Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нещо стана с колана :-( Помагайте!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    stivst написа:
    Ето това е приказка Поразпитайте, колеги! Все някой ще знае как да се оправи това.
    А ти действай смело, разглоби го и снимай, че ни е интересно! Станалото станало, по-зле няма да стане така, че действай! При бравите и бравовците тези пиропатрони са нейде в механизмите на коланите, а не в закопчалките...
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #17
      Ай сега да ви кажа каква е хавата с колана. На първо време вземай една бухалка или по-добре желязна тръба 3/4 цола и обратно при тапицера да му направиш главата мека, дето се прави на хитър. Това чудо се появява, когато колата се е джаснала някъде и се е наложило коланът да си изпълни задачата, сиреч да се стегне. По-старите коли вместо пиропатрони имат едни инерционни механизми с пружини. Както и да е, това чудо от тапицерски манипулации просто не може да излезе. Пък то се показва, за да напомня, че при следващ удар, коланът няма да работи както трябва. И какво правят гяволите. Сменят устройството с такова от кола, която не е претърпявала ПТП и на негово място слагат сдуханото. После правят отстъпка в цената на услугата - в случая тапицерската, щото са малко гузни
      Fiat Tipo 1.6 i.e. 1992 г.
      Suzuki GSX 1100 E 1985 г.

      Коментар


        #18
        Това за бухалката и тръбата си беше майтап. Обаче някои точно това си заслужават. Във всеки случай не подстрекавам към насилие и самоуправство :D
        Fiat Tipo 1.6 i.e. 1992 г.
        Suzuki GSX 1100 E 1985 г.

        Коментар


          #19
          Колега това с пиро -патрона и тази сигнална пластмаса с удивителна, е често срещан проблем при свалянето и тапицирането на седалки. И на мен ми се случи докато си слагах кожения салон на Астрата. Пиро патрона се задейства при малко по- силно поставяне върху работния плот. Лошото е че няма възможност за оправяне на този дефект на колана сменя се само с нов пиро патрон. Тази пласмаска може да се изреже за да не те дразни много или ако не е капсулована закопчалката на колана да разглобиш и махнеш.
          ФИАТ МАРЕА 1,9ТД

          Коментар


            #20
            kamen sholev написа:
            Колега това с пиро -патрона и тази сигнална пластмаса с удивителна, е често срещан проблем при свалянето и тапицирането на седалки. И на мен ми се случи докато си слагах кожения салон на Астрата. Пиро патрона се задейства при малко по- силно поставяне върху работния плот. Лошото е че няма възможност за оправяне на този дефект на колана сменя се само с нов пиро патрон. Тази пласмаска може да се изреже за да не те дразни много или ако не е капсулована закопчалката на колана да разглобиш и махнеш.
            Много благодаря, колега, за наистина компетентното включване! Остава обаче неяснота. Да предположим, че си намеря пиропатрон (може би не нов, но незадействан). Как би се нормализирал коланът при подмяната му? Просто не ми е ясно. Ако си правил тази процедура или пък знаеш подробности - моля сподели.
            FIAT Idea 1.9 Multijet 2004 г.
            FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г. - предишен. Служи вярно над 9 години!

            Коментар

            Working...
            X