Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Внезапен отказ на всички системи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Внезапен отказ на всички системи

    Днес сутринта ми се случи нещо много странно. Колата ми е Мареа 1,6 16V. Сутринта ходих до Метро, всичко нормално, стояла е около 40 мин. Запали си нормално, дадох на задна и тръгнах. Минах около 1 м. и колата внезапно спря да се движи, двигателят си работеше нормално, изчезна хидравликата на волана и спирачките, съединителят отказа/скоростният лост превключваше скоростите/. На таблото светеха множество лампи - не запомних кои точно, но тази за акумулатора със сигурност. Преди да потегля включих климатроника на Мах Def защото стъклата бяха запотени. Загасих двигателя и след малко запалих. Всичко си работеше нормално, карам я днес цял ден, никакви проблеми.Какво може да е станало според вас?
    Fiat Marea 1,6 16V 1998
    Lancia Y 1.2 8v 1997
    Fiat Tempra 1.6 1991

    #2
    Загаснал ти е двигателя и не си разбрал
    Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

    Коментар


      #3
      simeon3000 написа:
      Загаснал ти е двигателя и не си разбрал
      И аз така си помислих в първия момент, но натиснах газта и колата се форсира. Сега като поразгледах устройството на съединителя видях, че има помпа. Аз си мислех, че е с жило. Така, че явно нещо е станало с всички хидравлични системи.
      Fiat Marea 1,6 16V 1998
      Lancia Y 1.2 8v 1997
      Fiat Tempra 1.6 1991

      Коментар


        #4
        nikolay nikolov написа:
        simeon3000 написа:
        Загаснал ти е двигателя и не си разбрал
        И аз така си помислих в първия момент, но натиснах газта и колата се форсира. Сега като поразгледах устройството на съединителя видях, че има помпа. Аз си мислех, че е с жило. Така, че явно нещо е станало с всички хидравлични системи.
        Хидравликата на съединитела ще си работи дори да извадиш двигатела и оставиш предавателната кутия така ,че това го отпиши.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          прегледа ли ремъка за алтернатор, климатик, хидравлика...
          "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
          Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
          Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

          Коментар


            #6
            Synthy написа:
            прегледа ли ремъка за алтернатор, климатик, хидравлика...
            Не съм защото след повторното запалване всичко беше в ред, но пък и както казва Торнадо няма никаква връзка между хидравликата на волана и на съединителя.Нещо по тези системи да зависи от компютъра?
            Fiat Marea 1,6 16V 1998
            Lancia Y 1.2 8v 1997
            Fiat Tempra 1.6 1991

            Коментар


              #7
              nikolay nikolov написа:
              Нещо по тези системи да зависи от компютъра?
              Асолютно нищо.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар

              Working...
              X