Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Marea 1.6 16V-запалване

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Marea 1.6 16V-запалване

    В събота сутринта запалих мареата да загрее,естественно съвсем нормално от първия път както винаги,поработи 3-4 минути и...изгасна!!!Завъртях пак,изчакваики да изгасне помпата..но не!Започна се едно въртене..не иска и не иска!Акумулатора падна,намерих нов,по силен но пак не стана!Бутахме я(ако е задавила да издуха)но и така не стана!Само препукваше от време на време!Започнах от горивото-резервоара пълен,помпата хвърля доста силно(отпред при инжекциона).После продължих с токовете.Извадих лулата на 1-ви цилиндър(без да свалям свещта),закачих и една свещ(работеща),и като завъртях-даде искра!!На 2-ри...същата работа!свалих свещите от 1-ви и 2-ри,сложих ги на УНОТО-работеше на 2 цилиндъра!А свещите на Уното-на Мареата.Завъртях и започна да препуква доста повече отколкото със старите свещи.Стигнах до извода че свещите са АУТ!А и бяха различни по марка,модел и т.н.НО възможно ли е да не запали на 2 цилиндъра?
    FIAT UNO 55S. Мирише бензина!
    FIAT MAREA1.6 16V

    #2
    Не видях горивния филтър видя ли го как е?На мойто пунто, като не знаех, че има такова животно и първата зима загасна и не ще да отлепи - смених го - вътре беше само вода и кал, и заспа.....
    FIAT Bravo Multijet 1.9 150 k.c / 11.2008 г.
    FIAT Punto 1.2 75 к.с. / 12.1993 г.

    Коментар


      #3
      Сменен е,на 5 хил.км е!Но щом преди инжекциона ми хвърля бензин,и то доста...не мисля че е от него!
      FIAT UNO 55S. Мирише бензина!
      FIAT MAREA1.6 16V

      Коментар


        #4
        as_novo написа:
        Сменен е,на 5 хил.км е!Но щом преди инжекциона ми хвърля бензин,и то доста...не мисля че е от него!
        То преди инжекциона хвърля,ама след него дали хвърля? Аз имах подобен случай преди няколко седмици.Два дни се мъчех с една Марея и не можах да я запаля.Искра има,бензин впръсква от инжекторите,но не иска да запали.Какво и беше не знам.Канех се да я купувам,но се отказах,защото не можа да запали.Смених бобината ,понеже беше пукната и въпреки всичко ен запали пущината.Не съм я дърпал,но явно някой преди мен се беше опитвал.Белезите на валовете бяха ОК.Някой ще каже,че нямат белези,но на тази кола имаше и не изглеждаше да има прескочил зъб.Факт е,че не запали.Комп. диагностика ще каже къде е проблема.
        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

        Коментар


          #5
          При тея симптоми гадния бутон под седалката гледатели.Че от него прави същата мизерия.
          FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

          Коментар


            #6
            гадния бутон под седалката гледатели
            ..и на мен това ми мина през акъла !Синът ми често прещраква всички копчета и бутони из таблото !...
            То преди инжекциона хвърля,ама след него дали хвърля
            ..да,защото свещите са мокри...
            FIAT UNO 55S. Мирише бензина!
            FIAT MAREA1.6 16V

            Коментар


              #7
              Проблема е решен!Свещите са били за смяна!Запали от раз като ги смених!Благодаря на всички за отговорите!Моля темата да се затвори!
              FIAT UNO 55S. Мирише бензина!
              FIAT MAREA1.6 16V

              Коментар

              Working...
              X