Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Луфт на скоростния лост!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Луфт на скоростния лост!

    Добър ден колеги, искам да попитам някой махал ли е барчето на Браво, така че да се оголи скоростния лост да му се види механизма?Защото когато колато ми е на скорост и лостта си играя на ляво надясно.Мисля че липсва някоя пружина защото ако го кюлна на дясно остава леко в дясно ако го бутна наляво пак същата работа иии то вече взе да дразни много.Та ако може да помогне някои които го е имал тоя проблем ще съм му много благодарен.
    Bravo TD_100 GT

    #2
    Колега и да разглобиш пластмасите под скоростният лост нищо няма да установиш.Най-вероятно както при повечето автомобили са ти се появили луфтове в щангите и другите механични части които предават движенията на лоста към скоростната кутия.
    Fiat Tipo
    Corsa b комби !

    Коментар


      #3
      pecata написа:
      Колега и да разглобиш пластмасите под скоростният лост нищо няма да установиш.Най-вероятно както при повечето автомобили са ти се появили луфтове в щангите и другите механични части които предават движенията на лоста към скоростната кутия.
      Не е точно така, по принцип на тоя мотор тд 100 като му махнеш кожуха, който покрива скоростния лост ще видиш един механизъм, който в повечето случаи се е разглобил или счупил - той е причината така да ти играе лоста- махни кожуха и виж как можеш да върнеш механизма обратно вред!
      Fiat Bravo 1.4 SX Klima, LPG ,Avansator, Xenon, high-end stereo
      части за 1.4 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56320
      части за темпра http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56318
      тел. 0883437022

      Коментар


        #4
        Махнах кожуха и се вижда едно като топче ябълка ли как му викат изглежда здраво, затова си мисля да не би под барчето да се вижда нещо повече
        Bravo TD_100 GT

        Коментар


          #5
          Maver написа:
          Махнах кожуха и се вижда едно като топче ябълка ли как му викат изглежда здраво, затова си мисля да не би под барчето да се вижда нещо повече
          Погледни вдясно и малко по-ниско. Ще видиш едно лостче с малка метална ябълка, която влиза в една втулка. Тази втулка е пластмасова и вероятно се е счупила. Имах подобен проблем, втулките се продават в магазините за аточасти и струват 2-3лв. сменят се малко пипкаво, но лесно.
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            Мерси колега утре ще го огледам хубаво дано да е от това.
            Bravo TD_100 GT

            Коментар


              #7
              Maver написа:
              Мерси колега утре ще го огледам хубаво дано да е от това.
              може ли да те помоля да направиш 1-2 снимки като махнеш кората- аз съм с бензинов двг и при мен мисля няма тази фтулка, за която говори владим
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                pakumba написа:
                Maver написа:
                Мерси колега утре ще го огледам хубаво дано да е от това.
                може ли да те помоля да направиш 1-2 снимки като махнеш кората- аз съм с бензинов двг и при мен мисля няма тази фтулка, за която говори владим
                Не, при нас бензинките всичко е скрито отдолу под пластмасата и няма никакъв достъп от купето!Единствено на тд100 и не съм сигурен за жтд как стоят нещата там.
                Fiat Bravo 1.4 SX Klima, LPG ,Avansator, Xenon, high-end stereo
                части за 1.4 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56320
                части за темпра http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56318
                тел. 0883437022

                Коментар


                  #9
                  Е аз ще щракна не е проблем само да не забравя де
                  Bravo TD_100 GT

                  Коментар


                    #10
                    Maver написа:
                    Е аз ще щракна не е проблем само да не забравя де
                    Колега да те подсетя и аз за снимките, защото имам интерес и аз да почовъркам там, че нещо задна понякога уж съм я включил ама май не съм :D

                    Коментар


                      #11
                      Колега предполагам че тук трябве да е втулката за която говориш(на снимката).Иначе за другия колега които искаше снимки направил сам 2 ако искаш да снимам още да ти стане по ясно само кажи не сам сглобявал барчето ще ти щракна точно където те интересува.Обаче проблем снимките немога да ги кача така че ако ги искаш мога да ти ги пратя на пощата
                      Bravo TD_100 GT

                      Коментар


                        #12
                        mr.proffit@gmail.com Ще съм ти страшно задължен колега Интересува ме най-общо казано механизма под лоста за скоростите, за да проверя дали луфта и съответно трудното влизане на задна не са от там. Със свалянето на барчето мисля, че ще се справя

                        Коментар


                          #13
                          Maver написа:
                          Колега предполагам че тук трябве да е втулката за която говориш(на снимката).Иначе за другия колега които искаше снимки направил сам 2 ако искаш да снимам още да ти стане по ясно само кажи не сам сглобявал барчето ще ти щракна точно където те интересува.Обаче проблем снимките немога да ги кача така че ако ги искаш мога да ти ги пратя на пощата
                          е снимай да има после ще се оправяме с качването
                          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                          Fiat Bravo'97 1,6 16v
                          Fiat Tempra'91 1,6 mono

                          Коментар


                            #14
                            profit пратил сам ти 2 снимчици и малко обяснение.
                            Bravo TD_100 GT

                            Коментар


                              #15
                              Това са снимките, които колегата Maver ми прати на мейла, за което му благодаря много

                              Коментар

                              Working...
                              X