Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със светеща лампична на таблото на Фиат Пунто 2000

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със светеща лампична на таблото на Фиат Пунто 2000

    Добро утро на всички. Надявам се да ми помогнете с моят проблем. Снощи докато си карах по съвсем прав път една лампичка на таблото във формата на "волан" светна докато се движих. По принцип светваше за малко само колата като е на контакт. Спрях и след 2-3 паленета и гасенета на колата лампичката повече не светна за цяла вечер. Имам книжка на колата, проблема е, че тя е на италиански език и нищичко не разбирам, само една думичка "ЕЛЕКТРО" пишеше която мога да си преведа Колата има сити режим и до колкото знам е с електрическа хидравлика а може и да греша. Не разбирам от тези неща. Казаха ми приятели, че трябва да налея хидравлично масло и си имало отделно казанче някаде при двигателя, но на моята кола такова нещо няма. Ще бъда много благодарен ако можете да ми помогнете и не се стига до сервиз, защото в момента съм безработен и нямам финансовата възможност да я закарам на такъв.Ако трябва днес по-късно ще кача снимки, защото прекалено много ми се спи за да ровя в интернет и да покажа точно за какво става въпрос. П.С. Искам да спомена, че хидравликата си работеше след като светна тоя волан на таблото ми, защото четох в някакви форуми за такъв проблем и пишат че напълно отказвало сервото. Наистина съм много притеснен и благодаря на всеки, който даде някаква идея, съвет или нещо подобно. Много се надявам да е бил някакъв временен проблем, с който няма да се срещам за напред. ПоздравиАнтон

    #2
    Това е лампата за проблем със ел. усилвателя.Тя е светнала, защото нейният компютър (на ел. усилвателя) е регистрирал грешка. Вероятно тя е в датчика за положение и е била моментна.Затова не си имал проблем с волана. По -късно всичко си е влезнало в норма и затова не свети.Не се плаши за 6 месеца и на мен веднъж ми светна, но няма проблем.Още не си за майстор.

    Коментар


      #3
      здр колега абе щом светтва не е добре не е лошо да я закараш на доктор ама да не я пипат много че този усилвател е много прецизно и нежно нещо
      Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

      Коментар


        #4
        Благодаря ти за отговора 1115 . Направо съм болен от както ми се случи това, не мога да си лега да спя, чаках някой да напише нещо и много се надявах да е нещо успокояващо като това. Жив и здрав да си и дано да си прав Искам да те питам, лошо ли е, че постоянно карам пунтото на сити режим, дали нещо не му е дошло по нагорнище? Много рядко ми се налага да излизам от града и бръмча само градско. А за доктора, наистина нямам въсможност да я закарам в момента, и като знам майсторите на коли какви са в Сливен направо нямам думи. Никой не искам да обиждам но повече от 90% от тях са такива които гледат как да ти вземат парите, дочупват ти колата и ти казват "айде пътя". Ще карам така и ще се надявам да нямам проблем, и дано поне един път съм късметлията а не губещият.С пожелание за лек денАнтон

        Коментар


          #5
          Щом си в Сливен - ходи до Ямбол за работа по Фиатката при Христо (hit-ko) : www.axm-auto.com
          Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
          Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
          ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

          Коментар


            #6
            по много отзиви този сервиз е златен за наще италянки а още нещо незнам дали е вярно но бях чул че при определена скоросто ел усилвателя влиза в някав режим на почти изклучване и не би трябвало да пречи че караш на сити
            Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

            Коментар


              #7
              Забелязъл съм го това, че като вдигнеш по - висока скорост и хидравликата става по твърда, но все пак аз карам повече градско и се мъча да спазвам ограниченията...ако не постоянно то почти винаги карам като баба Пак казвам дано не ми се налага, но ако това пак стане ще трябва да я заведа до Ямбол щом този сервиз са толкова добри. И ако ми препоръчате добър бояджия от Ямбол и Сливен няма да имате равни Трябва ми защото скоро беше паркирана колата пред блока и някое завистливо лайно ми е направило две черти с ключ или с пирон от край до край..от фара до стопа..А може би има някаква паста която ще заличи дълбоките драскотини?

              Коментар


                #8
                Nickname, не знам дали разбра, но колата ти е с електро-механично серво. няма хидравлика. имах подобен проблем.в течение на 6 месеца светваше от време на време тази червена лампа с форма на воланче.но се оправяше след ноео палене на двигателя. всичко на всичко този проблем се появи за 4-5 пъти за тези 6 месеца. и после се скапа окончателно. много неща изчетох по немски и италиански форуми, един колега от Бургас ми помогна много, но в крайна сметка няма да те занимавам с подробности и само ще те посъветвам да намериш кой (ако ти не можеш сам) да ти свали електромотора на сервото и да презапои двете релета. това ще ти гарантира безпроблемност. ако имаш желание потърси във форума, има теми за тази система с доста написано. но не го отлагай, защото, ако ти изгори дори едното реле, ще се вкараш в голямо приключение. наистина може и сензорът или контролерът да ти прави проблем, ама не ми се вярва, от опит ти го казвам. чао

                Коментар

                Working...
                X