Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дали съм сменил охладителна течност правилно?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дали съм сменил охладителна течност правилно?

    И така колеги вчера реших да се възползвам от последния хубав и по-топъл ден и предцених че трябва да се смени антифриза на колицата.Колата ФИАТ Брава 1.6 16в 1999г. я имам от лятото и не съм сменял до сега антифриза НИКОГА.Процедирах по следният начин:1. Развивам капачката на разширителния съд2.Изваждам горния маркуч от радиатора (за да мога да стигна до долния) :D 3. Разхлабвам затягащата скоба и изваждам и най-долния маркуч който влиза в радиатора4. Развивам и пробката която се намира горе в ляво на радиатора-5. Изчаках малко докато се изтече хубаво каквото има и налях няколко литра вода в разширителния съд с цел да промия системата6.Запалих колата да поработи десетина сек.7.Върнах маркучите по местата и започнах да наливам антифриз в разширителния съд и за мое голямо учудване се събраха около 3,2 литра.Наливах докато протече антифриз от пробката на радиатора.Преди започване на процедурите колата беше карана около 10 км.Въпросът ми е къде и какво съм объркал.И може ли това да доведе до някакъв проблем.Благодаря предварително.
    FIat brava 1.6 16V 1999г.

    #2
    Моето пое около 4 литра,покарах малко и нивото падна,та си долях.Може би нищо не си сбъркал.

    Коментар


      #3
      Обезвъздуши и от пробката която е на маркуча отиващ към парното,между купето и двигателя се намира.Виж тази тема http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=34204

      Коментар


        #4
        Сега незнам по каталог колко литра събира 1,6, но в блока остава вода която не можеш да източиш през маркучите. Има някаде най-вероятно пробка за водата в блока. Начинът по който си сменил антифриза е правилен. За обезвъздушаването колегите ще ти помогнат.

        Коментар


          #5
          Само за справка - на 1.2 мотора течността е минимум 5.3 литра, на 1.9 жтд е 6.3 литра, а на 2.0 е 7.4 литра. Съмнявам се на 1.6 да е по-малко от 5 литра

          Коментар

          Working...
          X