?s=mdrv&mdi=239 Като максимална скорост 150 км/ч, но това не е най подходящата кола за тези скорости...

                            Коментар


                              #15
                              Колега тая кола не е за високи скорости,кола за града.Евтина подръжка и части,карам на газ 8-9 градско.Не вози добре на паваш,абе перфектна машина :D .Колкото за двигателя какъвто си избереш.Поздрави!
                              Fiat Multipla 1.6 16v BiPower 03:Lancia Delta3 1.6 16v 120 multijet

                              Коментар

                              Working...
                              X