Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скоростите замръзват

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Скоростите замръзват

    Здравеите колеги....тиа дни когато в температурите има много "МИНУСИ" сутрента рано скоростниа лост е замръзнал...Има само движение напред и назад,но не да седи в режим "свободна"....И сутрента оставам да работи колата над 30 мин. за да се оправи....На какво се дължи това.....Фиат браво 1.9 TD

    #2
    И моята е така. Сутринта е задържал, но леко като натисна лоста за 1-ва и освобождава. Мисля че беше със жило,ако не се лъжа и отпред към кутията, а и отзад към купето има гумен маншон който с времето се е скъсал и, или пропуска вода. Наи добре е със спринцовка да се впръска първо спирт а после рядко масло, между жилото и бронята му. Ако е твърда лостова предавка да се обработят съединенията и. Пробвай с WD40, но мисля че ефекта е по кратък.
    Fiat Marea TD100

    Коментар


      #3
      Значи колега със жила са скоростите....И един комшия ми каза така....а тъи като съм малко "босичък" ако може да качиш една две снимки каде точно да впръскам масло....

      Коментар


        #4
        Значи колега със жила са скоростите....И един комшия ми каза така....а тъи като съм малко "босичък" ако може да качиш една две снимки каде точно да впръскам масло....

        Коментар


          #5
          Колега не се притеснявай и моята прави тези номера но като е запаля да позагрее..... и почваш да включваш скоростите да се разбие малко малслото и няма проблем!
          Фиат БРАВО 1200 куб.см. 59kW 2001 Г.И. Stilo GAS

          Ситроен Берлинго 1.6 HDi 2009

          Коментар


            #6
            Само не прилагайте сила! Корпуса под лоста е пластмасов и лесно се троши!
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              Vladim написа:
              Само не прилагайте сила! Корпуса под лоста е пластмасов и лесно се троши!
              Това е добър съвет. Че може да си навлечем куп приключения заради това. Иначе сега не си спомням точно, но мисля че достъп до жилото на скоростите има отпред в двигателния отсек, под акумулатора. За целта се сваля последния, после се демонтира стойката му/тук в едун пост имаще упътване как се прави тоя демонтаж с цел достъп и до маф сензора на ТД100/ В дясно под акумулатора е скоростната кутия и най отгоре се вижда жилото което задвижва реиката на скоростите. Там е и най високата точка и в самото жило се извършва тая процедура със спирт първо и после с масло, като се впръсква под гуменото маншонче между жилото и бронята му. Спирта разрежда влагата а после маслото, спирта и наличната влага която замръзва образуват една смес и повече няма да има проблем.
              Fiat Marea TD100

              Коментар


                #8
                Не разбирам защо всички търсите проблема в лоста и около него? Веднъж преди години смених маслото на скоростите с минерално и разбрах какво е да ти замръзнат скоростите при има-няма -10’. От тогава само синтетика на скоростите и такъв проблем повече не съм видял. На различни марки автомобили. Даже на сегашната го смених преди зимата, защото не знаех какво има вътре, а не искам да ми замръзват.
                The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                Коментар


                  #9


                  според мен не е от маслото на скоростите , аз го имам същия проблем ! ако го оставя на 1 вечерта на сутринта само 1ва и 2-ра влизат ако го оставя на 3та само 3-та и 4-та ! и аз съм на мнение че е от жила някъде и тнт и тия дни ако ходя до майстора ще го направя това нещо !

                  Коментар


                    #10
                    За мен е маслото, при -7 -8гр. влизат по-трудно, усеща се съпротивление, като позагрее малко колата и се оправят.
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      #11
                      Re:

                      komshiqta написа:
                      според мен не е от маслото на скоростите , аз го имам същия проблем ! ако го оставя на 1 вечерта на сутринта само 1ва и 2-ра влизат ако го оставя на 3та само 3-та и 4-та ! и аз съм на мнение че е от жила някъде и тнт и тия дни ако ходя до майстора ще го направя това нещо !
                      Да и при мен проблем а е същия,не е от маслото....

                      Коментар


                        #12
                        скорости

                        и Внимавайте да не прилагате сила както казва колегата горе че да не се къса жилото при мен скоро го сменях и трудно стана а и ново е от 210-320 лв хем па Пунто рециклиране от 50-70 лв може да се смаже около скоростите и вътре при лоста а маслото се сменя както на двигателя през определени километри
                        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                        Коментар


                          #13
                          Е, от днес проблемът е наличен при мен. Сутринта при околна температура от 1 градус, се качих, запалих, и като исках да изключа от 1-ва забелязах че лостът стои напрегнат наляво. След поне 10-15 минути се оправи, като парното беше включено , и слънцето нагряваше колата. Лостът се движеше лесно нагоре-надолу, и много трудно наляво надясно, като след няколко минути се оправи и започна да се движи нормално навсякъде. Утре сутринта ще излизам в 7 часа, дано да не се повтори, макар че се съмнявам! Не приемам че е свързано с маслото, защото преминаха много по-големи студове, и нямаше проблем, освен по-трудното движение на лоста във всички посоки. Лошото е че понеже имам подлакътник, май ще падне голямо разглабяне, за да стигна до някакво жило. Надявам се сега проблемът да отшуми, и да го лекувам есента, като дотогва може да стане належаща и смяната на съединител. Мисля че темата е за Дизелови двигатели, тъй като бензиновите са с лостова система. Първо там търсих за подобни проблеми.

                          Коментар


                            #14
                            и при мен замръзнаха тази сутрин...с комшията впъскахме масло със спинцовка сутрина в лоста...и се оправиха...утре ще пиша дали тази сутрин ще са замръзнали...

                            Коментар

                            Working...
                            X