Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Централна конзола на Типо?-оправено

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Централна конзола на Типо?-оправено

    Здравейте колеги,намерих доста теми по моя проблем но за Брава, Браво, Пунто, Темпра и така и не намерих за Типо.Проблема е следния.Още като купих колата не светеше врътката за посока на въздуха, тая вечер с радост установих че не светят и другите две врътки(за степените и за топло студено),също копчето за климатика и клапата.Развих болчетата отдоло, махнах и ключовете и до там, не мога да извадя конзолата, над нея има една пластмаска на която ми е диода на алармата, имобилайзера и копчето за халогените.Опитах се да издърпам но не, в горния край все едно плафона е закачен....имате ли идея как да го извадя това чудо без да го счупя за да сменя крушките или има пък реле което е здало багажа Помогнете ми че 1 час с колата и умрях от яд Ето и снимка на таблото
    now. BMW E39 523i '98 170hp
    ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
    ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

    #2
    Aз съм я свалял отдавна и по спомени точно пластмасовата лайсна, на която имаш допълнително сложени диод и копче, трябва да се махне. По принцип става като подпъхнеш нещо остро в единия ъгъл и натиснеш. Излиза си съвсем лесно и под нея има винтове, които трябва да се развият за махане на конзолата. При теб е по сложно, защото е играла самобитна инженерна мисъл, за да монтира такива неща на подвижна част.
    преди - TIPO
    сега - VOLVO XC60

    Коментар


      #3
      Кофти, определено ще имам ядове, само да успея да нацеля вярното място и да го измъкна!Притесняваме точно смъкването на тая лайсна!
      now. BMW E39 523i '98 170hp
      ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
      ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

      Коментар


        #4
        Според мен трябва по-силно да напънеш. Лайсната излиза много лесно по принцип. Предполагам, че ще излезе заедно с гнездото на диода, зад който най-вероятно, има направена дупка за кабелите. Може просто да е заяла при интервенциите или да има участие на лепило ако много се е разхлабила.
        преди - TIPO
        сега - VOLVO XC60

        Коментар


          #5
          А ако махна всичко това ще стигна ли до лампичките или само си мисля, че така ще стигна до тях?
          now. BMW E39 523i '98 170hp
          ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
          ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

          Коментар


            #6
            Сваля се както е написал колегата. Ако някой идиот не я е залепил, излиза много лесно.Като я махнеш, ще видиш 3 винтчета (мини-рапидки) от горната страна на панела с врътките. Имаш и 2 малки рапидки под лявата и дясната врътка.Крушките за врътките са 2, а за копчетата за климата и клапата - не знам, защото моята няма тези екстри.
            AR 75 2.5 V6 `08.86 - Ех
            AR 155 1.7 TS `07.93 - сиромашки тунинг, + JR, APEX, + B6 отзад - замина за скрап...
            FIAT Tipo 1.6 `12.93 835С1.000 С АГУ тунинг - вече 2.0 TS 8V Turbo с ескрите от горната...

            Коментар


              #7
              TRENDi написа:
              Сваля се както е написал колегата. Ако някой идиот не я е залепил, излиза много лесно.
              Ми дано не е лепена п.с.За врътките на лайсната свети копчето на халогените, не светят на врътките , климатика и клапата.Предполагам са отделни за двете тела!
              now. BMW E39 523i '98 170hp
              ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
              ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

              Коментар


                #8
                Ще стигнеш до лампичките. Аз моите също ги сменях.
                преди - TIPO
                сега - VOLVO XC60

                Коментар


                  #9
                  Копчетата за климатика и клапата се осветяват със световоди - оптични влакна! Изключително тъпо направено, но както и да е - едно време са се мъчели да направят осветяването на таблото толкова дискретно, за да не ти пречи, че чак не се вижда!!! Ако можеш да махнеш тези световоди и да забиеш два светодиода зад копчетата ще е най-добре.
                  Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

                  Коментар


                    #10
                    Смених ги, и двете лампета бяха опушени.Разглобих го с лекото.Сега остава да се стъмни за да видя дали ще свети като хората, щото сега много слънчево и нищо не виждам!Иначе без конзолата, лампетата светаха!За копчетата на климата и клапата ще видим, дано се осветяват от тия лампета ако не имам още два диода и ще опитам да ги сменя.Много ви благодаря колеги!
                    now. BMW E39 523i '98 170hp
                    ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                    ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                    Коментар


                      #11
                      Forsaken написа:
                      Копчетата за климатика и клапата се осветяват със световоди - оптични влакна! Изключително тъпо направено, но както и да е - едно време са се мъчели да направят осветяването на таблото толкова дискретно, за да не ти пречи, че чак не се вижда!!! Ако можеш да махнеш тези световоди и да забиеш два светодиода зад копчетата ще е най-добре.
                      Искаш да кежеш че вътре в копчета има светодиоди ли!?Извинявай ако въпроса ми е тъп ама аз съм виновен
                      now. BMW E39 523i '98 170hp
                      ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                      ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                      Коментар


                        #12
                        dimmX написа:
                        Forsaken написа:
                        Копчетата за климатика и клапата се осветяват със световоди - оптични влакна! Изключително тъпо направено, но както и да е - едно време са се мъчели да направят осветяването на таблото толкова дискретно, за да не ти пречи, че чак не се вижда!!! Ако можеш да махнеш тези световоди и да забиеш два светодиода зад копчетата ще е най-добре.
                        Искаш да кежеш че вътре в копчета има светодиоди ли!?Извинявай ако въпроса ми е тъп ама аз съм виновен
                        Дай някоя снимка да видм че ми предстои такава смяна само че ще изчакам до пролетта че сега си имам по важни проблеми за решаване
                        Fiat TIPO 1.4 i.e. с газова уредба (BRC)

                        ZFA16000002608488

                        ПРОТЕСТИРАЙТЕ!!!

                        Коментар


                          #13
                          Ами снимки за съжаление не направих , защото бързах в обедната почивка да я оправя.Както казаха колегите с една малка отверчица в единия край на конзолката(където е копчето на халогена и диода на алармата) аз лично бутах в дясно и се откачи.Самата конзолка има две чопчета в двата края, излезели от единия край излиза лесно.Поне аз го извадих без да искам и главоболия.После като махнеш тая конзолка и я оставиш да виси се виждат три рапидки(болченца), развиваш ги, развиваш и тия отдоло(поне и там имах три)точно отдоло под копчето за климатика и клапата(външно и се виждат като се наведеш.Преди това трябва да махнеш врътките.Хващаш здраво и дърпаш изкачат много лесно.След като си махнал врътките и всички рапидки ти с е открива място.Аз обаче си мисля за следното по твоя проблем.И аз така нямах парно, хем е на топло и духаше студено, бях готов да обезвъздушавам и т.н.Но реших да видя дали жилото на тази врътка отваря и затваря...разгеле, с дясната ръка въртя копчето а с лявата държах чопчето под таблото.видях че не заема крайна позиция за да духа топло, бутнах го на ръка максимално назад посока към двигателя и задуха топло.Внимавай само да не го счупиш Опитай тоя номер, надявам се да е това щото имам познати с фиатки ан които им реших проблема по този начин, до с ега не съм виждал скъсано жило за клапа не мога да коментирам защото нямам опит!Успех
                          now. BMW E39 523i '98 170hp
                          ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                          ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                          Коментар


                            #14
                            Ами не е това защото аз откачих жилото и на ръка отварях и затварях клапата.Явно не бачка механизма вътре в кранчето и сега ще го свалям да видя с отверка не може ли да се отвори клапана.
                            Fiat TIPO 1.4 i.e. с газова уредба (BRC)

                            ZFA16000002608488

                            ПРОТЕСТИРАЙТЕ!!!

                            Коментар

                            Working...
                            X