Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна масло на скорости

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна масло на скорости

    Здравейте колегиналожи ми се да сменя маслото на скоростите ала неможех да развия пробката (ако не съм объркал намира се от лявата страна на скоростите) има ли верятност за заварена пробка или нещо тако моля ви да дадете съвет как да я развия тази пробка (бях в сервиз на мой приятел и нищо не направихем ) има щестограм оригинален здрав (не г-образен)напъвахме го с ключ 10 3 счупени и един огънат (не са менте ключове) напъвахме с водопроводни ключове и не помръдна нито пробката нито шестограма дайте идей че с това минерално масло не искам да карам колата е от подписа
    1.6 16v 96 г. 103 hp.
    България е една от малкото страни в света ,в която докато се движиш в насрешното ,някой може да те шибне отзаде
    Да мина да те взема...или да взема да те мина?

    #2
    Re: Смяна масло на скорости

    metropolix написа:
    Здравейте колегиналожи ми се да сменя маслото на скоростите ала неможех да развия пробката (ако не съм объркал намира се от лявата страна на скоростите) има ли верятност за заварена пробка или нещо тако моля ви да дадете съвет как да я развия тази пробка (бях в сервиз на мой приятел и нищо не направихем ) има щестограм оригинален здрав (не г-образен)напъвахме го с ключ 10 3 счупени и един огънат (не са менте ключове) напъвахме с водопроводни ключове и не помръдна нито пробката нито шестограма дайте идей че с това минерално масло не искам да карам колата е от подписа
    Забрави да го развиеш така с този 10-ти номер ключ.Трябва ти вложка вътрешен шестограм и гедоре.Сега да не започнат пак постовете от рода на ,че не било шестограм ,а шесторан и.т.н.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Капваш малко спирачна течност на резбата на пробката да се понакисне хубаво и след няколко часа я напъваш. Може да ползваш и някъкъв друг "олабващ" мехлем.Аз си купих Г-образен шестограм и го отрязахме за да може да влезе и да се върти че мястото е кът там.Г-образния ключ го напъвах с една тръба и се разви сравнително лесно.
      Bravo JTD 105 '98

      Коментар

      Working...
      X