Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Угасна-Проблем !!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Угасна-Проблем !!!

    Здравйте колеги.Помагайте спешно че стана някакъв проблем.Значи,прибирам си се аз от работа както обикновенно,паркирам на паркинга,но не изгасих веднага понеже говорих по телефона.И така както си работеше нормално изведнъж угасна от самосебеси.Пробвам аз да запаля-не става.Върти но не пали.И тогава видях че тази лампичка свети постоянно.Тя по принцип светва като дам контакт и изгасва за 2-3 секунди.А сега не иска да изгасва.Колата има и газ и когато я карам на газ тази лампичка свети постоянно но когато я карам на бензин не би трябвало да свети.Имате ли идея какъв е пробелма.Никога досега не е правила така а и нямаше индикации да се прецаква нещо??
    Прикачени файлове
    Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

    Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

    #2
    !

    кофтии.. това е лампата за инжекциона!! вероятно свети защото нети работи бензиновата помпа. ако непали на бензин явно некачва бензина.....
    ~Hustlin Team~

    Коментар


      #3
      Бензиновата помпа??Нямаше някава индикация да е сдала багажа.Още повече че тя е чисто нова(на 4-5 месеца).Възможно ли е да е нещо друго??И още нещо.Дори да е скапана бензиновата помпа,колата има и газ.Би трябвало на газ да пали и да върви,но в случая не иска!!
      Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

      Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

      Коментар


        #4
        cveteca написа:
        Възможно ли е да е нещо друго??
        Да. Възможно е да е от много неща. Трябва ти диагностика. Каква ти е АГУ-то? Имаш ли емулатори?
        BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
        Среден разход на газ

        Коментар


          #5
          Колега, ако не си с газов инжекцион и лампата на инжекциона е светела така - кой знае колко грешки е натрупала.Махни акумулатора да си помисли 5-6 часа компютъра. После пробвай пак.
          Brava 1.6 EL, '98
          182A4

          Коментар


            #6
            masterkar-това с диагностиката ми е трудно в момента-не иска да запали :D roro- нямам газов инжекцион.Ще пробвам по твоят метод,но ме плаши друго.Наскоро махах акумолатора по друга причина и после не искаше да запали.Чак като я дръпнах запали и нямше проблем след това.Но пък май си заслужава риска.В настоящото състояние и до сервиз не мога да я закарам.
            Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

            Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

            Коментар


              #7
              тази лампа (дюзичка) , означва "ГРЕШКА"каква , точно грешка - само диагностика може да каже.но при изгоряла бенз.помпа - НЕ СВЕТИдруг е проблема.

              Коментар


                #8
                u_bo -лошото е че при мен диагностиката нищо не може да покаже.Карах я веднъж и ми казаха че нещо блокирало компютъра да отчете.Незнам какво точно беше.Та ще трябва проблема да го откривам по друг начин.За бенз.помпа и аз мисля че не е.Сега само трябва да видя коя от останалите 1534 причини свързани с тази лампичка може да е :D
                Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

                Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

                Коментар


                  #9
                  кой ти го каза?пробвай и на друго място.виж софиянци хвалят Бобо .

                  Коментар


                    #10
                    !!!

                    но при изгоряла бенз.помпа - НЕ СВЕТИ ~~ u_bo в грешка си!!!! СВЕТИ И ОЩЕ КАК !! че на колегата е от нещо друго е отделен въпрос
                    ~Hustlin Team~

                    Коментар


                      #11
                      и как ще свети викаш? дюзите отварят, всички датчици са в норма, как екуто ще разбере, че е изгоряла бенз помпа?
                      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                      Fiat Bravo'97 1,6 16v
                      Fiat Tempra'91 1,6 mono

                      Коментар


                        #12
                        cveteca написа:
                        u_bo -лошото е че при мен диагностиката нищо не може да покаже.Карах я веднъж и ми казаха че нещо блокирало компютъра да отчете.Незнам какво точно беше.Та ще трябва проблема да го откривам по друг начин.За бенз.помпа и аз мисля че не е.Сега само трябва да видя коя от останалите 1534 причини свързани с тази лампичка може да е :D
                        Искаш да кажеш, че не може да се върже на диагностика ли? И други са го казвали, пък докато ги вържа и изгряват
                        The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                        Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                        Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                        Коментар


                          #13
                          cveteca написа:
                          u_bo -лошото е че при мен диагностиката нищо не може да покаже.Карах я веднъж и ми казаха че нещо блокирало компютъра да отчете.Незнам какво точно беше.Та ще трябва проблема да го откривам по друг начин.За бенз.помпа и аз мисля че не е.Сега само трябва да видя коя от останалите 1534 причини свързани с тази лампичка може да е :D
                          Тестера за диагностика трудно или изобщо не се връзва, когато компютъра има лоша маса. При мен беше така и въпреки, че лампичката не светеше постоянно, а премигваше отвреме на време. Като отидох на диагностика майстора се мъчи с оригинален тестер на Фиат и на екрана 10 мин стоеше надпис WAITING... Човека се усъмни в масата, пусна едно кабелче от компа на колата до минуса на акумулатора и всичко се оправи.
                          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                          Коментар


                            #14
                            Сутринта отидох да я пробвам пак.Дадох коктакт и този път тази лампичка изгасна селд 2-3 секунди както си трябва.Но като тръгнах да паля,пак не искаше.Само въртеше без да запали,след което лампичката пак светваше.И така няколко пъти.Сега свалих акумолатора за да видим дали не е натрупал гршки компа и след 2-3 часа ще ходя да пробвам пак,макар че нямам голями надежди да е от това.М/у другото под двигатела имаше малка локвичка вода??Незнам дали е от колата или е от дъжда.
                            Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

                            Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

                            Коментар


                              #15
                              КОлеги нищо не стана и като сложих обратно акумулатора.Уж вси1ко и изглежда ОК,давам си на контакт,онази лампичка свети 2-3 секунди и изгасва,тръгвам да паля и дотам.Само върти но не иска да запали.Трябва да е от друго.Дайте съвет за некой сервиз в околноста кадето е колата(Люлин,Св.тройца)за да я издръпам до там да я видят.
                              Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

                              Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

                              Коментар

                              Working...
                              X