Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гарнитура за картера

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Гарнитура за картера

    Колеги искам да попитам дали има гарнитура на картера или се лепи със силикон?????Колата е Браво 1.9ТД 75кс. и ми се омасляваше много картера!!!Видях че е лепен точно над пробката и го свалих да го лепя наново?Измих го хубаво и го напълних с вода ама не протече седя цяла нощ!! Значи според мен заварката е здрава и е омаслявал от към силикона! :D Картера беше залепен със силикон и нямаше гарнитура сега го почистих и затова питам дали да търся гарнитура или пак да го лепя със силикон???????
    LANCIA KAPPA 2.4 TDS 1996g.

    #2
    Re: Гарнитура за картера

    maxuel82 написа:
    Колеги искам да попитам дали има гарнитура на картера или се лепи със силикон?????Колата е Браво 1.9ТД 75кс. и ми се омасляваше много картера!!!Видях че е лепен точно над пробката и го свалих да го лепя наново?Измих го хубаво и го напълних с вода ама не протече седя цяла нощ!! Значи според мен заварката е здрава и е омаслявал от към силикона! :D Картера беше залепен със силикон и нямаше гарнитура сега го почистих и затова питам дали да търся гарнитура или пак да го лепя със силикон???????
    Купи си хубав силикон най-доброто е Праматекс и Локтайт. На цвят е сив не мирише като другите силикони на оцет Масло и термоустойчив. Използваме го в сервиза като доставките ни са директно от САЩ. Този силикон е проверен многократно при разглобяване на двигатели излязли за основен ремонт , силикона е останал със същите качества както при първоначалния си вид след втвърдяване. Ако не намериш Праматекс търси Локтайт качествата са му същите.
    Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

    Коментар


      #3
      Re: Гарнитура за картера

      Atanas71 написа:
      maxuel82 написа:
      Колеги искам да попитам дали има гарнитура на картера или се лепи със силикон?????Колата е Браво 1.9ТД 75кс. и ми се омасляваше много картера!!!Видях че е лепен точно над пробката и го свалих да го лепя наново?Измих го хубаво и го напълних с вода ама не протече седя цяла нощ!! Значи според мен заварката е здрава и е омаслявал от към силикона! :D Картера беше залепен със силикон и нямаше гарнитура сега го почистих и затова питам дали да търся гарнитура или пак да го лепя със силикон???????
      Купи си хубав силикон най-доброто е Праматекс и Локтайт. На цвят е сив не мирише като другите силикони на оцет Масло и термоустойчив. Използваме го в сервиза като доставките ни са директно от САЩ. Този силикон е проверен многократно при разглобяване на двигатели излязли за основен ремонт , силикона е останал със същите качества както при първоначалния си вид след втвърдяване. Ако не намериш Праматекс търси Локтайт качествата са му същите.
      Или пък VIKTOR-REINZ REINZOSIL -13 лв.Два пъти бутах картера на змеята и още не ми е свършила тубичката.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        Много ви благодаря Ако не намеря Локтаид знам къде се продава силикона на Реинз!!!!! А после лесно ли се сваля или пак е голям зор????че вчера 1 час се борих с картера??? А и като намажа картера да изчакам да се стегне силикона или направо да слагам и да стягам???
        LANCIA KAPPA 2.4 TDS 1996g.

        Коментар


          #5
          maxuel82 написа:
          Много ви благодаря Ако не намеря Локтаид знам къде се продава силикона на Реинз!!!!! А после лесно ли се сваля или пак е голям зор????че вчера 1 час се борих с картера??? А и като намажа картера да изчакам да се стегне силикона или направо да слагам и да стягам???
          значи както си го напълнил с вода и чакаш да протече отнякаде няма да стане! напални го с Нафта!!! та относно силикона аз от Реинз съм доволен и то много! знчи намазваш картера и го слагаш веднага несе чака да стегне!!!

          Коментар


            #6
            Днес си намерих много здрав картер от една морга за 50лв.само че е от бензинова Мареа ама е същия само без няколко дупки които не са проблем ----- а си прав като сложих нафта наистина почна да се омаслява!
            LANCIA KAPPA 2.4 TDS 1996g.

            Коментар


              #7
              А иначе има ли гарнитура на картера или и в завода слагат силикон????
              LANCIA KAPPA 2.4 TDS 1996g.

              Коментар


                #8
                слагат само силикон
                fiat Brava 1,9TD 75 -октомври 1998

                Коментар


                  #9
                  liubaka написа:
                  слагат само силикон
                  Благодаря много колега Купих силикон на Viktor reiz и утре го монтирам та дано да не тече!!!!!!
                  LANCIA KAPPA 2.4 TDS 1996g.

                  Коментар


                    #10
                    имам гарнитура-4до 6лв
                    Прикачени файлове
                    fiat bravo 16_16v 103hp

                    Коментар


                      #11
                      Сивия силикон е много здрав, за който говори колегата по-отгоре, гарантирам!

                      Коментар

                      Working...
                      X