Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Tаблото на бравото спря да свети.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Tаблото на бравото спря да свети.

    таблото на бравото спря да свети след като окъсих крушката на пепелника.пробвах да сложа някакав диод но даде на късо и таблото преден десен габарит и задни ляви светлини спряха.всеки бушон е проверен.когато включа паркинг светлини свети ляв преден и дясен заден габарит,но таблото не .като дам контакт от таблото светва само контролните лампи.нищо друго.МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ.
    fiat bravo 1.6 16v gt
    fiat marea 1.9 8v jtd
    fiat punto 1.7 td
    fiat marea 1.6 16v

    #2
    Моля, провери още веднъж бушоните, ама много внимателно, и хубаво, особено този:
    Прикачени файлове

    Коментар


      #3
      благодаря много за отговора.всеки един бушон съм проверил с милтицет за верига.всичко е ок.направо нз какво да правя.а като окасих се чу че изпука някой бушон.това е много страно
      fiat bravo 1.6 16v gt
      fiat marea 1.9 8v jtd
      fiat punto 1.7 td
      fiat marea 1.6 16v

      Коментар


        #4
        и не мога да разбера какво общо има таблото с заден десен габарит
        fiat bravo 1.6 16v gt
        fiat marea 1.9 8v jtd
        fiat punto 1.7 td
        fiat marea 1.6 16v

        Коментар


          #5
          Да не повярваш, ама са на един бушон Сега ще се опитам да ти предскажа и бъдещето: Много скоро вероятно ще откриеш, че не работи лявата светлинка на задния номер. Нещо друго да не свети , като например осветление в пепелника, осветление на конзолата, осветление на фабричния радиокасетофон?

          Коментар


            #6
            да и задния номер не свети така както трябва .само едната крушка свети. всичко което каза е точно така.моля те решеи ми мъките че полудявам на тъмно.кажи какво да направя и имаш бирата от мен.чакам отговор
            fiat bravo 1.6 16v gt
            fiat marea 1.9 8v jtd
            fiat punto 1.7 td
            fiat marea 1.6 16v

            Коментар


              #7
              Не знам какво повече да кажа... Освен да започна да се повтарям.

              Коментар


                #8
                колега аз си сложих осветление на задния номер червено и даде на късо когато даде на късо спря да ми работи заден десен габарит средната конзола пепелника и оште джажи проблема беше бушон просто не си ги проверил хубаво пробвай пак сигурен съм че е бушон няма кво друго да е
                Fiat Tempra 2.0 i.e. cat !

                Коментар


                  #9
                  проверий ги но утре пак ще ги гледам.възможно ли е да ми е изгоряло нещо по таблото.
                  fiat bravo 1.6 16v gt
                  fiat marea 1.9 8v jtd
                  fiat punto 1.7 td
                  fiat marea 1.6 16v

                  Коментар


                    #10
                    ЕДИНСТВЕНАТА обща точка м/у преден ляв габарит, заден десен габарит, осветление на таблото, и още 1-2 неща, е бушон номер 2. Едновременното излизане от строя на тези светлини означава че има проблем с бушона. Може да не е изгорял, а да не прави контакт в леглото си.

                    Коментар


                      #11
                      ако се окаже така и си оправя колица казваш кога и каде да те черпя биричка.че не мога да си карама колата така.аз съм от люлин утре ще се пробва
                      fiat bravo 1.6 16v gt
                      fiat marea 1.9 8v jtd
                      fiat punto 1.7 td
                      fiat marea 1.6 16v

                      Коментар


                        #12
                        Ако беше посетил днешната среща на форума, със сигурност вече щеше да е оправено. Миналата седмица за норматив бяха решени няколко електро-проблема по колата на ZinG, както и бяха диагностицирани проблемите на svetkos_, които пък на четвъртъчната среща бяха отстранени за 10-на минути. Изобщо - срещите са хубаво място, посещавайте ги по-често.

                        Коментар


                          #13
                          ogi28b написа:
                          Моля, провери още веднъж бушоните, ама много внимателно, и хубаво, особено този:
                          колега, от кой ръкав ги вадиш тия схеми имам предвид картинката във втория пос, с номерата на бушоните;много силно ме интересува, кой за какво е; би ли споделил втори ден търся нещо като "Ръководство за употреба" или "User guide" за Bravo, ама нищо не намирам;да отбележа само, че Service manual-а вече го свалих от секцията Download, но ми трябва нещо по-прозаично, свързано с ежедневното ползване на колата - все още има доста копчета, за които не знам какво включват и изключват
                          2.4 JTD

                          Коментар


                            #14
                            Достатъчно е това което си свалил да го разгледаш по-внимателно. Например много интересно нещо има на страници 242, 243 и 244 от Service Manual-a, част втора.Кои копчета не знаеш какво включват и изключват?? В колата има грубо около 15 копчета, без тези по радиото, като всички са с картинки. Ако не ти е ясно някое, питай във форума, все някой ще го знае.

                            Коментар


                              #15
                              аха, добре; ще положа повече старание и ще наблегна на материала след 242 стр.
                              2.4 JTD

                              Коментар

                              Working...
                              X