Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за лампа на арматурата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за лампа на арматурата

    Колеги, с Фиат Мареа уикенд 1.8 1997 съм. Кажете ми за какво е една лампичка в кръга на оборотомера, която се появява само при включени фарове и представлява жълто нещо като светеща крушка - кръгче с чертички отстрани. понякога до нея светва надпис стоп. Да не е за нивото на спирачната течност, но защо ще свети само на фарове? Чакам отговор.
    FIAT Marea Weekend 1.8 бензин/газ 115 к. с. 1997 г.

    #2
    Мисля си за неработеща задна светлина, вероятно стоп.Включи фаровете и погледни отзад всичко ли свети!
    now. BMW E39 523i '98 170hp
    ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
    ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

    Коментар


      #3
      изгоряла крушка някъде по фаровете или на задната врата за осветяване на номера поне при мен беше така
      ФИАТ МАРЕА 1,9ТД

      Коментар


        #4
        Изгоряла крушка или лош контакт на предни габарити,задни габарити или осветление на задна регистрационна табела.При проблем със стоп светлините свети друго в кръга на обортомера.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          Всичко посочено работи. Днес отново светеше тази лампа, слязох и проверих светлините, работеха. После угасна, вечерта пак се появи. Проверих нивата на спирачната и някаква друга течност, достатъчни са. Давайте други идеил Или ще стане като селянина, на който му умирали кокошките, и равина, който му давал съвети. Накрая равинът казал: "Абе аз съвети още имам, ама ти откъде имаш кокошки?"
          FIAT Marea Weekend 1.8 бензин/газ 115 к. с. 1997 г.

          Коментар


            #6
            Я като светне лампичката я снимай!Може пък понякога да окъсява някъде и да ти прави мизерии пък всъщност всичко да работи
            now. BMW E39 523i '98 170hp
            ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
            ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

            Коментар


              #7
              Лампите се прецакват - като друснеш някъде - се скапва или се оправя... зависи. Това нещо обикновено се получава на лампите със две стветлини на стоповете - дето хем го играят габарити, хем стоп. Най-правилно е да ги разглобиш и двата (щото не вярвам да си се сетил ти да гледаш отзад, а някой да натиска спирачката) и да смениш двусекционните лампи - струват по 0.50лв.
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар

              Working...
              X