Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Bravo - задната чистачка пръска ли?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Bravo - задната чистачка пръска ли?

    доколкото се вижда - има 2 дюзички на нея, отпред при резервоара за течността има 1 помпичка с 2 маркуча от нея. трябва ли да пръска задната чистачка, ако да, какво е възможно да се е объркало за да не пръска при мен? Питах случаен човек на бензиностанцията с такова Браво, според него има маркуч, който минава през цялото купе. Така ли е, да не би при мен да е скъсан и да тече вода някъде, я по праговете, я някъде другаде.Благодаря!

    #2
    колега аз амам пунто 2001 година и имах същия проблем само че при мен проблемя беше при моторчето изхода на моторчето за задната пръскала се беше отчупило и водата истичаше зад подкалника и не се вийдаше до като не свалих подкалника и не пуснах пръскалка и почна да теч около маркучето и смених цялата помпичка и така колега иначе някаде през копето минава но несъм гледа при мен точно от каде минава
    Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

    Коментар


      #3
      Въпроса е дали на Бравото е като на пунтото или мареата, почти съм сигурен, че ще е като на Брава.

      Коментар


        #4
        При моята Брава, а и при други такива, проблема е в едно възвратно клапанче, което се намира в двигателния отсек пред шофьора. Ако тръъгнеш по маркуча от резервоарачето ще стигнеш до него. В това клапанче има една тънка гумичка, която с течение на времето се прокъсва. Аз си я подмених с такава от гумени ръкавици с подходяща дебелина и еластичност. До колкото си спомням други колеги си купуваха такова клапанче от магазина. Ако се поровиш из форума може да намериш темата(темите) как се оправя. За да си сигурен че е от клапанчето, след като стигнеш до него и го откачиш, напълни малко вода в маркучето и духни после. Ако маркуча е вред, водата трябва да излезе през пръскалката.

        Коментар


          #5
          а такова клапанче има при хитко axm-auto.com
          Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

          Коментар


            #6
            На мен също ми е някъде скъсано маркучето някъде покрай багажника, защото тече от вратата на багажника...

            Коментар


              #7
              Да колегата daley е прав аз като взеx колата и пробваx дали пръска на задното стъкло ефект нямаше намериx клапана и го замениx със съединение и всичко се оправи.То и предния беше дал фира там като пробваx и ефекта беше мокра кора на капака и локва под колата.
              FIAT BRAVO 1,6 16V 103ps ''97''г.

              Коментар


                #8
                coolboby написа:
                На мен също ми е някъде скъсано маркучето някъде покрай багажника, защото тече от вратата на багажника...
                Най-вероятно не ти е скъсано маркучето а се е извадило от един щуцер точно преди пръскалката.Сваляш кората,набиваш отново маркучето и пробваш да не е запушена пръскалката и това да е причината за изваждане на маркучето.Можеш да го залепиш с нещо да не се извади пак или да го претегнеш по накакъв начин там.

                Коментар


                  #9
                  peho написа:
                  coolboby написа:
                  На мен също ми е някъде скъсано маркучето някъде покрай багажника, защото тече от вратата на багажника...
                  Най-вероятно не ти е скъсано маркучето а се е извадило от един щуцер точно преди пръскалката.Сваляш кората,набиваш отново маркучето и пробваш да не е запушена пръскалката и това да е причината за изваждане на маркучето.Можеш да го залепиш с нещо да не се извади пак или да го претегнеш по накакъв начин там.
                  Благодаря ти колега...но трябва да уцеля някой по-топъл ден, защото ще начупя пластмасите докато стигна до маркучето в това студено време.

                  Коментар


                    #10
                    Пръска! :D
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #11
                      coolboby написа:
                      peho написа:
                      coolboby написа:
                      На мен също ми е някъде скъсано маркучето някъде покрай багажника, защото тече от вратата на багажника...
                      Най-вероятно не ти е скъсано маркучето а се е извадило от един щуцер точно преди пръскалката.Сваляш кората,набиваш отново маркучето и пробваш да не е запушена пръскалката и това да е причината за изваждане на маркучето.Можеш да го залепиш с нещо да не се извади пак или да го претегнеш по накакъв начин там.
                      Благодаря ти колега...но трябва да уцеля някой по-топъл ден, защото ще начупя пластмасите докато стигна до маркучето в това студено време.
                      Колегата peho ти е казал много точно за проблема. И наистина е добре да поизчакаш някой по-топъл ден. Ето аз как се справих миналата зима:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=192270
                      like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                      Коментар

                      Working...
                      X