Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем при паленето с Brava 1.4 12V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем при паленето с Brava 1.4 12V

    Имам огромен проблем с Бравата ми. Когато загрее и ако по някаква причина я загася след това не може да запали (чува се шум, но не може да завърти) докато не истине. Първо ми казаха, че е от стартера смених 3. След като го сменя върви перфектно около 1 месец и след това отново прави същия проблем и накрая гори стартера. Като я пуснат на компютер не отчита никакъв проблем. Ако някой има идея как може да се оправи или му се е случвало нещо подобно да сподели моля. Ако може да ми препоръчате и някой добър сервиз, кадето да са коректни хората, че откакто един нещастник ми прави повече от 6 месеца ремонт на двигателя имам алергия от монтьори.

    #2
    Съмнявам се ,че дигателя има голямо предварение което се проявява само при загрял автомобил.Може би детонационен датчик.Не ангажирам никого с моето мнение.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Причините можа да се най-различни. Втулки, лагери, зъби, ... Най-лесния начин да намериш къде е проблема е като видиш какво се е скапало в предишните стартери. Т.е., каква е разликата между твоите свалени/скапани стартери и нов/работещ.От там вече може да си направиш достоверни изводи причината за дефектирането ...Иначе така може да си сменяш по 1 стартер месечно ... Най-добре вземи дефектните стартери и върви при майстор, дето се занимава само с ремонт на стартери. Ако е свестен, ще ти каже къде е им е проблема и вероятната причина която го поражда.ПП/ @ Торнадо ... ако причината е детонац. датчик - защо с нов стартер кара месец време без проблеми и после се скапва ... и така след всяка смяна на стартера с нов ...Сигурно имаш нещо предвид ...
      Renault Clio 1.5 dci / Fiat Brava 105JTD / 1999 год.
      http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=43195

      Коментар


        #4
        Skip_01 написа:
        ПП/ @ Торнадо ... ако причината е детонац. датчик - защо с нов стартер кара месец време без проблеми и после се скапва ... и така след всяка смяна на стартера с нов ...Сигурно имаш нещо предвид ...
        Сега се досетих и нещо друго.Пусни още един минус директно на ДВГ от акумулатора ей так без да търсиш стария.Просто си избери някоя гайка на удобно място по двигателя и пусни един кабел от минуса на акумулатора ,но отговарящ на изискванията не за кабелна ТВ.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          Благодаря много, ще пробвам първо с кабела, а за стартера може ли някой да ми препоръча някой добър майстор.

          Коментар


            #6
            И аз клоня към варианта за лоша маса към двигателя както се съмнява и Tornado. Не може току така да ти се скапва стартера за толкова кратко време. Май само ти прибират парите твоите майстори без да правят нищо. Слагай кабела и да видим може и да не ти трябва майстор са стартера. Само гледай кабела да е доста дебел и колкото се може по къс.
            BRAVA 1.4 12v - 1998г.


            http://vbox7.com/play:124bedab

            Коментар


              #7
              То и моята го има абсолютно същия проблем , ремонтираха ми стартера и карах около месец без проблеми(само 1 път не искаше да запали) , ама сега от скоро пак си го прави.. (аз си я карам де) , колегата от форума Хит-ко ми каза какво да направя , пък ще видим какво ще стане , трябва да намеря време да отида до един познат да ми провери всички токове...

              Коментар

              Working...
              X