Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с Tipo 1.6 i.e

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с Tipo 1.6 i.e

    Здравейте колеги и колешки ако има такива. Та по същество имам няколко проблема с моя "типок".1-ви проблем : много висок разход на гориво според мен между 15 и 16 на 100км. Искам да попитам това възможно ли е да е от свещите които на скоро смених с някакви БРИСК LR14TC EXTRA (бяха ми препоръчани от авточастите ) но и преди да ги сменя проблема беше същия. Тук искам да попитам и какви свещи бихте ми препоръчали (конкретен модел и марка). Също така имам разходомер който почти винаги е в червено когато колата се кара а на обороти седи до червеното това ми се струва че не е нормално.2-ри проблем : бензиномера ми нещо подскача както си иска ако резервоара е под половината (забравих да спомена че таблото ми е аналогово) според мен тоя проблем е от поплавака но незнам как бих го ремонтирал понеже немога да си намеря нов.Общо взето е това искам да спомена само че това ми е 1-та кола която на скоро закупих. Моля да ме извините ако има и друга подобна тема но неможах да открия точно такава. Преди да напиша тая тема четох доста теми за разхода на точно тоя мотор но така и немога да разбера къде точно е проблемът. Надявам се да няма много нападки към мен че такава тема вече има както споменах по нагоре в темата прочел съм доста теми относно тоя проблем. МЕРСИ ПРЕДВАРИТЕЛНО !!!
    Fiat TEMPRA 1.6 i.e. 159A3.048 75Hp + L.P.G
    Fiat BRAVO 1.4 12V SX 80Hp + L.P.G
    Fiat TIPO 1.6 i.e. Selecta 159A3.048 75Hp + L.P.G LOVATO

    #2
    От много неща може да е повишения разход - но в твоя случай - едва ли е от свещите! Като за начало - сменял ли си горивния и въздушния филтри?А за поплавъка - много лесно се демонтира - провери какво му е състоянието!Газова уредба имаш ли?

    Коментар


      #3
      Въздушния го смених но за горивния мисля че липсва такъв понеже немога да го видя къде е намърдан само някви маркучи влизат в моното и по тях няма накачулени филтри. А колата е без ГАЗ
      Fiat TEMPRA 1.6 i.e. 159A3.048 75Hp + L.P.G
      Fiat BRAVO 1.4 12V SX 80Hp + L.P.G
      Fiat TIPO 1.6 i.e. Selecta 159A3.048 75Hp + L.P.G LOVATO

      Коментар


        #4
        Отдолу под колата пред задната дясна гума е прикрит с една коричка!

        Коментар


          #5
          Мерси за инфото а можеш ли да ми кажеш приблизително колко трябва да ми гори типото. Незнам но за горивния филтър нещо ми е чудно от него как може колата да гори повече според мойта логика нещо не се връзват работите ако е запучен няма да върви колата а тя си върви що годе за годините и
          Fiat TEMPRA 1.6 i.e. 159A3.048 75Hp + L.P.G
          Fiat BRAVO 1.4 12V SX 80Hp + L.P.G
          Fiat TIPO 1.6 i.e. Selecta 159A3.048 75Hp + L.P.G LOVATO

          Коментар


            #6
            Здравей колега, Моето Типо е същото като твоето - голям чишит! Градско разхода на бензин ми е 10,5 до 11,5 в зависимост от зора, който му давам. Икономайзера ми стои почти на средата или малко преди нея, когато е загряла и е на празен ход. Според мен имаш някъде вакуумче, което смуче - виж това от предната страна на инжекцията. И се почва - ламбда сонда, филтри и т.н.Успех!
            Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

            Коментар


              #7
              Колега мерси това ще го проверя за Мерси за отговора колега но какво имаш предвид под "вакуумче". Аз го разбирам да смуче въздух от някоя гарнитура или по хлабав маркуч. Малко не съм в час с тея моно-инжекции Yellow_Flash_Colorz_PDT_14 но все пак имам голямо желание да я разуча и да си я поправя сам понеже ми прави кеф да поправям нещо
              Fiat TEMPRA 1.6 i.e. 159A3.048 75Hp + L.P.G
              Fiat BRAVO 1.4 12V SX 80Hp + L.P.G
              Fiat TIPO 1.6 i.e. Selecta 159A3.048 75Hp + L.P.G LOVATO

              Коментар


                #8
                Най-общо казано, колите използват вакуум за да регулират или да следят разни работи. Примерно сервото ти използва вакуум, които ти помага при натискането на педала на спирачките. Икономайзера ти, ако не се лъжа, също използва вакуума за да показва стойност. Като свалиш филтърната кутия, отпред има два маркуча, които влизат под инжекциона. Единият идва от маркуча за картерните газове а другият излиза отпред и покрай инжекциона отива назад, мисля, че до клапана за Еко нещо си, който се намира под един черен капак, заедно с релетата и бушоните за бенз. помпа и инжекциона. Някъде по този път търси проблема - от маркуча, който излиза под инжекциона до този клапан за Еко-то. Ако клапана не работи, или пък е постоянно отворен може да се получава ефекта с икономайзера. Един вариант е да изкараш маркуча от клапана за Еко и да го запушиш. Веднага ще си проличи дали има ефект - ще се променят оборотите на колата и ще мръдне стрелката на икономайзера. Не му вади буксата, защото наще умни компютри го следят този клапан. Пробвай!Дано някой да не ми се смее на обяснението, но карам по памет - не ми се ходи да отварям и да гледам кое как точно беше, но ако не се оправиш ще го направя!Успех.
                Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

                Коментар


                  #9
                  Колега мерси за напътствията точно така е както го обесни но проблема не е в маркучите а в кабелите нещо не дават явно хубав контакт и като ги разбутам се оправя от време на време. Трябва да разбера от къде да си закупя контактен спрей и да напръскам всичките букси покрай инжекциона. А по другия проблем можете ли да ми дадете някакъв савет от къде мога да си намеря поплавък за бензиномера или как мога да го поправя за да не "подскача" от 0 до фуул постоянно когато мина прес дупка.Благодаря за помоща от ваша страна !!!
                  Fiat TEMPRA 1.6 i.e. 159A3.048 75Hp + L.P.G
                  Fiat BRAVO 1.4 12V SX 80Hp + L.P.G
                  Fiat TIPO 1.6 i.e. Selecta 159A3.048 75Hp + L.P.G LOVATO

                  Коментар

                  Working...
                  X