Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунто 1.9 jtd Мк2. Колко ампера трябва да е акумолатора??

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунто 1.9 jtd Мк2. Колко ампера трябва да е акумолатора??

    колеги кажете колко ампера трябва да е акумолатора на фиатката,защото на моя нищо не пише,бях днес на един майстор, който ми каза че ми е малЪк ампеража на акумолатора. и трябва да отрежа кУтията за да мога да сЪбера 62А акумолатор, което за мен е глупост,ваще фиатки с какви акумолатори са.говорим за ампери разбира се.благодаря

    #2
    моята излиза от завода с 380 А акумулатор. А съм си купил такъв със 540 А, избиран по каталога на ексайд. Не мисля че на пазара има какъвто и да е акумулатор, който да не може да запали изправен двигател. Твоя майстор каза ли ти че колата ти е помпа-дюза? Ако да - смени майстора

    Коментар


      #3
      Хм...И мен ме терзаеха подобни въпроси, когато трябваше да си купувам акумулатор пролетта. Според размерите на кутията нямаш възможност за акумулатор над 55 ач. Интересно и в моята книжка не пише никъде какъв трябва да е акумулаторът. В каталога на Бош излиза 55 Ач и 520 А пусков ток за този двигател. Мислих да си купувам такъв с подобни данни марка ексайд, но след като в няколко магазина ме замотаха, че го нямат и трябва да чакам- си купих Монбат 50 Ач 480А. Проблеми нямам. Но пък и колата я купих с едно акумулаторче 44Ач 240 А и си изкара една зима без проблем. Явно този мотор няма проблеми с палене на студено. Така взимай нещо такова и не се занимавай чак толкова- няма да имаш проблеми.

      Коментар


        #4
        cheruna написа:
        Хм...И мен ме терзаеха подобни въпроси, когато трябваше да си купувам акумулатор пролетта. Според размерите на кутията нямаш възможност за акумулатор над 55 ач. Интересно и в моята книжка не пише никъде какъв трябва да е акумулаторът. В каталога на Бош излиза 55 Ач и 520 А пусков ток за този двигател. Мислих да си купувам такъв с подобни данни марка ексайд, но след като в няколко магазина ме замотаха, че го нямат и трябва да чакам- си купих Монбат 50 Ач 480А. Проблеми нямам. Но пък и колата я купих с едно акумулаторче 44Ач 240 А и си изкара една зима без проблем. Явно този мотор няма проблеми с палене на студено. Така взимай нещо такова и не се занимавай чак толкова- няма да имаш проблеми.
        И аз си купих необслужваем Монбат 50 Ач но и 44 Ач обикновен да вземеш няма да сбъркаш работи т.е пали без проблем Колегата точно го е описал а стартера е с редуктор и не му трябва голям ток. Самата кутия за акумолатора не случайно е с такъв размер да не се правим по-умни от производителя.
        Punto MK2 1.9 JTD

        Коментар


          #5
          ок мисля си все пак да е бош,защото му дават най-хубави жарактеристики,мерси за предложениЯта

          Коментар

          Working...
          X