Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Страшно завишен разход на бензин ГРАДСКО, на газ - ОК !?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Страшно завишен разход на бензин ГРАДСКО, на газ - ОК !?!

    Страшно завишен разход на бензин ГРАДСКО, на газ - ОК !?!11.0 газ, бензин 15-16 и на горе - Софииско каране.Има леко замисляне САМО на бензин при ускоряване - някъде около 1800 - 2200 оборота. Леко предърпване.Извънградско всичко е ОК?На какво може да се дължи това? Насочвам се към л. сондата?Рядко карам на бензин, но ми е интересно.10х
    Brava 98' 1.6 16V - Червенокосата италианка

    #2
    проверявал ли си за течове. на старата кола беше сцепено маркучето за бензина от резервоара към ДВГто. и се виждаше само на запалена кола когато работи бензиновата помпа иначе не тече. виж да не е това.
    Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
    182A4.000 IAW49F
    LPG - Lovato EasyFast
    ----------------------------
    "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

    Коментар


      #3
      Същата работа и аз. С тази разлика, че докато загрее работи със страшно богата смес. Мисля си че компа се е побъркал. Дава ми грешки fuel mixture beyond regulation limits и ECM/RAM error.
      FIAT BRAVO II 1.4 GPL
      FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
      FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
      FIAT UNO 1.5

      Коментар


        #4
        А дебитомерите наред ли са ви ?!?!? Пробвайте да откачите буксата на дебитомера , да запалите така колата и след това без да гасите двигателя (така както си работи колата) пак да закачите буксата. Направете няколко кръгчета така и вижте дали има промяна.П.С. Съвета важи в случай , че колата освен , че гори много , неще и да върви като хората на бенз , а когато обърнете на газ отнася пепела
        '99 Fiat Bravo GT 1.9 JTD 105 h.p.



        Коментар


          #5
          А дебитомерите наред ли са ви ?!?!? Пробвайте да откачите буксата на дебитомера , да запалите така колата и след това без да гасите двигателя (така както си работи колата) пак да закачите буксата. Направете няколко кръгчета така и вижте дали има промяна.П.С. Съвета важи в случай , че колата освен , че гори много , неще и да върви като хората на бенз , а когато обърнете на газ отнася пепела
          '99 Fiat Bravo GT 1.9 JTD 105 h.p.



          Коментар


            #6
            Re: Страшно завишен разход на бензин ГРАДСКО, на газ - ОК !?

            rockfan написа:
            Страшно завишен разход на бензин ГРАДСКО, на газ - ОК !?!11.0 газ, бензин 15-16 и на горе - Софииско каране.Има леко замисляне САМО на бензин при ускоряване - някъде около 1800 - 2200 оборота. Леко предърпване.Извънградско всичко е ОК?На какво може да се дължи това? Насочвам се към л. сондата?Рядко карам на бензин, но ми е интересно.10х
            Имах същия проблем и това замисляне ме побъркваше и се оказаха запушени дюлзи сипвах няколко пъти добавки и малко повече карах на бензин и се пооправиха поне сега нямам замислянето за разхода незнам защото не карам повече от 20-30 км
            1.6 16v 96 г. 103 hp.
            България е една от малкото страни в света ,в която докато се движиш в насрешното ,някой може да те шибне отзаде
            Да мина да те взема...или да взема да те мина?

            Коментар


              #7
              Re: Страшно завишен разход на бензин ГРАДСКО, на газ - ОК !?

              rockfan написа:
              Страшно завишен разход на бензин ГРАДСКО, на газ - ОК !?!11.0 газ, бензин 15-16 и на горе - Софииско каране.Има леко замисляне САМО на бензин при ускоряване - някъде около 1800 - 2200 оборота. Леко предърпване.Извънградско всичко е ОК?На какво може да се дължи това? Насочвам се към л. сондата?Рядко карам на бензин, но ми е интересно.10х
              За тая тема трябваше да се сетиш да я пуснеш още преди да сложиш газово извращение
              FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

              Коментар


                #8
                Мисля, че не от дюзите, след 2200 обороти се изстрелва на бензин. Течове няма!?!Струва ми се че работи с богата смес, само в преходните режими - ускоряване. Извънградско на бензин е като по книжка!!!
                Brava 98' 1.6 16V - Червенокосата италианка

                Коментар


                  #9
                  Точно това е логиката. Поради някаква причина сместа е богата. Коагто караш равномерно се взема предвид ламбда сондата и сместа се нормализира. Сега идва големия въпрос: защо сместа е богата? Маркуча ми за връщане на бензин не е запушен и регулатора на налягането си връща бензин. Аз стигнах до извода че ЕКУ-то се е побъркало и без това имам грешка "ЕКУ". Прав си , че едва ли има течове, защото и извънградско щеше да гори много.
                  FIAT BRAVO II 1.4 GPL
                  FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
                  FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
                  FIAT UNO 1.5

                  Коментар

                  Working...
                  X