Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Халогени на Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Халогени на Браво

    Здравейте,от скоро съм ви колега с Фиат Браво, още не съм много наясно с модела за това искам да питам нормално ли е халогените на колата да се палят само като като светна габаритите с едно завъртане на лостчето напред??И така работят габарити и халогени. Завъртам още веднъж и чак тогава паля фарове!Така ли е или някой се е бъзикал нещо с тоците? Според мен в това няма логика щото ако ме спре някоя кука нощем и ме пита що караш с халогени, я ги гаси ше трябва да карам на тъмно А и още нещо, от къде мога да си взема упътване за Браво-то
    Bravo 1.6 16v

    #2
    Трябва да имаш отделен бутон за халогените на средната колона. Ако той е пуснат, тогава халогените ще ти се палят с габаритите. Ако го спреш няма да е така. Недей да караш на габарити и халогени, защото ченгетата се правят на интересни.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
    http://forum.fiat-bg.org

    Коментар


      #3
      Re: Халогени на Браво

      chris написа:
      Здравейте,от скоро съм ви колега с Фиат Браво, още не съм много наясно с модела за това искам да питам нормално ли е халогените на колата да се палят само като като светна габаритите с едно завъртане на лостчето напред??И така работят габарити и халогени. Завъртам още веднъж и чак тогава паля фарове!Така ли е или някой се е бъзикал нещо с тоците? Според мен в това няма логика щото ако ме спре някоя кука нощем и ме пита що караш с халогени, я ги гаси ше трябва да карам на тъмно А и още нещо, от къде мога да си взема упътване за Браво-то
      колега халогените на бравото се гасят от централната конзола, първото копче от ляво на дясно /копчетата са над отворите за въздух/, а по отношение на лоста на фаровете, всичко си е напълно нормално, едно врътване - габарити, две дврътвания - фарове. халогените светят само при запалени фарове или габарити.п.п. копчета на централната конзола са : /от ляво на дясно/ 1. халогени; 2. заден фар за мъгла; 3. отопление на задното стъкло и външните огледала.има някои версии с отпление на седалките, но мойто я няма тази благинка!
      "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

      Коментар


        #4
        Re: Халогени на Браво

        toko написа:
        chris написа:
        Здравейте,от скоро съм ви колега с Фиат Браво, още не съм много наясно с модела за това искам да питам нормално ли е халогените на колата да се палят само като като светна габаритите с едно завъртане на лостчето напред??И така работят габарити и халогени. Завъртам още веднъж и чак тогава паля фарове!Така ли е или някой се е бъзикал нещо с тоците? Според мен в това няма логика щото ако ме спре някоя кука нощем и ме пита що караш с халогени, я ги гаси ше трябва да карам на тъмно А и още нещо, от къде мога да си взема упътване за Браво-то
        колега халогените на бравото се гасят от централната конзола, първото копче от ляво на дясно /копчетата са над отворите за въздух/, а по отношение на лоста на фаровете, всичко си е напълно нормално, едно врътване - габарити, две дврътвания - фарове. халогените светят само при запалени фарове или габарити.п.п. копчета на централната конзола са : /от ляво на дясно/ 1. халогени; 2. заден фар за мъгла; 3. отопление на задното стъкло и външните огледала.има някои версии с отпление на седалките, но мойто я няма тази благинка!
        Аз видях едната такава Мареа автоматик внос от швейцария, останаха ми очите...
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
        http://forum.fiat-bg.org

        Коментар


          #5
          Недей да караш на габарити и халогени, защото ченгетата се правят на интересни.
          По-скоро е нарушение когато се кара на кьси /дьлги / и халогени, а на габарити и халогени е разрешено!

          Коментар


            #6
            мойте халогени винаги са включени когато цъкна някакви фарове било габарити къси или дълги, много разширяват отпред и се виждат по-добре дупките
            ex Fiat Bravo GT

            Коментар


              #7
              hit-ko написа:
              Недей да караш на габарити и халогени, защото ченгетата се правят на интересни.
              По-скоро е нарушение когато се кара на кьси /дьлги / и халогени, а на габарити и халогени е разрешено!
              ЗАКОН ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно. (2) Допълнителна задна светлина за мъгла с червен цвят се използва само когато видимостта е намалена под 50 метра ПРАВИЛНИК ЗА ПРИЛАГАНЕ НА ЗАКОНА ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА Чл. 135. Светлините за мъгла трябва да се включват едновременно с габаритните светлини и да се използват само при намалена видимост поради мъгла, снеговалеж или дъжд. 20. "Намалена видимост" е намаляване разстоянието на видимост при здрач, мъгла, валеж, запрашеност, задименост и други подобни.
              Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

              Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

              ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

              Коментар


                #8
                Абе много е глупаво това!На Браво-то късите са му доста слабички според мен фабрично. Сложил съм си по-силна крушка и пак не се вижда добре. А халогените много добре разширяват видимостта... вместо да се поощряват хората да ги ползват ми пишат актове !!!Карал съм срещу коли с халогени и не е дразнещо - светлината е много ниско и не пречи.
                Fiat Bravo GT -> дзверчето

                Коментар


                  #9
                  ivo098 написа:
                  мойте халогени винаги са включени когато цъкна някакви фарове било габарити къси или дълги, много разширяват отпред и се виждат по-добре дупките
                  И просто нямаш идея колко псувни изяждаш от нещастниците в насрещносто движение. Фаровете за мъгла нямат ограничение на лъча както нормалните фарове и заслепяват всичко което е пред тебе.
                  Fiat Ritmo 105TC
                  1600cc 105к.с.

                  Коментар


                    #10
                    Mitko написа:
                    Мен ме дразни и безпричинно включената задна светлина за мъгла. Ако видимостта е нормална това ярко червено ми бърка направо в мозъка.
                    За задната съм съгласен - супер дразнещо е, но за халогените отпред не съм.
                    Fiat Bravo GT -> дзверчето

                    Коментар


                      #11
                      oduh написа:
                      За задната съм съгласен - супер дразнещо е, но за халогените отпред не съм.
                      Не си, щото и ти ги палиш и отпред ти е осветено. Пробвай да караш само на къси, както е според правилника и тогава ще си говорим. Въобще, защо мислите че правилниците са само за да ви прецакат, а катаджиите се "правят на интересни"? Аз ако съм на тях ще глобявам за такива неща наред, защото касае безопасността на пътя.
                      Fiat Ritmo 105TC
                      1600cc 105к.с.

                      Коментар


                        #12
                        johnfound написа:
                        oduh написа:
                        За задната съм съгласен - супер дразнещо е, но за халогените отпред не съм.
                        Не си, щото и ти ги палиш и отпред ти е осветено. Пробвай да караш само на къси, както е според правилника и тогава ще си говорим. Въобще, защо мислите че правилниците са само за да ви прецакат, а катаджиите се "правят на интересни"? Аз ако съм на тях ще глобявам за такива неща наред, защото касае безопасността на пътя.
                        5 години карам кола, само 5 месеца имам халогени. Преди това не съм имал кола с такива фарове и въпреки това не съм се дразнел на другите шофьори. Даже съм завиждал, защото предницата изглежда много по-добре с халогени. Което ме навежда на мисълта, че явно имат значение и други фактори като вид предно стъкло, сила на собствените фарове, терен ...Честита коледа!
                        Fiat Bravo GT -> дзверчето

                        Коментар


                          #13
                          някой знае ли къде се намират бушоните за тези халогени ??
                          фиатче Браво 2.0

                          Коментар


                            #14
                            zgabrovski написа:
                            Трябва да имаш отделен бутон за халогените на средната колона. Ако той е пуснат, тогава халогените ще ти се палят с габаритите. Ако го спреш няма да е така. Недей да караш на габарити и халогени, защото ченгетата се правят на интересни.
                            Нямям такъв бутан на центр. конзола. Имам само за задната светлина за мъгла и за реотаните на задното стъкло.Извода до който стигам е доста кофти. Възможно ли е тая кола да е джаскана и просто да и е сложена допълнително броня с халогени и за това да нямям бутон за тях и да са ги вързали към габаритите? И другото което ми е чудно е,че щом загася колата всички светлини угасват. То по тая логика аз не мога да спра някъде за малко и да я оставя на габарити!! И какво да казвам за тия халогени като ме спират полицаи
                            Bravo 1.6 16v

                            Коментар


                              #15
                              спокойно не ти е джаскана колата ,а за габаритите ,трябва да завъртиш ключа на обратно като настиснеш копченцето на контактното ключе (италянски пиниз му викат на тва ) :D
                              фиатче Браво 2.0

                              Коментар

                              Working...
                              X