Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кабели за свещи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кабели за свещи

    Съжалявам че пускам такава тема в най-четения раздел , но ми е малко спешно. Има ли разлика на кабелите използвани с разпределител (делко) и кабелите за две бобини? Освен броя това е ясно, но цената е два пъти по-висока, на тези за 2 бобини?! Каква е разликата, струва ли си да купувам кабели за 100лв. и откъде да си купя?
    FIAT BRAVO II 1.4 GPL
    FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
    FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
    FIAT UNO 1.5

    #2
    Re: Кабели за свещи

    stanleyhacker написа:
    Съжалявам че пускам такава тема в най-четения раздел , но ми е малко спешно. Има ли разлика на кабелите използвани с разпределител (делко) и кабелите за две бобини? Освен броя това е ясно, но цената е два пъти по-висока, на тези за 2 бобини?! Каква е разликата, струва ли си да купувам кабели за 100лв. и откъде да си купя?
    Дай малко инфо за колата-двг.година...Ще погледна и ще ти кажа
    LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
    LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
    LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
    Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
    Grande Punto 1.2 LPG

    Коментар


      #3
      Ами двигателя е като от делтата от подписа ти! Ако ми кажеш и с какви свещи караш?
      FIAT BRAVO II 1.4 GPL
      FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
      FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
      FIAT UNO 1.5

      Коментар


        #4
        Така.Първо за кабелите.Наистина цените по EPS са 100лв.Има по Магнети Марели за този двг. на цена 62лв--18%=51лв Аз съм привърженик на кабели ТЕСЛА-много добро съотношение качество-цена,но за този двг. не се предлагат. Относно свищите-на Делтата не ми се е налагало да ги сменявам-все още се държат перфиктно.На Капата като дойде ред да ги сменя-при този голям избор дето имам,аз се спрях на не толкова известната марка EYQUEM. Представи си учудването ми когато свалихме старите свещи-оказаха се точно EYQUEM със същият номер който си бях извадил от каталога Вече повече от 6-7 месеца от както ги смених не съм имал никакви ядове-колата си работи перфектно с тях...Иначе като цени за този мотор не са нищо съществено- 4-6лв
        LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
        LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
        LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
        Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
        Grande Punto 1.2 LPG

        Коментар


          #5
          Ок, мерси! Къде да търся кабелите на тези цени? Досега бях с кабели Тесла, но за Лада. Изкараха по-малко от година и започна да работи на 3 цилиндъра докато загрее, особено на бензин. Знам че като са за лада, имат разлика, но донякъде това ми беше въпроса- Има ли разлика в кабелите за 2 бобини и за делко?
          FIAT BRAVO II 1.4 GPL
          FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
          FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
          FIAT UNO 1.5

          Коментар


            #6
            Колега,не знам точно какъв ти е мотора и дали кабелите са ти с лули,но аз бих ти препоръчал да вземеш оригинални кабели.Лично моят избор е Беру.Дадох за тях 37 Евро.Разликата със старите ми кабели е,че при старите съпротивлението беше между 3 и 20 КОма (което според хайнес е нормално),но при новите е между 3 и 5 Кома,което според мен е нормално с оглед разликата в дължината на кабелите.Прави си изводите сам.Свещите ми същоса Беру платина и съм много доволен.35 000км без никакви проблеми.Смятам да ги карам още 20 000,защото ги дават да се карат по 50 000км. :D
            Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
            Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

            Коментар


              #7
              stanleyhacker написа:
              Ок, мерси! Къде да търся кабелите на тези цени? Досега бях с кабели Тесла, но за Лада. Изкараха по-малко от година и започна да работи на 3 цилиндъра докато загрее, особено на бензин. Знам че като са за лада, имат разлика, но донякъде това ми беше въпроса- Има ли разлика в кабелите за 2 бобини и за делко?
              Ами определено има разлика-самият факт че ние сме с 4-ри кабела а при Ладата са 5,при нас от свещите кабелите отиват директно в бубините,съпротивленията и т.н....Иначе ако те устройва цената която съм ти написал,не е проблем да ти ги пусна с Еконт до някой от офисите във твоя град.Ето ти и 2 схеми на кабелите:
              LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
              LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
              LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
              Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
              Grande Punto 1.2 LPG

              Коментар


                #8
                Нека и аз да предложа няколко варянта EPS-98 ,Магнети Марели -48 лева , JanMor,не особенно позната марка,но с доказано Полско качество по Американски Лиценз-на 44 лева.От посочените цени имаш 10 % отстъпка като член на форума .По мое лично мнение Полските не отстъпват по качество на Магнети Марели .

                Коментар


                  #9
                  Мерси на всички за отговорите! Взех магнети марели, защото това имаше в евро07, а централния им офис е точно до работата ми. Не исках изобщо да отлагам, че за утре дават доста кофти прогноза за времето, и искам да ма нямам изненади сутринта.
                  FIAT BRAVO II 1.4 GPL
                  FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
                  FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
                  FIAT UNO 1.5

                  Коментар


                    #10
                    Мда аз съм бил абсолютен некадърник! Те тия кабели тесла са със съвсем други накрайници за бобината. Те кабелите изобщо не са правили контакт. И аз искам да работят!
                    FIAT BRAVO II 1.4 GPL
                    FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
                    FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
                    FIAT UNO 1.5

                    Коментар


                      #11
                      сц

                      muf_bi4 написа:
                      Нека и аз да предложа няколко варянта EPS-98 ,Магнети Марели -48 лева , JanMor,не особенно позната марка,но с доказано Полско качество по Американски Лиценз-на 44 лева.От посочените цени имаш 10 % отстъпка като член на форума .По мое лично мнение Полските не отстъпват по качество на Магнети Марели .
                      Тез цени много арни бре колега Я дай малко инфо за тебе и ако имаш магазин ,някакви други работи които продаваш,например ангренажни ремаци,ролки и т.н
                      Nissan Primera 1.6 16v P11
                      ex.Fiat Bravo 1.6 16v

                      Коментар


                        #12
                        ами аз за сега съм взел едни силиконови за лада и доста добре си работят пък и са за 9.50лв така че ....
                        типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
                        хюндай акцент 1.5 CNG
                        киа каренс +метан

                        Коментар


                          #13
                          Re: сц

                          kantarev написа:
                          muf_bi4 написа:
                          Нека и аз да предложа няколко варянта EPS-98 ,Магнети Марели -48 лева , JanMor,не особенно позната марка,но с доказано Полско качество по Американски Лиценз-на 44 лева.От посочените цени имаш 10 % отстъпка като член на форума .По мое лично мнение Полските не отстъпват по качество на Магнети Марели .
                          Тез цени много арни бре колега Я дай малко инфо за тебе и ако имаш магазин ,някакви други работи които продаваш,например ангренажни ремаци,ролки и т.н
                          Имаш ЛС

                          Коментар

                          Working...
                          X