Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колата не пали

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колата не пали

    здравейте! моля ви помогнете..Знам, че сте писали някои неща по темата и сте супер! но случая е малко по различен. Нов акумулатор ..няма 1 година, проверен стартер-ок а за капак колата не пали сутрин ..на бензин. През деня няма проблем ..но сутрин се мъчим ..ако някой има идея, моля ви пишете..а колата е пунто 95г. 1,6 бензин

    #2
    Кокретизирай как не пали щом засягаш акумулатора да считаме ли ,че сутрин не върти стартера и след първото запалване после няма проблем?
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      ами принципно проблема е сутрин и явно като стой повече часове. Странното е, че има нещо зад жапката което се чува как зарежда и аз по принцип си го изчаквам и после си пали. Тоя тъп проблем го прави най-вече зимата. Лятото ми се е случвало само като я карам на гас и е включен климатика ...да кажем спирам за 5 минути някъде и някои път неще да запали. След малък престой и привключване на бензин става. Но сега е студено и я паля на бензин ...тая сутрин 7 пъти въртя ключа ...чува се аха да запали и така докаго успеем. Замервах сега акумулатора и това се научих да правя спряла беше 12.80 на запалено си стига 14. Просто не разбирам какъв и проблема...

      Коментар


        #4
        и благодаря, че ми обърна внимание .... малко е трудно като си новак във форум Един казва от динамато... да съм ходила да го замерват. Друг "неподкачала" ..това явно ще значи нещо с бензина...

        Коментар


          #5
          откачи си вечерта минуса на акумулатора на сутринта го закачи и запалинапиши за резултата

          Коментар


            #6
            ок! ще пробвам довечера ...Тая сутрин същия тъпизъм. А ако се получи това какво ще рече?

            Коментар


              #7
              Здравейте,И аз имам същия проблем. Вчера сутринта (-7) не запали. Заредих акумулатора миналата седмица. В петък и събота направих общо 200 км ( с няколко задръствания поради заснежените пътища) и в понеделник не пожела да запали. Или по-скоро запали и изгасна веднага... след това едвам едвам. Акумулатора беше в зелено (демек ОК). Снощи запали и тази сутрин пак (2 градуса Ц) но пък акумулатора е черен (демек презареди).А да ... колата ми е Фиат Брава.Моля посъветвайте ме.Поздрави
              Фиат Брава 1.2 16V '98

              Коментар


                #8
                kikiki написа:
                ок! ще пробвам довечера ...Тая сутрин същия тъпизъм. А ако се получи това какво ще рече?
                Че имаш някаква консумация при изгасен двигател и ти се разрежда акумулатора.Предполагам това има предвид u_bo.Между другото само да уточня,че това замерване на акумулатора,което си правила при изгасен двигател,не дава точна представа за състоянието му.При запален двигател с измерените 14V си разбрала че алтернатора зарежда.Всъщност мненията ти не са от скоро.Какво стана,оправи ли се проблема?

                Коментар


                  #9
                  BorislavO дай малко повече подробности?Какво точно се получава?Върти ли нормално стартера,когато не иска да запали или върти едва-едва?Изчакваш ли бензиновата помпа да спре преди да палиш,изчакваш ли да изгасне "дюзата" на таблото,изгасва ли ти индикацията за имобилайзера?

                  Коментар


                    #10
                    Миналата сутрин запали и изгасна автоматично (все едно не можа да подеме бензин).Стартера върти нормално. така 1-2 пъти и след това върти като при паднал или падащ акумулатор (едва - едва). Интересното е, че дебелия кабел към минуса на акумулатора се затопли доста и дори започна да пуши обвивката му (да се топи).Не не изчаквам, и не изчаквам дюзата. Не би ли трябвало да може да пали бързо?!?!. Имобилайзера изгасва, да.
                    Фиат Брава 1.2 16V '98

                    Коментар


                      #11
                      А снощи и тази сутрин запали перфектно. без да изчаквам каквото и да било.
                      Фиат Брава 1.2 16V '98

                      Коментар


                        #12
                        моята запали веднага в първия хубав ден ...т.е беше топло. Странното беше, че понякога пали на газ..а не бензин не. И моя акумулатор е супер ... аз нямам имобилаизер и изчаквам едно зареждане което прави колата ..тя върти но не пали или гасне ...комшията каза че не подкача бензин ...сега ще викам майстор да я слуша и да каже. Но този проблем се появява втори път и то зимата ...

                        Коментар


                          #13
                          Колегата u_bo ти е казал да разкачиш за през ноща минуса, за да рестартираш компютъра, предполагам. Всички дърпат към трупане на грешки от карането на газ и обикновенно се оказват прави. При теб може да остава газ и като палиш на бензин да ги смесва. Тогава се получава така. Решава се с поставянето на един клапан, газаджиите го знаят, или просто вечер преди да изгасиш минавай на бензин за минута, че да не остава газ в системата.
                          The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                          Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                          Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                          Коментар


                            #14
                            BorislavO,добре е да изчакваш да изгаснат тези лампи,така компютъра си е минал теста на системата и да изчакаш да подкачи помпата.Това са 2-3 секунди,едва ли са толкова решаващи.А иначе загряването на кабела на акумулатора е заради хлабава връзка,явно захващането към минусовият извод е хлабаво.Провери там всички връзки за окис и дали са добре стегнати.kikiki,няма много логика в това при топло време да ти подкачва бензин,а при студено да не иска.Трябва да се провери температурният датчик дали е изправен,а също и свещи,кабели,бобина ( Дали се създава добра искра на свещите? )Това са ми предположенията за сега.

                            Коментар


                              #15
                              Благодаря ви,Утре ще я закарам в един сервиз (дано да запали) и ще видим какво може да се направи.
                              Фиат Брава 1.2 16V '98

                              Коментар

                              Working...
                              X