Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Мареа 1,8 16V или 2,4TD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Мареа 1,8 16V или 2,4TD

    Колеги искам да ми помогнете от собствен опит в избора си на кола, като се чудя кое е по-добрият вариант от двете. Нека колеги от форума да споделят своя собствен опит какво им е наблюдението върху тези двигатели, а също и другите дизелови 1,9 TD и JTD. Моля за съвети, препоръки, чести проблеми, разход на автомобила, вървене е такива неща. Доста изчетох от темите, но ще се радвам на мнения и от вас, може и линкове към теми, които може и да съм пропуснал. Поздрави на всички
    Fiat Bravo 1,6 16V

    #2
    Re: Фиат Мареа 1,8 16V или 2,4TD

    ice__man написа:
    Колеги искам да ми помогнете от собствен опит в избора си на кола, като се чудя кое е по-добрият вариант от двете. Нека колеги от форума да споделят своя собствен опит какво им е наблюдението върху тези двигатели, а също и другите дизелови 1,9 TD и JTD. Моля за съвети, препоръки, чести проблеми, разход на автомобила, вървене е такива неща. Доста изчетох от темите, но ще се радвам на мнения и от вас, може и линкове към теми, които може и да съм пропуснал. Поздрави на всички
    Търси с по големия мотор,по здрав и по динамичен е,аз съм с 147коня Мареа НЛХ комби и съм доволен,1,8 мисля че е 113коня,не съм привърженик на газовите,разхода не е бог знае колко,все пак е 147 коня,5 цилиндъра,20 вентила,а печка не съм карал,казват че са сполучливи.
    Marea HLX 147ps

    Коментар


      #3
      Здравей. Аз съм с 1591 16v. Weekend. 105 кс. Разходът е малко повечко отколкото очаквах 12-13 в софийските задръствания и 7.5 на дълъг път. Карам си я на бензин. Има си достатъчно агресия, но ако е пълна (4 човека) копето идва малко тежко за двигатела. Все пак аз залагам на принципа, че средния вариант е най- балансиран ако трябва да избираш между 1.4, 1.6 и 1.8. аз съм за 1.6 (за двулитровия двигател нищо не знам). Когато аз си търсех мареа бях чувал много суперлативи за 1.6 JTD, но много трудно се намираше читав. Сега мисля че изборът е по-голям. За 1.6 TD знам от колега който кара такъв, че е много надежден но малко муден двигател. Когато аз търсех, друг приятел ме отказа от 2.4 TD, защото двигателът идва тежък за колата и често къса горен тампон на двигатела, не че е толкова страшно... по-страшното са по-честите проблеми с разбита предница. Принцип е, че по-скъпата поддръжка на дизела компенсира по-малкия разход, така че повече "За" аз получих за бензина , затова сега съм с бензинов.

      Коментар


        #4
        Колега,първо прецени каква кола искаш да караш- бензин или дизел?Ако е дизел си вземи двигател с комон рейл система 1,9 JTD ili 2,4 JTD.По-пъргави са и са по-икономични,а освен това е съвременен двигател.Аз лично съм с комби 1,6 16 клапана бензин.Утре ще я газифицирам.Претоварена ми даде разход 7/100 със скорост 120км/ч на аутобан.
        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

        Коментар


          #5
          Дизел или бензин? Бензинките не могат ето това: http://fishki.net/comment.php?id=47453
          Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

          Коментар


            #6
            Как посмя да питаш за бензин или дизел, е ся ша видиш ко става кат се хванат за гушите кои е по по наи
            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

            Коментар


              #7
              Slavi_Lancia написа:
              Как посмя да питаш за бензин или дизел, е ся ша видиш ко става кат се хванат за гушите кои е по по наи
              Просто исках съвет от хората, които имат преки наблюдения, а и виждам, че 2,4ЖТД го хвалят като нервак. А относно обслужването как са дизелите, 1,9ЖТД много по-тромав ли е от 2,4...кой от Пловдив ще ме повози да видя разликата
              Fiat Bravo 1,6 16V

              Коментар


                #8
                Re: Фиат Мареа 1,8 16V или 2,4TD

                ice__man написа:
                Колеги искам да ми помогнете от собствен опит в избора си на кола, като се чудя кое е по-добрият вариант от двете. Нека колеги от форума да споделят своя собствен опит какво им е наблюдението върху тези двигатели, а също и другите дизелови 1,9 TD и JTD. Моля за съвети, препоръки, чести проблеми, разход на автомобила, вървене е такива неща. Доста изчетох от темите, но ще се радвам на мнения и от вас, може и линкове към теми, които може и да съм пропуснал. Поздрави на всички
                Колега,ако няма да навъртваш повече от 15000-20000 клм годишно,вземи си бензинова.1,8/16V е много добър избор.

                Коментар


                  #9
                  колега карам 2,4тд по принцип си падам по мощните двигатели и до сега такава бегачка не съм карал а и който се е качвал твърди това, но имай на предвид че за смяна на всичко ролки ремаци и масла, плюс обтегачите приготви около осем стотака плюс минус сто зависи от сервиза, майсторите като ме видят почват да се цупат никой не му се ремонтира този модел нещо ако трябва да смениш се свалят много неща преди това
                  фиат мареа 2.4тд
                  опел фронтера

                  Коментар


                    #10
                    Няма нищо по-хубаво от мотор с голяма кубатура :D . Ако можеш да си позволиш подръжката на 2.4 JTD мисля,че няма да съжеляваш- стига да попаднеш на читава кола. Иначе за 1.9 JTD също съм чувам много добри отзиви. Даже в раздел "Продавам" имаше по едно време една много добра "Мареа" комби 1.9 JTD.
                    SEAT Leon Cupra 300
                    Triumph Street Triple 765 R

                    Коментар

                    Working...
                    X