Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Заредих до горе и взе да капе.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Заредих до горе и взе да капе.

    Днес както никога реших да зареда до горе,покарах малко. Седнах да пия едно кафе,като отивах към колата усетих мирис на бензин.Погледнах под калника на резервоара и видях локвичка.Преди не съм зареждал толкова,да не е пробит резервоара гледам ,че си капе някаде от горе към гърловината.Какво да правя.Колата е Пунто 1.2 94г.
    ex. punto elx 1.2i
    Lancia Libra 1.6

    #2
    Като начало източи бензин колкото може, ако си го напълнил до гирловината може някъде по връзките надолу да има утечка, лягаш отдолу и търсиш откъде е текло, друга вероятност е да тече от помпата, или бенз филтъра.
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    Коментар


      #3
      бензиновия филтър не е- той е под налягане и при по- малко бензин в резервоара- по- скоро скобичката, която пристяга гърловината за наливане към самия резервоар- вижда се отдолу като си на канал и има маркуч- няколко сантиметра и после е пластмасовата гърловина нагоре- може маркуча да се е скъсал- трябва да се смени задължително, може и с втора употреба, но да е бензиноустойчив, а не за водно съединение.Успех! :D
      Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

      Коментар


        #4
        Като огледах видях,че капе някаде от горе.Сега по това време не мога да точа бензин,щото може да ме приберат.
        ex. punto elx 1.2i
        Lancia Libra 1.6

        Коментар


          #5
          petio4528 написа:
          Като огледах видях,че капе някаде от горе.Сега по това време не мога да точа бензин,щото може да ме приберат.
          Едва ли, ако докажеш, че колата е твоя.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            ей мерак за ефтин бензин не си сам. и аз тъй преди няколко месеца... и вече пълня до средата между 1/2 и пълен резервоар и нямам проблеми... някъде от тръбата към резервоара прокапа.....
            Fiat Punto 1.1-Синята птица
            Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
            Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

            Коментар


              #7
              Аз имах същия проблем когато взех корсата на жена ми. Оказа се, че помпата е сменяна и когато са затваряли резервоара са скъсали уплътнението.

              Коментар


                #8
                Ако имаш винтов капак над резервоара в багажника, вероятно не е добре затегнат върху гуменото уплътнение под него.
                BRAVA TD100 ELX `98

                Коментар


                  #9
                  Изкапа окулу литър и спря,явно съм прекалил.
                  ex. punto elx 1.2i
                  Lancia Libra 1.6

                  Коментар


                    #10
                    Колега, аз имах същия проблем като взех Пунтото. Бяха ми казали че е спукана тръбата и да не зареждам до-горе с бензин. Викам ок. Така карах доста докато по едно време колата не взе да ми прекъсва и после да гасне в движение,като се появи зависимаст това нещо да го прави на мокро и дъждовно време. Отидох във Ванто Трейд те я гледаха 2 часа и ми викат единия инжектор ти е запушен, но уж го били пооправили и вече е добре. Взех колата карах една седмица и до там-изгасна и няма палене. Качих я на пътна помощ и рано сутринта пак в същия сервиз. Обадиха ми се привечер да ми кажат че всичките инжектори са ми били запушени от кал и разна мръсотия и имат съмнения че ми е спукан резервоара и оттам влиза тая гнилоч. В крайна сметка се оказа че ми била спукана тази тръба според майсторите колата е карана с по-високи гуми и те са протъркали въпросната тръба. Та след чистене на инжекорите на ултразвук,сваляне и миене на резервоара,смяна на бенз.филтър вече 3-та год. всичко е наред.
                    Фиат Пунто 1,2 HSD

                    Коментар


                      #11
                      И аз го имах тоя проблем с типото. Прилича на уплътнението на бензиновата помпа, сменя се през багажника. Затова е изтекъл само литър - това, което е било в тръбата т.е. по-високо. Е, същите разсъждения важат и за тръбата де. При мен беше по-смешно щото направо взе да се лее насред бензиностанцията. Онзи сипва отгоре, то се лее отдолу
                      Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                      Коментар


                        #12
                        Точно това количество гориво с по високо ниво в тръбата до гърловината изтича докато се изравни с нивото в резервоара./при мен беше през гуменото уплътнение поради недобре затегнат винтов капак/.Той се затяга с почукване върху ребрата му.На ръка не е достатъчно.
                        BRAVA TD100 ELX `98

                        Коментар

                        Working...
                        X